לא נורא, אלו בסך הכל קוראי וויינט
 
Facebook עמוד הספר (שלי! החדש!) בפייסבוק
very small קנייה מקוונת (בהנחה קורצת)

לפעמים, לא פשוט להחליט: מצד אחד יש רצון לכותרת נאה. מצד שני, התוכן לא מתאים לכותרת. מצד שלישי, למי באמת אכפת—אלו בסך הכל קוראי וויינט.

Tammy Baldwin

כותרת הידיעה של יצחק בן־חורין אומרת: "לראשונה בארה"ב: לסבית מוצהרת רצה לסנאט." תמי בולדווין, בת 50, היא אכן לסבית מוצהרת, אבל בגוף הידיעה נכתב "עובדת היותה של בולדווין לסבית לא מוזכרת בקמפיין" ו"מטה הבחירות שלה אינו מזכיר את זהותה המינית או מתייחס אליה" וגם "מאחורי הקלעים מזרימים תומכי הקהילה ההומו-לסבית ומתנגדיה סכומי כסף גדולים למרוץ לסנאט 'מבלי לקרוא לילד בשמו'." כלומר, בולדווין מוצהרת, אך מסע הבחירות שלה בארון? כדי להוסיף לבלבול, בשלב מסוים בידיעה הופכת בולדווין מ"היא" ל"הוא" ("אמר בולדווין"). מצד שני, לא נורא, אלו בסך הכל קוראי וויינט.

והעניין הנוסף
ויש גם עניין נוסף. על הידיעה בוויינט חתום "יצחק בן־חורין" אך תכנה של הידיעה דומה להחשיד לכתבה ב"דיילי ביסט." לדוגמה:

מקרה ראשון
בן חורין:
הליברלים במפלגה הדמוקרטית דחפו את בולדווין לרוץ לסנאט והיא קיוותה שהמנצח בפריימריז הרפובליקניים יהיה מועמד קיצוני יותר מתנועת "מסיבת התה". אולם במקום זאת היא קיבלה את תומפסון, דבר שהופך את מאבקה לקשה הרבה יותר.

מישל גולדברג ב"דיילי ביסט":
ליברלים רבים קיוו לניצחון מועמד מסיבת התה בפריימריז הרפובליקנים... הסקרים הראו שגיבורת הפרוגרסיבים תמי בולדווין, המועמדת הדמוקרטית, תזכה להצלחה מרבית מול אחד המועמדים הימניים יותר. אך בוחרי וויסקונסין בחרו בדמות ממסדית... המושל לשעבר טומי תומפסון. מאבקה של בולדווין להיבחר לסנט הפך עתה הרבה יותר קשה.

מקרה שני

בן־חורין
:
מסקרי דעת קהל עולה כי תומפסון מוביל קלות במאבק עם בולדווין

דיילי ביסט:
סקרי דעת קהל רבים מצביעים על־כך שתומפסון מוביל, אך רק קלות.

הערה בצד, סקר של רסמוסן מצביע על יתרון של 11 אחוז לתומפסון.

מקרה שלישי
בן־חורין:
בולדווין סיפרה לא מזמן כי הבחירה בג'רלדין פררו בשנת 1984 למועמדת הראשונה לתפקיד סגן נשיא ארה"ב השפיעה על חייה. "עקבתי אחריה מרגע קבלתה את המינוי בוועידה הדמוקרטית ונחנקתי מהתרגשות כי אז הבנתי שאני יכולה לעשות כל דבר", אמרה בולדווין.

דיילי ביסט:
"סיימתי את לימודי הקולג' בשנת 1984.... [ו]צפיתי בוועידה הלאומית של הדמוקרטים... וראיתי את ג'רלדין פרארו חוצה את הבמה כדי לקבל את המינוי כמועמדת למשרת סגן הנשיא... נחנקתי מהתרגשות, כי האמנתי באמת ותמים... שאני יכולה לעשות הכל."

הערה בצד: בן־חורין התבלבל, כנראה, ותרגם את "ראיתי את ג'רלדין פרארו חוצה..." כ"עקבתי אחריה מרגע קבלתה..."

מקרה רביעי
בן־חורין:
הקמפיין של בולדווין מבוסס בעיקר על סוגיית התעסוקה. אחד מתשדיריה הראשיים קורא להטיל מכסי מגן על ייבוא נייר מסין, שכן תעשיית הנייר בוויסקונסין היא הגדולה ביותר בארה"ב. בתשדיר היא גם מותחת ביקורת על ייבוא מנועים לספינות משמר החופים האמריקני - במקום להשתמש במנועים תוצרת בית.

דיילי ביסט:
מסע הבחירות שלה התמקד בעיקר בתעסוקה. התשדיר הראשון שלה קרא להטיל מכסי מגן על יבוא מסין... זה נושא חשוב בוויסקונסין, שבה יש יותר משרות בתעשיית הנייר מבכל מדינה אחרת בארצות־הברית. תשדיר אחר... מבקר את השימוש במנועים שיוצרו במדינות אחרות בספינות משמר החופים האמריקני, "למרות שאין מנוע טוב יותר מאלו המיוצרים כאן בוויסקונסין..."

הערה בצד: בן־חורין מתבלבל שוב והופך את "התשדיר הראשון" ל"אחד מתשדיריה הראשיים" (מה זה בכלל?) ואחר־כך ממזג לתוכו תשדיר אחר. ההערכה היא, ככל הנראה, שקוראי וויינט אינם בשלים מבחינה קוגניטיבית לחבוק הכרה בקיום שני תשדירים נפרדים אצל מועמדים במדינות רחוקות.

מצד שני
לא נורא, אלו בסך הכל קוראי וויינט.


הצטרפו לקבוצת הקוראים המרגשת בפייסבוק וזכו בעדכונים


 
 
רשימת תגובות (3)
 
 
עוף
25/8/2012
נכתב על ידי שומר הלילה

בחור חביב מהינשופים? הסולן המדובלל של נאג חמדי? כותב הנאומים של דפני ליף? ממש לא.

דרור פויר מציג לנו - הצצה לתוך מוחו של סוציאליסט-כורסא (ולמה הם לא פחות מסוכנים מהשאר)*

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000776186

* יש סיכוי קלוש שהכתיבה שלו אירונית וזה חלף לי מעל הראש. לא הייתי מהמר על כך.
 
 
 
 
good catch...
25/8/2012
נכתב על ידי שאול

כאילו, ברור שפויר עצמו חושב שהוא איורני, בייחוד בקטע של שלמנות אותו לדיקטטור. אבל הסוציאליסט דמיקולו הזה בהחלט חושף בטור הזה יותר ממה שהוא מתכוון: הסוציאליזם שלו, או מה שהוא חושב שהוא סוציאליזם, מבוסס עמוק בפנים על מיזנטורפיה עצומה. הוא פשוט שונא אנשים.
 
 
 
 
לא אירוניה אלא ציניות - ושאול צודק
27/8/2012
נכתב על ידי אורי רדלר

הוא כתב את זה בציניות, אבל אכן קפץ לו הסטלין