החיים בצל מר קוביאשי
 


החודש שילמתי 8,549 שקל לממשלת ישראל. 2,898 שקל לביטוח לאומי. 3,406 למס הכנסה. 2,245 למע"מ. בסוף השנה שעברה התברר שגבו ממני פחות מדי מס והייתי צריך לשלם תוספת של 18,700 שקל. אי אפשר לדחות את זה. הם מחכים כמה ימים ואז מטילים עיקול על כל חשבונות הבנק. הם אף פעם לא משחררים אותו. אתה צריך לרוץ לבנק ולשחרר אותו בעצמך. זה עובד. לפעמים. גם מהבנק התקשרו: מה דעתך על הלוואה של 16,000 שקל, עם הגבלת משיכת יתר ל-5,000 שקל? יש לך משיכת יתר גדולה, אומרים בבנק. לא עדיף שתקח הלוואה במקום לשלם ריבית על משיכת יתר?

ברשות המסים גבו השנה כ-10 מיליארד שקל במכס. הצפי היה ל-9.6 מיליארד שקל בלבד. המכס עובד חזק בזמן האחרון. יש תגמולים: העובדים מקבלים כסף על הטלת מכסים. יש גם שיטות: לדוגמה, אם מישהו מייבא את משחק הקופסא "גלגל המזל" אפשר להחליט שלא מדובר בייבוא משחק קופסא (0 אחוז מכס) אלא ב"כלי רכב חד גלגלי לאומני קרקס וליצנים, 60.43" החייב במכס של 16 אחוז. למה לא? רוצה את המשחק? תשלם את המכס. אתה יכול לשלם "תחת מחאה" ואז תוכל לפתוח בהליך לבירור. תשלם כמה עשרות אלפי שקלים לעורכי־דין. היה פטריוטי. תרום להגברת הפעילות במשק. אבל אל תעלה את מחיר המשחק. לא ולא. אם תעלה את המחיר הרי ש"גלגלת" את עלות המכס ואין לך זכות למחות על המכס.

ואם מישהו מייבא גולגלות פלסטיק לתחפושות לפורים, שעליהן יש רק 2 אחוז מכס. תמים זה לא. הרי בתחפושת יש נורית אדומה למעלה ולכן ברור שמדובר ב"ציוד עזר אלקטרוני ללימוד רפואה 90.10" שהמכס עליו הוא 12 אחוז. חוץ מזה, הוא כבר מייבא את התחפושת הזו שש שנים, לא? אמנם הסעיף של "ציוד עזר אלקטרוני ללימוד רפואה 90.10" נוסף רק בשנה שעברה, אבל אין זה אומר שהוא לא עבריין. הוא צריך לשלם למכס את הפרשי הגבייה על כל השנים לאחור. ובתוספת הצמדה. וריבית. זו ההחלטה של מר ברנשוני, האחראי על אגף המכס בנתב"ג.

אבל אתה לא צריך לדאוג, יש דין ויש דיין. שלם לעורכי הדין שלך כמה עשרות אלפי שקלים והם יכתבו לך מכתב יפה אותו תוכל לשלוח אל מר ברנשוני ולנסות להסביר לו שהסיווג שלו שגוי. אם מר ברנשוני יחליט שהוא בעצם לא טועה והוא בהחלט מעוניין בשכר העידוד בסוף החודש—ומה מוזר הדבר, לעתים קרובות מחליט מר ברנשוני שהוא לא טעה!—כי אז אפשר לפנות בדחילו ורחימו (ובהוצאה נוספת לעורכי הדין) לממונה על מר ברנשוני, מר קוביאשי, שהוא למעשה קודמו של מר ברנשוני בתפקיד. אם יכמר ליבו של מר קוביאשי, טוב. ואם לא, שלם. הידברות זה טוב. רוב המחלוקות עם ציבור היבואנים מסתיימות בהידברות.

ברחוב שליד רחוב מגורי יש המון שלטים קטנים ונואשים של בעלי עסקים. המילה שלטים קצת גדולה על זה—מדובר בדפי מדפסת מצולמים שעליהם קריאות כמו "מסים אתם גובים כרגיל, אבל את העסקים ברחוב הרסתם!" בעל המכולת שלי סיפר לי ש"בזמן האחרון יש המון אנשים ממס הכנסה." כל שבוע, הוא אומר, באים לבדוק משהו. שמים עין. ביקורת. ככה זה בכל הרחוב, הוא אומר. שלשום הוא תלה בד לבן ודהוי מעל לכניסה לחנות: "חיסול סופי! כל פריט שני 50% הנחה." למה? "אין כאן תנועה. לא נכנסים אנשים."

גם בביטוח הלאומי עובדים חזק. יש טעויות לפעמים. מזה אי אפשר להימנע. לדוגמה, בבדיקות של נכות מעבודה יש שיעור טעויות של 17.5 אחוז. בביטוח הלאומי מקבלים שכר עידוד המבוסס ב-70 אחוז על היקף הפעילות וב-20 אחוז על מהירות הטיפול. עובדים בשיטת מצליח: זורקים סכום גדול ככל האפשר לעבר הנישום. אם הוא משלם, טוב. אם הוא לא משלם, מעקלים לו רכוש. אם הוא משלם ושוכר עורך־דין ומביא רואי חשבון ועושה סלטות באוויר, אז תמיד אפשר להגיד שטעינו. קורה. קורה ב-17.5 אחוז מהמקרים.

הסוף
אני יודע שאני נשמע כמו תוכי. אבל גם תוכי עומד צודק פעמיים ביום. וזה עומד להיגמר בבכי. השאלה העיקרית שנותרה היא רק: מה יהיה סדר הפגיעה ומי יפגע יותר מכל.את המצב הכלכלי שנוצר מאז המשבר ניתן לתאר בפשטות כך: עם פרוץ המשבר העבירו ממשלות המערב סכומי כסף גדולים לבנקים כושלים, לחברות כושלות ולגורמים פיננסיים אחרים כדי למנוע את קריסתם. סכומי הכסף האלו אמנם יוצרו, כביכול, 'מהאוויר', אך בפועל אלו שטרות חוב לכל דבר ומשמעות הדבר היא שמישהו יצטרך לפרוע אותם.

