האיש שלא היה שאמה
 

כרמל שאמה-הכהן, הח"כ והאגדה, הציע סכום נאה ואף מפתה ביותר למי שיציע לו ססמה הולמת לבחירות הפנימיות בליכוד.על דבר כזה, אי אפשר לוותר, ו"האונה" נענית לאתגר וכמובן, מזמינה אתכם להוסיף משלכם.

כהרגלנו, לא הסתפקנו רק בססמה, ושלחנו ידנו בעיצוב מלא של כרזה ושורה של תדמיות אפשריות למסע הבחירות של חבר־הכנסת, בתקווה ששאמה יאמץ חלק מהרעיונות או, לכל הפחות, ישאב מהם השראה למסע בחירות מוצלח.

הבסיס לכל הכרזות היה תצלום נאה של חבר־הכנסת, על רקע דגל ישראל, הלא הוא דגל מדינתנו, כשהצבעים השולטים הם כחול ואדום, עם נגיעה ירוקה קטנה.

ישר ולעניין
כרמל שאמה, כידוע, סבל רבות מכך שבגלל שמו הייחודי היו רבים שסברו שהוא אינו יהודי אלא דווקא דרוזי. הדרוזים הם כמובן ידידינו הטובים והחביבים (לא כולל הדרוזים הרעים של רמת הגולן) אבל, כידוע, ובלי לפגוע בזכויות, מטרתו של שאמה לא הייתה לקדם את ענייני המגזר הדרוזי אלא דווקא לכהן כחבר כנסת יהודי החותר לקדם את האינטרסים של עם ישראל כולו ובתוכו כמובן גם המגזר הדרוזי שבינו לבין המדינה כרותה ברית דמים אך בכל זאת, כידוע, ובלי לפגוע בזכויות, דרוזי זה כמעט כמו לא חשוב מה ובכלל, כרמל רץ ברשימה הכללית.

Carmel Shama

ובכל זאת, ועם כל הכבוד (ובלי לפגוע בזכויות) לתוספת "הכהן" לשמו של כרמל שאמה, כדי להבהיר שהוא אינו דרוזי, כדאי להתמודד עם הבעיה חזיתית ובאופן ישיר. בכך מושגות שתי מטרות. ראשית, ברור כי חה"כ שאמה אינו חושש מלומר את דברו באופן ברור, חד־משמעי ופשוט, בלי לחשוש מהתוצאות (שיחשבו שהוא דרוזי), ובאופן מובן מאליו הוא גם נוגע בבעיה ומתמודד עמה, כדי לנטרל כל אפשרות שיריביו ינסו לגעת בנושא רגיש זה כדי לפגוע בסיכויו להיבחר.

ברוח בדוחה
כרמל שאמה, כידוע, הוא איש סימפטי, רגיש ובעל חוש הומור, ותכונה זו כדאי להדגיש שוב ושוב, שמא נשכח זאת. כאן, חה"כ שאמה מנצל באופן חכם את שמו עתיר ההקשרים, ויוצר התחכמות חביבה.

Carmel Shama

ההתחכמות, כדאי לשים לב, מאוזנת בפס האדום הרשמי מתחת לשמו של המועמד, פס המשדר רצינות ומתכתב עם צבעיה הבולטים של העניבה. שאמה מוצג במודעה כמי שמודע לעצמו ואף אינו מתייחס לעצמו ברצינות יתר, כשעל רגע זה בולטת דמותו של קישקשתא על הסיכה שעל חליפתו.

עממיות ונגישות
מועמד לכנסת צריך להפגין בפני הציבור לא רק את רצינותו (עליה ניתן ללמוד מהחליפה) אלא גם עממיות.

Carmel Shama

במודעה זו קורץ שאמה לעם ישראל כולו, האוהב לנצל כל הזדמנות כדי להשתמש בכל שטח לצורכי פרסום. רק בישראל, כידוע, כשפותחים עמוד באתר חדשות מיד קופצים עמודים ובאנרים כאילו מדובר באתר פורנוגרפי ר"ל, ובאנר מסוג זה, המשתמש בפרסום לא רק לקידום מועמדותו של חבר־הכנסת אלא גם כדרך לגיוס עובדים ולמכירת ציוד יד שנייה מחזק את תדמיתו של שאמה כמי שבתוך עמו הוא חי.

