לא חמוש במיצ'קפיים
 

Facebook ספרי החדש "התמוטטות" בפייסבוק
very small קנייה מקוונת (בהנחה נאה)


ובכן, כידוע לכל מי שאינו מנוכר לאיכות הסביבה, התראיינתי ל"מעריב" של סוף השבוע על ספרי החדש ("התמוטטות," למי שכבר הספיק לשכוח). אין זה המקום או הזמן לעמוד על בחירותיו התמוהות של הסופר והמשורר ללבוש חולצה אדומה בעודו עומד על רקע הבניין האדום, שלוק שמש, ומיחצ"ן במרץ אדמדם את ספרו אדום הכריכה. לפחות הורדתי את המיצ'קפיים.

This is me

כן-כן, הקלקה תביא אתכם למאמר.

ואגב כך שאתם מתרשמים מאישיותי הבוהקת, עוד כמה קטנות...

הערמומי
קלינטון. מה התכלית הסופית של זה, איני יודע, אבל הנשיא לשעבר של ארצות־הברית, ביל קלינטון, הפגין כמה יציאות מרהיבות בתקופה האחרונה. המוכרת ביותר הייתה ה"מזהירה": הקריירה העסקית של רומני, הוא אמר, הייתה "מזהירה."


במחנה אובמה לא התלהבו מזה במיוחד, בלשון המעטה, שעה שהיו שרויים במסע להצגת רומני בקרן הון הסיכון "ביין" כמי שעסק במיטוט עסקים פורחים ונבירה בפחי הזבל.

עוד הוא מדבר, והנה הוא ממשיך לדבר. הפעם העז קלינטון ואמר כי יש להאריך את תוקפם של קיצוצי המס של בוש עד תחילת השנה הבאה לפחות ואף תיאר את המצב הנוכחי כ"מיתון" במקום המסר הדמוקרטי הקבוע ("התאוששות" או "רוחות חזיתיות" או משהו בדומה לכך).

מדוע? לא ברור. ג'ון דיקרסון ב"סלייט" דן בנושא לעומק. ג'ון האריס ב"פוליטיקו" מספק ציטוטים מעניינים מ"מקורבים" הגורסים כי קלינטון בעצם סנילי ולא ממש שולט במה שיוצא מפיו (נזכיר: קלינטון בן 65, בערך כגילם של רומני, של אשתו ושל נתניהו). ומה הסיבה האמיתית לפליטות הפה? אני ממש לא יודע.

אתם לא מיוחדים
נאום שנשא דיוויד מקאלוק הבן (אביו, היסטוריון) אל מול בוגרי תיכון וולזלי בארצות־הברית. המסר המרכזי: "אתם לא מיוחדים. אתם לא יוצאים מן הכלל..." סערה גדולה בארה"ב: הימין מריע. השמאל. טוב. לא יודע מה השמאל. משעשע גם לראות את הפסקאות הראשונות, לפני שהוא מגיע למסר, בו הוא מסתבך ידיים ורגליים בביקורת חתונות.

לא התכנית, הוויסקונסין הבאמת
מאמר שכתב כבודו על תוצאות הבחירות החוזרות בוויסקונסין. בארץ זה כמעט נון-אישו. אבל הוא ממש לא. סיכום הרבה יותר מעמיק ורחב משלי, אצל וולטר ראסל מיד הנהדר.

הסעיף עולה, הרהיטים זזים
יאללה מכות בטלוויזיה היוונית. את הנאצי עוד אפשר להבין. זה-מה-יש. נאצי. אבל למה היא לובשת חולצה לבנה?אחר־כך היא הייתה מאוד עצבנית (ביוונית). את הנאצי סילקו ואפילו העיפו לו את הכיסא.

עו"ד הלם בהלם
מעשה חלם, עו"ד הלם ופסק דין מעניין על העתק והדבק.

ציטוט בלוף
בזמן האחרון אני נתקל הרבה בציטוט של אלכסנדר פרייזר טיילר, מתח' המאה התשע־עשרה, על נפילתה של הדמוקרטיה האתונאית בעקבות התובענות והחמדנות של מבקשי ההטבות לעצמם. הציטוט הוא מעשייה קלאסית ואין לו איזכור כלשהו אצל טיילר, לא בספריו ולא בעל־פה, כפי שתוכלו לראות כאן.


הצטרפו לקבוצת הקוראים המרגשת בפייסבוק וזכו בעדכונים


 
 
רשימת תגובות (3)
 
 
קישור למאמר
9/6/2012
נכתב על ידי אורי רדלר

והנה קישור למאמר ב"מעריב" (עלה עכשיו לרשת): כאן.
 
 
 
 
איך אפשר לקבל עדכונים מהבלוג?
12/6/2012
נכתב על ידי תמיר

גוגל רידר לא מזהה את הפיד מהבלוג שלך. יש דרך אחרת להירשם?
 
 
 
 
אני תמיד מעדכן בפייסבוק אם יש פוסט חדש...
13/6/2012
נכתב על ידי אורי רדלר

לגבי פיד, רסס ושאר דברים - זה עדיין לא כאן.