כפי שאומרת הכלכלנית כרמן ריינהרט (ראו בהמשך כאן): כל חוב שאינו נפרע על־ידי הלווה, יפרע על־ידי הנושה. כלומר, ההלוואות שנטלו מדינות במערב, כמו גם תכניות התמרוץ, העידוד, ההזרמה וההקלה הכמותית תסתיימנה בכך שמישהו יצטרך לפרוע את החשבון. השאלות הפתוחות הן רק מי יפרע אותו, מתי הוא יפרע אותו ומה יהיה משטר התשלומים.

המדיניות הכלכלית ברוב מדינות אירופה, בארצות־הברית ובמקומות נוספים מיועדת לדחות את הקץ. כלומר, להמשיך ולגלגל את החוב הלאה (ולהתפיחו). המדיניות הזו לא תוכל להימשך לנצח, כמובן, והתרתה תתבצע, כרגיל במקרים כאלו, לפי סדרי עדיפות וכוח פוליטיים: מדינות ינסו לפגוע קודם כל בקרבנות הזמינים והחלשים; ורק בלית ברירה ינסו להתמודד עם החזקים והזמינים פחות.

ומי ראשון בתור?
הקרבן הרגיל, השגור והקבוע, כפי שמציינת ריינהרט (ראו שוב, להלן) הם הגימלאים והציבור הרחב: זו הקבוצה החלשה והזמינה ביותר. ממשלות חולשות על האופן בו מושקעים כספי קרנות הגמל והפנסיה, וקל להן לערוך מניפולציות כאלו ואחרות בהן. לדוגמה, כפי שכתבתי בעבר, הביטוח הלאומי מחזיק כמעט את כל כספו באג"ח של ממשלת ישראל. ממשלת ישראל יכולה לשנות את חוקי המשחק ולהפחית את התמורה על אגרות־החוב האלו , למחוק אותן או להמיר אותן באגרות נחותות יותר. ולא מדובר בסכום זניח: הביטוח הלאומי מחזיק קרוב לשליש מכלל אגרות החוב של ממשלת ישראל.

פעולה דומה יכולה לנקוט ממשלה באמצעות שינוי מיפוי ההשקעות. היא יכולה להכריז כי קרנות הפנסיה תידרשנה להשקיע באג"ח ממשלתיות עשירית או רבע או מחצית או 90 אחוז מכספי החוסכים. היא יכולה להכריז על מיסוי קרנות ההשתלמות, על מיסוי כפול ומשולש, על היטלי פדיון או על מסי מחזור. החוסכים, כמו גם הקרנות, יכולים לקפוץ ולעשות סלטות באוויר, אך הם קהל שבוי וחלש. הם משחקים במגרש הנשלט על־ידי הממשלה, מה שהופך אותם קרבן מתבקש. חסכונות אחרים של הציבור גם הם קרבנות מתבקשים, וגם הם קלים להטלה: פשוט מניידים את חובת הדיווח לבנקים ואוספים את הכסף.

הבעיה העיקרית עם מיסוי חיסכון ופנסיה היא שמדובר בצעדים דרמטיים ומוחשיים. קשה להימנע מהבנתם. משום כך, עדיפות לממשלות שיטות עקיפות ומעודנות יותר, כמו אינפלציה של אחוז או שניים מעבר לריבית, הפחתת הריבית או מיני 'החלפות' אג"ח. בדרך כלל ניתן לסמוך על הציבור שלא יבין מה קרה, יאשים את קרנות הפנסיה בתשואה העלובה ויתבע הגדלה של דמי הביטוח הלאומי הנשחקים. קרנות הפנסיה והביטוח הלאומי ישתפו פעולה בשתיקה עם הממשלה, שכן מיסוי כזה מלווה תדיר בהעצמת השליטה של הביטוח הלאומי וקרנות הפנסיה בכספם של אזרחים.

בעלי ההון
קרבן קבוע אחר הוא "בעלי ההון." הצרפתים הם דוגמה טובה. פרנסואה אולנד, יום אחרי שבישל את הגמל שניתן לו במתנה על־ידי ממשלת מאלי (אל דאגה, נשלח גמל חדש) הכריז כי הוא מתכוון לטפל בכל חומרת הדין בהעלמות מס וב"מקלטי מס." אולנד הכריז כי הוא מתכוון למנות תובע מיוחד להתמודדות עם פשעים כלכליים, שחיתות ומרמה.

כל זה בא אחרי שמנהל מסע הבחירות של אולנד נתפס משקיע בעסקים במקלטי מס, ואילו ראש המטה למלחמה בהעלמת מס שלו נתפש מחזיק בחשבון בנק סודי גדול. ואך הולם הדבר, שכן התובע המיוחד של אולנד נושא אותו ניחוח כמו "ועדות הצדק" שהוקמו בצרפת של תחילת המאה השמונה־עשרה, אחרי פשיטת רגל אחרת של הכתר הצרפתי, כדי לשדוד אזרחים לתועלת קופת האוצר.

ניסיון לשדוד בעלי הון הוא יוזמה מפוקפקת למדי מכמה טעמים. הראשון פשוט וברור: יש ניגוד אינטרסים מובנה בלכידת בעלי ההון — ככל שלמדינה אחת יש עניין בלכידת הונם של בעלי ההון שלה, כך יש למדינות אחרות עניין בניודו של ההון ובעלי ההון אליה. את הסתירה הזו קשה ליישב, ודומה כי החלומות על
פאשיזםצדק כלל עולמי (כלומר, מיסוי גבוה בכל העולם עלא כיף כיפאק) נדונו להיוותר חלומות.

בעיה שנייה עם מיסוי בעלי־הון היא שמה שניתן להפיק מהמיסוי הוא הרבה פחות משחושבים (בלשכת הצדק הפשיסטיחברתי חולמים על אוצר בגובה 32 טריליון דולר שאת כולו, כולו! הו, כולו! אפשר לקחת ולחלק, אך ספק אם הסכומים בפועל אפילו מתקרבים לסך זה). יתר על־כן, כמו בכל שיטות המיסוי מזן נהרוג-את-היהודים-וניקח-את-זהבם מיסוי כזה נוטה להיות חד־פעמי. את היהודים אפשר להרוג רק פעם אחת.

הסיבה השלישית, והחשובה יותר, היא שבעלי ההון דרושים למדינה והיא אינה יכולה לוותר עליהם. כל מדינה שניסתה לטפח רעיון חלופי, לפיו אפשר גם בלי הבינה מהר מאוד שאי-אפשר בלי.
  muvlat  
 
ליוונים יש רעיון לפתרון הבעיות הכלכליות: הגרמנים ישלמו להם פיצויים של 162 מיליארד אירו על הנזק שגרמו במלחמת־העולם הראשונה והשנייה.
 
  muvlat  

ומי נשאר?
ואחרי שכיסחו את הפנסיות ולא כיסחו את בעלי ההון, מי נשאר?