מועמד ירוק בכנסת
כרמל שאמה הכהן הוא, כידוע, אחד המועמדים הבולטים גם בתחום קידום יחסי הזוגיות במסגרת הנישואים השוויוניים, אך בלי להקל ראש במקומה המכובד והמרכזי של הדת היהודית וכמו כן הוא מחברי הכנסת שפעל, הפעיל, הופעל, נפעל, פיעל, פועל והתפעל בתחום החקיקה הירוקה והשוויונית, המעניקה מקום מרכזי למיחזור בשיטת המחזור החודשי ולטורבינות המופעלות ברוח היהדות.


Carmel Shama

בנימה זו, מודעה זו מזכירה למי שכבר הספיק לשכוח את פעלתנותו הרבה של חבר־הכנסת בתחומים אלו. שמו מופיע כאן כ"כרמל שאמה הכהן" כרמז לכך שחבר־הכנסת אימץ ברוח זוגיות שוויונית את שם משפחתה של בעלה של אשת בן זוגה של רעייתו. דמותו החביבה של קישקשתא, שצבעה הוא ירוק, קורץ באופן מרומז לקהל הסטלנים, ובעיקר מצביע על נאמנותו הרבה של חבר־הכנסת שאמה לאג'נדה הירוקה.

קאוויט היפסטר
מודעה זו, שהיא הנועזת ביותר בסדרה, רומזת לקשרים האיתנים שבין חבר־הכנסת כרמל שאמה לציבור ההיפסטרים בישראל, כשלעיצוב הרגיל נוספות משקפי היפסטר והפונט (גופן) בשורת הסיסמה הוא מרים מודגש, החביב על קהילת ההיפסטרים בישראל.

Carmel Shama

הבחירה בהיפסטרים כקהל יעד היא סיכון מחושב. מחד, איש, כולל ההיפסטרים, אינו יודע להגדיר מהו היפסטר, ולכן יש סיכוי לא מבוטל שהליכודניקים יסברו כי חבר־הכנסת מביע תמיכה בהגדלת ההנחות בארנונה ו/או בחלוקת משרות ו/או בהארכת תקופת הבחינות לסטודנטים—שלושה דברים העשויים לפעול לטובתו של שאמה. מאידך, בהיעדר היפסטרים במרכז הליכוד, דבריו של שאמה עשויים להיתפס כאיום מרומז, מגובה במחקר מקיף (ומכאן, המשקפיים), על קהילת השמאלנים בתל־אביב. שאמה אומר כי להיפסטרים "מגיע" אך נמנע מפירוט מה בדיוק "מגיע" להם. אולי מגיעה להם כיתת יורים? אולי חוקן באריום בלי הרדמה? יש כאן הימור אך, לדעתנו, זהו הימור משתלם.

ברוח העזה
מודעה אחרונה ומסכמת זו היא סוג של סיכום וססמה היפה למסע הבחירות כולו. הסיסמה, בפונט מטאור-אובליק דינמי, מרמזת לחוש ההומור המפורסם של חבר־הכנסת, אך גם מצביעה על הנקודה המרכזית במסע הבחירות: כששאמה בכנסת, יש מישהו שדואג לעניינך באופן דינמי. הבוחרים נקראים לדאוג לכך ששאמה ישוב למקומו הטבעי, בכנסת, כראוי לו—ואם לא אכפת לכם, גם לנו.

Carmel Shamaהצטרפו לקבוצת הקוראים המרגשת בפייסבוק וזכו בעדכונים


 
 
רשימת תגובות (9)
 
 
טוק טוק
7/5/2012
נכתב על ידי אליס

מי שאמה?
 
 
 
 
תודה. צחקנו רבות מההומור הבלתי אמצעי
7/5/2012
נכתב על ידי גונזו

 
 
 
 
אל תדאג, אני כבר שאמה.
8/5/2012
נכתב על ידי דבשת

יש על מי לסמוך שאמה.
במקום כל המושחתים שאמה.
הכתובת שלך שאמה.
וכעז"ה [וכן על זו הדרך...]
 
 
 
 
מן המקורות
8/5/2012
נכתב על ידי אליס

יתגדל ויתקדש שאמה רבא
שאמה ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
 
 
 
 
והנה, לפתע פתאום, שאול מופז רוצה לשרוד!
8/5/2012
נכתב על ידי אורי רדלר

 
 
 
 
אדיר
9/5/2012
נכתב על ידי ניר

 
 
 
 
אסון הכרמל
9/5/2012
נכתב על ידי אליס

 
 
 
 
אורי
9/5/2012
נכתב על ידי ניר

יש אישור להעלות תמונות לפייסבוק?
 
 
 
 
ניר, תעלה בכיף!
9/5/2012
נכתב על ידי אורי רדלר