אשליות, אשליות רבותהיוונים, מסתבר, מזדהים עם השיר ויש להם תכנית. "רק הראש בעננים, מטפס שם במרומים," הם אומרים. איני זוכר אם איזכרתי כאן את תביעתה של מצרים לפצות אותה ב-480 מיליארדי דולרים על הרכוש ש'נגנב', כביכול, במהלך השנים בהם החזיקה ישראל בסיני. אם כן ואם לא, המצרים לא לבד. עתה גם היוונים תובעים פיצויים בסך 162 מיליארד אירו מהגרמנים כדמי נזיקין על מלחמת־העולם הראשונה והשנייה.

וגם לפורטוגלים יש תכנית "לא לעבוד לעולם, לא לשרת שום אדם." מריו סוארש, ראש־הממשלה הנבחר הראשון של פורטוגל אחרי תום דיקטטורת סאלאזאר, הוא כבר בן 88, אך עדיין שואף לעמוד בראש המדינה. "פורטוגל לעולם לא תצליח לשלם את חובותיה, כל כמה שתרושש את עצמה. אם אינך יכול לשלם, הפתרון היחיד הוא לא לשלם. כשארגנטינה הייתה במשבר היא לא שילמה. האם משהו קרה? לא, שום דבר לא קרה," אמר סוארש לרשת הטלוויזיה אנטנה 1.

ב"פורבס" סבורים שזה מובן מאליו. אי אפשר לשלם את החוב, ולכן לא צריך לשלמו. הצעתו של הכותב, וויל וורסטל, המתגורר (לעדותו) בעיר שדה בפורטוגל, היא ליצור את ה"אסקודו החדש" ולנקוב את כל החובות, שעתה הם בעיקר לגופים אירופיים וממשלות, באותו אסקודו חדש, ואז לתת לשער האסקודו ליפול.[1]

שזה נחמד מאוד וכנראה אף בלתי־נמנע. רק שדברים דומים ניתן לומר גם על אירלנד ועל ספרד ועל איטליה. וכתוספת, כל מדינה שתיפול תגדיל את עומס החוב על אחרות—אם פורטוגל לא משלמת, הרי שהבנקים והממשלות של המדינות הנושות יועמסו נטל הפסדים גדול יותר.

אולי יש בצעד פורטוגלי כזה גם משהו חכם. אחרי הכל, כשצרפת תיפול והפרנק יחזור, מי יזכור את פשיטת הרגל הפורטוגזית?

הנה אנו, המיואשים, בחיים אנחנו מתקשים
באיחוד האירופי מנסים להדק את חגורת המס וליצור "שקיפות" בנקאית. כלומר, הם מבקשים לכפות על מקלטי המס באירופה לחשוף את חשבונות הבנקים לפיקוח של האיחוד האירופי. לוקסמבורג כבר נכנעה, אוסטריה בשלבי קריסה. הבאות בתור הן ליכטנשטיין והיהלום שבכתר: שווייץ. בשווייץ יש פקדונות זרים בהיקף של כ-2 טריליון דולר. אה! החלום! החלום! כן, נשים יד על הכסף ומה, נקח משם איזה 500 מיליארד במיסוי. כן, זה יציל את האיחוד האירופי!

מה? אני לא מאמין!
בארצות־הברית מגלים עתה כי העלאת המס על המשכורות שלמענה נלחם אובמה בסוף השנה הקודמת, היא בעלת השפעה שלילית על המצב הכלכלי. ההוצאה הצרכנית ירדה ברבעון הראשון בשיעור חד, הרבה מעבר לציפיות המומחים. כל העניין פשוט לא יאומן! מי היה מעלה על דעתו בכלל שכשהמשכורות של הצרכנים קטנות הם גם יקטינו את הצריכה שלהם.

בועת הביטקוין
טיפשים וכספם, במהרה יפרדו.

אמינות של טלפונים סלולריים
בחינה של פיקס-יא מעלה פער ניכר באמינות בין זני הטלפון השונים. הזה של סמסונג קיבל 1.21. של נוקיה 0.68, של מוטורולה 0.13. של אפל: 3.47. לומר את האמת, מקריאת הבחינה לא הבנתי כל־כך את שיטת הבחינה. אולי אתם תצליחו יותר.

האדריכל
לא לגמרי ברור לי איך הולך עניין התזמון כאן. מתי אפשר להגיד על אדריכל שנפטר שפאר יצירתו היה בעצם תפלצים? די אם נאמר התחנה המרכזית החדשה, בניין הבימה החדש, ומרכז הנגב בבאר שבע.

הדיקטטור
בנו של "נבחר."

שליטה בנראטיב א': הגברת ת'אצ'ר
מותה של מרגרט ת'אצ'ר שיגר את משמרות נראטיב השמאל לרחובות למשימת טיהור דחופה. עניין רגיש, העסק הזה. ראשית, היא אישה, מה שמקשה על הצגתה כסמל הרשעות באופן חופשי ונוח. שנית, המדיניות שנקטה ת'אצר—אם מסכימים לה או לא—הייתה המדיניות שאימצו גם ראשי הממשלה מהלייבור אחריה. אם המדיניות הייתה כה גרועה ומזיקה, איך זה שהלייבור לא היפך אותה?

כל זה הוביל לגיבוב ביטויי הדק להבהרת הרישעות האינהרנטית ("הפרטה," "מדיניות אכזרית," "היעדר רגישות" ודומיהם) בתוספת ציטוטים נלהבים של תגובות בנוסח "נרקוד על קברה" ברוח אלוויס קוסטלו ואחיו לדעה—אבל גם להמצאת נרטיב חדש ויצירתי. אמרנו שהבאים אחרי ת'אצ'ר אמצו את מדיניותה, הלא כן? טוב ויפה. ומה קרה 18 שנה אחרי שת'אצ'ר עזבה את תפקידה ויורשיה אימצו את מדיניותה? הייתה קריסה כלכלית... מממ... מעניין מי גרם לה?!

קאמל אחמד ב"טלגרף" מתאר במדויק את הנראטיב החדש:

אחד הטיעונים השטחיים ביותר ביחס למורשתה של ליידי ת'אצ'ר הוא שצריך להעריך אותה מחדש לאור המשבר הפיננסי, שכן באופן כלשהו שחרור ה'רוח החייתית' של השוק הוביל באופן בלתי־נמנע ל'קריסה' של 2008 ו-2009.שליטה בנראטיב ב': אלוהים! הוא מדבר עם שחורים!
די משעשע לראות את שלל התגובות ההיסטריות/מזלזלות/מגוחכות של ליברלים בארצות־הברית (דוגמה אחת) לעובדה שהסנטור ראנד פול דיבר בפני סטודנטים שחורים במכללת האוורד. הרעיון הבסיסי כאן הוא שידוע שכל הרפובליקנים הם גזענים חשכים שרוצים לכבול את השחורים בשלשלאות ולהורידם בשורה לעבוד בשדות הכותנה. לכן, כאשר רפובליקני מדבר עם שחורים הרי שהוא אינו עוד פוליטיקאי המבקש לקטוף קולות אלא מעמיד פנים (ואם הוא שחור בעצמו, הרי שהוא "הדוד תום"), כי הרי ידוע מראש ששכל הרפובליקנים הם גזענים חשכים שרוצים לכבול את השחורים בשלשלאות ולהורידם בשורה לעבוד בשדות הכותנה.

שליטה בנראטיב ג': עניין מקומי
בארצות־הברית מתגלגלת כעת פרשה מזעזעת של מרפאת הפלות שנהגיה חרגו הרבה מהמקובל: הפלות בוצעו בשבוע ה־26 להריון (בפנסילבניה לא מבצעים הפלות אחרי השבוע ה־24 להריון), תינוקות חיים הומתו באמצעות קטימת חוט השדרה שלהם במספריים, נשים נשלחו לפלוט את העובר שהופל אל בית השימוש, נשים נדבקו במחלות מין בעקבות שימוש בציוד זול ולא מחוטא, אנשים מעורערים בנפשים וללא הכשרה רפואית הועסקו בחדר הניתוח, ושלל פרטים מזעזעים אחרים. מנהל הקליניקה, דר' קרמיט גוסנל, כמו גם כמה מאנשי הצוות, עומדים לדין באשמת מספר מעשי רצח, ובהם של אחת הנשים שביצעו הפלות במכון.

הסיפור המזעזע הזה לא תפש כותרות בארצות־הברית. עיתונים מרכזיים התעלמו מסיקור הנושא ורשתות הטלוויזיה התעלמו ממנו לחלוטין לחלוטין.[2] שרה קליף, המתמקדת בנושאים מעין אלו ב"וושינגטון פוסט," גרסה כי מדובר ב"סיפור פשע מקומי" ולא בעניין בעל חשיבות לאומית. ב"אטלנטיק" הקדישו לנושא מאמר דעה נפתל (ולא ישר במיוחד) הגורס כי קודם כל דווקא יש סיקור פה ושם, ואם אין סיקור של ממש זה כי הסיפור לא מתאים למי שרוצה לכתוב על הפלות, ואם הוא כן מתאים כי אז שקר כלשהו ומכאן נובע כי אין כלל הטייה מצד התקשורת.

הסיפור החל להשתנות כשקירסטן פאורס ב"יו-אס-איי טודי" אמרה את המובן מאליו: יש הטייה, ועוד איך. אחרת, איך ניתן להסביר מדוע נושא שהוא חומר קלאסי לעמוד הראשון בכל עיתון—עיתוני הזבל יתפלשו בו בחדווה צדקנית; עיתוני האיכות יתפלשו בו בהסתייגות מתשאת—אינו מעטר את העמוד הראשון בכל עיתון. אחריה הסכימו שכך הדבר גם ב"אטלנטיק" וגם ב"טיים מגזין." סיכום מעניין (גם אם מעט ארכני) תוכלו למצוא כאן.

ושתי עובדות שהיה צריך לציין מלכתחילה: הרופא העומד לדין הוא שחור. והנושא הוא הפלות.

הבית ברחוב ביאליק
ואם הוא לא רוצה לשמר, אז נכריח אותו לשמר. השופטת אירית מני גור קבעה באחרונה, כך מדווח "גלובס," כי על בעלי בית ישן בתל־אביב, בבעלות משפחת אליאשווילי, לשפץ את הבית לפי חוק עזר עירוני — שמירת סדר וניקיון. הבעלים גרסו כי התביעה באה כדי להשית עליהם את העלות המפולפלת של שיפוץ מבנה לשימור. השופטת דחתה את הטענה והסכימה עם גרסת העירייה כי המבנה הוא "פצע בלב העיר."

המבנה המדובר הוא בית פלצמן-וכט ברחוב ביאליק מס' 18 (בכתבה ב"גלובס" נטען בטעות כי מדובר במס' 13, וראו גם כאן). המבקר ברחוב יתקשה להסכים עם טענתה של השופטת. ביאליק מס' 1 הוא מבנה רעוע ומכוער, ביאליק 3 נמצא במצב קטסטרופלי, מס' 4, הוא מפלץ תריסים דוחה, מס' 6 עבר שיפוץ חיצוני, אך הוא עדיין מפוקפק משהו (עם זוועות כמו קומת גג עם תקרה בגובה מטר, לדיירים גמדים), מס' 7 הוא אחיו של מס' 4, מס' 11 נראה איום ונורא, מס' 12 הוא קטסטרופה משנות השישים-שבעים, ביאליק 13 דורש שיפוץ, מס' 15 נראה איום ונורא, עם החניות מקדימה. גם מס' 17 טעון שיפור ואילו 20 הוא שוב גועל נפש משנות השישים-שבעים: לא תואר לו ולא הדר. ביאליק 24 הוא שוב מפגע וכך גם ביאליק 25. יש ברחוב גם מבנים יפים מאוד—בית פלצמן-וכט הוא אחד מהם, אף שהוא מוזנח—אבל בהתחשב בכך שמחצית מהמבנים הם בנייה חדשה (כלומר, לא לשימור) או בניינים ששמורים במצב רעוע יותר מהמבנה הנידון קשה להבין את החלטת השופטת.

עובדים זרים
רשות האוכלוסין וההגירה שבה לפרסם נתונים על זרים בישראל, אחרי הפסקה תמוהה של חצי שנה, מה שמאפשר לנו לעמוד על השינויים שחלו בתחום זה מיוני 2012 ועד פברואר 2013.

ביוני 2012 היו בישראל, לפי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, 121,862 עובדים זרים ומהגרי עבודה לא חוקיים (ה'מסתננים'), בניכוי העובדים בחקלאות. בפברואר 2013 מנו אלו 119,206 אלף. עיקר השינוי נובע מירידה של כאלפיים איש במספר מהגרי העבודה הלא־חוקיים.[3]

הנתון הזה מעורר תמיהה קלה, שכן ידוע כי ברוב מדינות המערב מהווים העובדים הזרים, המשמשים בעבודות כפיים ובדרגים הנמוכים של תחום השירותים, בערך 5-10 אחוז מכלל העובדים. בישראל, כך נדמה, מהווים עובדים אלו רק כ-3 אחוז מהעובדים.
  muvlat  
 
סיכום סופי מצביע על 296,495 עובדים זרים בישראל, שהם כ-9.1 אחוז מכלל משרות השכיר בישראל. נתון זה מצביע על ירידה קלה בשיעור העובדים הזרים בעשור האחרון.
 
  muvlat  


אלא שהתמיהה אינה במקומה כי הנתון הזה לא נכון. נעשה חישוב, תוך הצלבה של נתוני הלמ"ס:
 • מספר מהגרי עבודה לא חוקיים: נתון זה נקבל כפי שהוא, 55,195.
 • עובדים זרים: לפי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה אלו מונים 85,133 איש. לפי נתוני הלמ"ס, לעומת זאת, מנתה אוכלוסיה זו בסוף שנת 2011 כ-111,400 עובדים, לעומת 88,896 לפי נתוני רשות ההגירה. הפער בין נתון זה לנתון של רשות האוכלוסין וההגירה לתקופה זו נובע, כך אני משער, ממקור הנתונים: הלמ"ס בוחנת נתוני כניסות ויציאות, שעה שהרשות בוחנת נתוני העסקה (?). סביר להניח כי הלמ"ס מדייק יותר.
 • זרים ללא אשרה: במספרם של אלו יש תנודות מדי שנה. הנתון האחרון, משנת 2011, מצביע על 92 אלף זרים שנכנסו כתיירים ונותרו בלי אשרה.
 • עובדים מהרשות הפלסטינית: לפי הלמ"ס מנו אלו בסוף שנת 2011 כ-37.9 אלף עובדים.

  סיכום סופי מצביע על 296,495 עובדים זרים. מספר זה אינו כולל, כמובן, ילדים של עובדים זרים ואינו כולל עובדים שאינם מצויים ברשומות כלל, אף כי ניתן לשער שמספרם של האחרונים קטן למדי. המספר הכולל מצביע על־כך שהעובדים הזרים מהווים כ-9.1 אחוז מכלל משרות השכיר בישראל. ישראל היא חלק מהמערב.

  something

  המעניין בנתון זה הוא יציבותו. אם נלך 12 שנים לאחור, לשנת 2002, נגלה כי היו אז בישראל 217 אלף עובדים זרים, שהיוו כ-9.3 אחוז מכלל משרות השכיר אותה שנה. אם נתחשב בעובדה שב-12 השנים האחרונות חלו שינויים דרמטיים בתחום זה בישראל, ובעובדה שבמהלך 12 השנים האלו כמעט 95 אחוז מהעובדים הזרים שהיו בישראל בשנת 2002 אינם כאן היום, קשה שלא להגיע למסקנה פשוטה: עובדים זרים עונים על צורך ולכן איסוף המים מהדלי לא ישנה הרבה, אם הברז ימשיך להיות פתוח. והוא ימשיך להיות פתוח כל עוד יש ביקוש לעבודת הזרים.

  רווחיות משמעה: בלי תחרות
  דו"ח של בנק ישראל מהלל את הצלחתה של הרכבת הקלה אך מזהיר: אם תחבורת האוטובוסים תתחרה בה, הרכבת לא תהיה רווחית. הווה אומר: כדי שהרכבת הקלה תרוויח, היא צריכה להיות מונופול. גיל יעקב, מנכ"ל ארגון הנוסעים "15 דקות," מאיר את המניע הבסיסי לשאיפה זו לרווחיות של הרכבת הקלה: לפי ההסכם בין המדינה לזכיינית, "המדינה משלמת לזכיינית על כל נוסע פחות מהתחזית." אבל, עולה המחשבה: האם על כל תשלום לנוסע שהמדינה חוסכת אצל זכיינית הרכבת הקלה היא לא משלמת יותר בסבסוד התחבורה הציבורית?

  בלי להיכנס לרעיון האבסורדי שהאוטובוסים צריכים להזין מתחרה ישיר שלהם, ראוי לשבח את ממשלת ישראל על השיטה המחוכמת בה עלויות של תושבי ירושלים חמקמקי הארנונה מגולגלות על גבם של כלל אזרחי ישראל. הרי זה אך צודק שריקי כהן משדרות תממן את הסוחרים בלב ירושלים. זה מאוד הגיוני.

  דברי ריינהרדט
  כרמן ריינהרט, הכלכלנית הנודעת מהרווארד וכותבת (עם קנת' רוגוף) של "הפעם זה שונה: שמונה מאות שנים של טיפשות פיננסית" התראיינה ל"דר שפיגל" הגרמני (אילו שערים יפהפיים! ועיצוב! אחחח...) ויש לה הרבה דברים מעניינים לומר:

  אף בנק מרכזי לא יודה שהוא משמר שערי ריבית נמוכים כדי לסייע לממשלות להיחלץ ממשבר החוב שלהם. אבל למעשה הם עושים סלטות לאחור כדי לסייע לממשלות לממן את הגירעונות שלהן. זה לא עניין חדש. אחרי מלחמת־העולם השנייה הייתה תקופה ארוכה שבה הבנקים המרכזיים היו כפופים לממשלות. רק מאז שנות השבעים הם הפכו יותר עצמאיים מבחינה פוליטית. נדמה שעתה המטוטלת נעה שוב לאחור כתוצאה מהמשבר הפיננסי.

  ... לבנקים המרכזיים קשה הרבה יותר להעלות את הריבית עם יחס חוב לתמ"ג של יותר מ־100 אחוז מאשר כאשר היחס הוא 39 אחוז. לכן, אני סבורה שהשינוי בכיוון של עצמאות מופחתת במדיניות המוניטרית אינו שינוי זמני בלבד. ... צריכים להתמודד עם עול החוב בדרך זו או אחרת, משום שרמות חוב גבוהות הן מכשול לצמיחה, הן משתקות את המערכת הפיננסית ואת תהליך האשראי. דרך אחת להתמודד עם הבעיה היא למחוק חלק מהחוב.

  שפיגל: את מתכוונת לסוג של תספורת?

  ריינהרט: כן. אבל אנחנו בסביבה שבה פוליטיקאים מסתייגים מאוד ממחיקות. אז מה שקורה הוא שכסף מועבר מחוסכים ללווים באמצעות ריבית שלילית.

  ... אחרי מלחמת העולם השנייה כל המדינות עם חוב גדול הסתמכו על מנגנון של 'רפרסיה פיננסית' [רמות ריבית נמוכות מהאינפלציה] כדי להימנע מחדלות פירעון מפורשת. אחרי המלחמה, ממשלות אכפו תקרות ריבית לאג"ח ממשלתי. היום יש להן דרכים מתוחכמות יותר... המדיניות המוניטרית עושה את העבודה. ועם רמות אבטלה גבוהות ואינפלציה נמוכה, שאפילו לא נראית חשודה. רק כשרמת האינפלציה עולה, מה שיתרחש בסופו של דבר, מתבהרת תמונת המצב שהבנקים המרכזיים הפכו כפופים לממשלות.... אם הבנקים המרכזיים מנסים להתאים את עצמם ולקנות חוב, יש סיכונים הכרוכים בכך. בשלב מסוים תקבל אינפלציה גבוהה יותר. זה הימור בטוח — אפילו ביפן...

  שפיגל: אז מה צריך לעשות?

  ריינהרט: הדרך הטובה ביותר להתמודד עם עול של חוב היא לא להיכנס לחובות. ברגע שאתה בחובות, מה אתה כבר יכול לעשות? אתה יכול להתפלל לצמיחה מהירה יותר — ושיהיה לך במזל! היסטורית, זה אף פעם לא קורה — רק לעתים נדירות מאוד אפשר לצמוח החוצה מחוב. יש צורך בשילוב של צעדי צנע, כך שלא תהיה תוספת לערימת החוב, ואינפלציה גבוהה יותר, שהיא בפועל סוג מוסווה של מיסוי...

  שפיגל: והתוצאה היא שאנשים יאבדו את החסכונות שלהם?

  ריינהרט: אין כל ספק, הפנסיה הלכה. לממשלות יש הרבה כוח להשפיע על סוגי הנכסים שקרנות הפנסיה מחזיקות. בצרפת, לדוגמה, קרנות הפנסיה הציבוריות העבירו כסף ממניות (בשוק המניות) לאג"ח ממשלתי. זה לא נעשה כי התשואה נפלא, אלא שזה פשוט יותר נוח לממשלה. קרנות פנסיה, בנקים מקומיים וחברות ביטוח הם קהל שבוי, משום שהממשלות פשוט יכולות לשנות את כללי המשחק.

  ... אני חושבת שהשגיאה הגדולה ביותר של קובעי המדיניות באירופה עכשיו היא שהם לא שמים את סוגיית הבנייה מחדש של החוב [מחיקת חוב ממשלתי ושינוי מדיניות ההטבות, א.ר.] באופן מפורש יותר על השולחן.

  שפיגל: את מתכוונת ליוון?

  ריינהרט: ביוון כבר הייתה בנייה מחדש. זה כבר קרה. אבל תסתכל על אירלנד וספרד. חוב פרטי בכיר [כזה שיש לסלקו קודם, א.ר.] לא נמחק, למרות העובדה שמחירי הנכסים הבסיסיים במדינות אלו התמוטטו וממשיכים להתמוטט.

  שפיגל: האם סגירת כמה מהבנקים תועיל?

  ריינהרט: מה מקודש בחובות בנקים?

  שפיגל: ובכן, פשיטת רגל של בנקים יכולה להיות בעלת השפעה ניכרת על המערכת הפיננסית.

  ריינהרט: תרשה לי להיות מעט יותר בוטה: תספורת היא העברה מהנושה ללווה. מי יפגע מתספורת? בנקים צרפתיים, בנקים גרמניים, בנקים הולנדים — בנקים מהמדינות הנושות. ולכן אתה יכול להבין מדוע הנושא הזה דליק מבחינה פוליטית. זו הסיבה לכך שזה לא מתבצע — מדובר בחלוקה מחדש של ההון. אבל בסופו של דבר זה מה שיקרה, משום שרמת החוב גבוהה מדי.

  שפיגל: גם ארצות־הברית נמצאת בחובות גדולים.

  ריינהרט: כן, אבל מיהם המחזיקים הגדולים ביותר של אג"ח? בנקים מרכזיים זרים. אתה חושב שישלמו את הכסף לבנק המרכזי הסיני? ארצות־הברית לא צריכה להגיע לחדלות פירעון מפורשת. אם יש לך שערי ריבית שליליים, הם משפיעים על הנושים באותו אופן בדיוק. גם זה העברה של הון מסין, מדרום קוריאה ומברזיל ומנושים אחרים לארצות־הברית.

  שפיגל: ומה יקרה אם הנושים יפסיקו לשחק את המשחק ושערי הריבית של אג"ח ממשלתי אמריקני יעלו? האם את רואה סכנה של משבר חוב בארצות־הברית?

  ריינהרט: למה יש לנו שערי ריבית כה נמוכים? הפדרל-ריזרב מוכן להמשיך לקנות רמות שיא של חוב כל עוד האבטלה ברמה גבוהה. והבנק המרכזי של סין גם הוא ימשיך לקנות אג"ח [אמריקניות, א.ר.] משום שהם לא רוצים ייסוף בשער היואן.

  שפיגל: זה נשמע כמו תנע אינסופי...

  ריינהרט: כמובן שזה מה שזה!  והערה אישית
  אני קצת נבוך להודות בכך, אבל יש משהו מעודד כשמישהו שאתה מעריך (הסתמכתי לא מעט על ריינהרט ורוגוף בספרי) אומר בדיוק, אבל בדיוק, את מה שאתה אומר.

  הערות
  1 השיטה הזו מזכירה את הטריק שנקטו הגרמנים עם ההיפר-אינפלציה בגרמניה בתחילת שנות העשרים של המאה העשרים. הפיצויים שנדרשה גרמניה לשלם היו נקובים במארקים, ומעצמות הברית הניחו כי המארק יהיה צמוד לזהב. ההיפר-אינפלציה סילקה את תשלום הפיצויים במהירות רבה.
  2 חריג אחד הוא איזכור המשפט בתכנית "פגוש את העיתונות" באנ־בי־סי. וגם כאן, האזכור היה 'חטיפה' מצד פגי נונן השמרנית.
  3 חובה לציין, בהקשר זה, כי נתוני יוני 2012 אינם מדויקים, ככל הנראה או שנפלה בהם שגיאה חישובית גסה, שכן בין העובדים הזרים החוקיים לא הוסף מספר ה'מומחים' (2,722) לסיכום הכולל.


  הצטרפו לקבוצת הקוראים המרגשת בפייסבוק וזכו בעדכונים

  הצטרפו לקבוצת הקוראים המרגשת בפייסבוק וזכו בעדכונים


 •  
   
  רשימת תגובות (169)
   
   
  מעניין וארוך ?
  15/4/2013
  נכתב על ידי אביתר

  בדרך כלל כשאומרים על משהו שהוא 'ארוך' זה כמו לומר בצורה עדינה שהוא משעמם.
   
   
   
   
  מעניין
  15/4/2013
  נכתב על ידי תומר

  אחת הרשומות המעניינות ביותר שכתבת
   
   
   
   
  פיצויי גרמניה
  15/4/2013
  נכתב על ידי יעקב

  לפי הויקיפדיה, וממה שזכור לי, הפיצויים שולמו במטבע קשה.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperinflation_in_the_Weimar_Republic

  הויקיפדיה טוענת שמטרת האינפלציה היתה לממן את הפיצויים, אבל קראתי ספר על ארבעה מקרי אינפלציה, שכרגע איני מוצא, אשר מייחס את האינפלציה דווקא לרצון לסייע לגורמים מסויימים בגרמניה להשתלט על התעשייה, ללא קשר לחובות החיצוניים שהיו בזהב או מטבע קשה.
   
   
   
   
  מכס
  15/4/2013
  נכתב על ידי יעקב

  המכס בנתב"ג ובאשדוד שגבו יחד 30 מליארד (אם הבנתי נכון) גובות לא רק מכס אלא גם, ובעיקר, מיסי קנייה ומע"מ. באלו נמצא הכסף הגדול. המכס הוא סתם מטרד.
   
   
   
   
  ליעקב, בקשר לפיצויים...
  15/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  חלק מהפיצויים היו בסחורות (עץ, פחם, וכו') ואלו שולמו כל עוד היה חלק מגרמניה כבוש על־ידי צרפת. התשלום הכספי בוצע באופן מזערי, וממשלת גרמניה השתמשה בהיפר-אינפלציה כדי למחוק אותו.

  התיאוריות האחרות אינן מוכרות לי. התזה שמועתקת בוויקיפדיה (התזה המקובלת היום) נכונה למיטב ידיעתי.
   
   
   
   
  ליעקב, בקשר למכס בנתב"ג ובאשדוד...
  15/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  המכס אינו הנתח הגדול ביותר של הכנסות - עיקרן הוא ממע"מ על מוצרים וממסי קנייה - אבל למכס יש השפעה בסיווג מוצרים.

  לדוגמה (לקוחה מהמציאות, בשינוי החומרים והשמות). נאמר שאתה מגדל תירס ואז שולח את התירס לטימבקטו, שם הוא נטחן וחוזר כקמח תירס בו אתה משתמש כדי לאפות עוגות שאתה שולח לאוסטריה. המכס יכול להחליט שעד היום קמח התירס נחשב חומר גלם ומהיום (ורטרואקטיבית ל-12 השנים האחרונות) הוא נחשב מוצר מוגמר שעליו אתה חייב במע"מ. אתה, כיצרן/יבואן במקרה זה, לא כל כך מתרגש מהמע"מ, שכן אתה מגלגל אותו הלאה, אבל אתה כן מתרגש מההצמדה ומהריבית... שהם המטרה האמיתית של כל התרגיל של המכס.

  דוגמה פחות ביזארית, אבל יותר נפוצה: אפשר להעביר כלי רכב מקטגוריה א' לקטגוריה ב', כשההשלכות מבחינת מסי קנייה הן דרמטיות.
   
   
   
   
  דוגמה עדכנית לשינוי קטגוריות
  15/4/2013
  נכתב על ידי עומר

  הוא עניין הדגים המתובלים.
   
   
   
   
  אינפלציית ויימאר
  15/4/2013
  נכתב על ידי יעקב

  הספר הוא של מקס שפירו. בעיברית הוא נקרא: האינפלציה, הגורמים הסיבות והתוצאה! בליונרים חסרי כל. באנגלית:

  http://books.google.co.il/books?id=2U8UAQAAMAAJ

  המהדורה העברית היא מ-1981.

  מומלץ לקרוא.

  בעיקר, נראית לי הטענה ש:
  1) השילומים שולמו בזהב ומטבע חוץ ועל כן הדפסת מארקים תעזור אך מעט
  2) השילומים בכסף הושעו באמצע 1922, לפני שהוחל בהיפראינפלציה ההרסני ביותר. על כן לא סביר שההיפראינפלציה נועד לאפשר תשלום פיצויים שלא שולמו.

   
   
   
   
  לגבי המכס
  15/4/2013
  נכתב על ידי יעקב

  1) ההלכה מגדירה מערכת כמו המכס שיכול לשנות סיווגים כ"מוכס שאין לו קצבה", שאין חובה לשלם לו ומותר להבריח מוצרים כדי להתחמק מתשלום, מכיוון שאין תשלום אחיד.

  2) אני רואה את המכס, כמבחנם הגדול של הזוג יאיר לפיד ונפתלי בנט. אין צעד יותר חשוב ומתבקש, שיזכה לתמיכה ציבורית מסיבית, כמו ביטול המכס. אם אכן הם פוליטיקאים חדשים, הם יבטלו את המכס, כפי שהובטח ב-1975 בעת שהוחלט על המע"מ. אם ישאירו את המכס על כנו, אפשר כבר לספור לאחור את סיום המפלגות שלהם.
   
   
   
   
  אינפלציה עבור בעלי האינטרסים
  15/4/2013
  נכתב על ידי יעקב

  http://www.nytimes.com/1981/03/07/books/books-of-the-times-when-inflation-strikes-books-of-the-times.html
   
   
   
   
  ליעקב
  15/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  ליעקב,

  תשלום הפיצויים היה נקוב במארק-זהב, אבל התחייבויותיה האחרות של הממשלה לא. מכל מקום, אני סבור שהאנלוגיה שלי לא הייתה במקומה, ולו מפני שהשוויתי מצב פשוט יותר למצב מורכב הרבה יותר, כשמאוד קשה לדעת אם הדחף הראשוני (להוזיל את היצוא הגרמני) והדחף שבא אחרי כן (שהיה בעצם חראקירי פיננסי כדי להימנע, בין השאר, מתשלום הפיצויים) באים מאותו מקום.
   
   
   
   
  לעומר, זה קורה יום יום ובשפע קטגוריות... רק שזה לא משהו שנעשה בחוק אלא בפעולה שרירותית
  15/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

   
   
   
   
  לא ממש קשור אבל הייתי שמח לקרוא ניתוח/תגובה שלך לפוסט המצורף שהופיע
  15/4/2013
  נכתב על ידי גיל

  בפורום אחר, לגבי רווחי "הטייקונים":

  "הכל היה טוב ויפה אילו התקיים החלק השני של המשוואה : מה קורה כשאנשים כמו עזריאלי או תשובה או דנקנר או טראמפ מפסידים ונקלעים לקשיי תזרים ?
  האם הם משלמים את חובותיהם ?
  האם כל נכסיהם הפרטיים מוחרמים לטובת תשלום החובות ?
  את זה יש לשנות. לבטל את הקשקוש של "פשיטת רגל" ולבטל את הקשקוש של הפרדה בין נכסי החברה לנכסים פרטיים.אם הוא יכול לחלוב את החברה כאוות נפשו כשיש רווחים,אז יש לחלוב אותו מכל נכסיו הפרטיים כשהחברה מפסידה.
  העסק הזה של קפיטליזם חייב לעבוד לשני הכיוונים ולא רק כשיש רווחים.
   
   
   
   
  רווחי הטייקונים, תשובה לגיל
  16/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  גיל,

  אם אני מבין נכון, הרעיון של הכותב הוא שצריך לבטל את הנושא הזה של חברה בערבון מוגבל או של חברת המניות?

  ההתפתחות של הרעיונות האלו לאורך מאות שנים נבעה משתי תובנות: הראשונה היא כי יש צורך בסוג של הגבלת אחריות. בניסוח של ימי־הביניים באנגליה: "מה שהוא חוב של הקבוצה, אינו חוב לפרטים, והפרטים אינם חייבים מה שהקבוצה חייבת"; והשנייה היא כי רוב היוזמות העסקיות המשמעותיות מתקיימות כאשר הסיכון מבוזר מאוד.

  במקרה של חברה ציבורית (כלומר, חברת מניות), אדם מנפיק נתחי בעלות בחברה (מניות) לציבור, תמורת תשלום. הרעיון הבסיסי הוא שעומק האחריות הוא כעומק החבות האישית. כלומר, אם קנית 200 מניות של "דלק נדל"ן" והחברה פושטת את הרגל, כי אז אתה יכול לאבד את ערך ההשקעה שלך במניות, אך רכושך הפרטי אינו ערבון. די ברור שאם אין הפרדה כזו, איש לא ישקיע במניות.

  נניח, לדוגמה, מקרה טיפוסי: יש לנו חברה ציבורית בשם "קוקו השקעות" שהנפיקה 2 מיליון מניות. בתחילת הדברים 20 אחוז ממניותיה הן בבעלות מר קוקו, ושאר המניות הן בבעלות הציבור. אתה אחד הבעלים, שכן קנית 20 מניות של החברה בבורסה. החברה הזו הנפיקה אגרות חוב בערך של 300 מיליון שקל, אך כשהגיע זמן הפירעון התברר כי החברה אינה יכולה לפרוע את אגרות החוב. יתר על־כן, היא חייבת סכום של 400 מיליון שקל לנושים שונים.

  במצב בו האחריות מוגבלת, אם החברה פושטת רגל אתה עלול לאבד את כל ערך המניות שברשותך. אם שילמת 50 שקל על כל מניה, הרי שמדובר בהפסד של 1,000 שקל שהשקעת בקנייה. אם האחריות אינה מוגבלת, תצטרך לשלם 7,000 שקל מרכושך כדי לכסות על הפסדי החברה וחובותיה.

  די ברור כי אילו היית יודע מראש כי תצטרך לשאת בסיכון שיכולת הפיקוח שלך עליו מאוד מוגבלת (הרי כבעל נתח של 1:100,000 מהחברה אינך מקדיש לכך את כל עיתותיך. ייתכן מאוד שסתם קנית את המניות יום אחד, בכוונה למכרן למחרת), לא היית קונה מניות. למעשה, כמעט אף אחד לא היה קונה מניות בבורסה.

  מצב בו האחריות מוגבלת, מכאן, נוח לא רק למר קוקו, המחזיק בשליטה בחברה, אלא גם לכלל ציבור בעלי המניות: הם נושאים באחריות שעמקה כעומק השקעתם. כפי שכותב בעל הבלוג: "העסק הזה של קפיטליזם חייב לעבוד לשני הכיוונים ולא רק כשיש רווחים." וכך הדבר: כשיש רווחים, ערך המניה עולה ואתה יכול להמשיך להחזיק בה או למכור אותה ולגרוף רווח. כשאין רווחים, אתה עלול לאבד את ערך השקעתך, אבל אינך ערב לכלל ההשקעה בהתאם לאחוז המניות שלך.

  אם תשים לב, פעמים רבות מקרי התספורת והגילוח מתרחשים כאשר בעל השליטה בחברה מבקש לקבל הלוואה מהבנק או מהציבור (באמצעות אגרות חוב). ההעדפה לקבלת הלוואה על פני הנפקת מניות נוספות ברורה: כך הלווה אינו מדלדל את אחוזי הבעלות שלו בחברה). המלווה הוא הבנק (אם מדובר בהלוואה מהבנק) או נציגים של קונים גדולים (חברות "מוסדיות") ואלו מציבים בדרך כלל תנאים שונים, כמו שיעבוד נתחי בעלות בחברות אחרות או רכוש פרטי.

  העניין המכעיס רבים, כולל בעל הפוסט הנ"ל, הוא שלעתים קרובות מתברר כי הבנק או נציגי הקונים הגדולים של אג"ח לא ערכו בדיקות הולמות והלוו כסף ללווה שאינו ראוי: הוא ניהל את עסקיו באופן כושל ואינו יכול לשלם את ההתחייבות.

  ה'תספורת' כאן היא הסדר שמטרתו, פעמים רבות, להגן על חלק מההשקעה: המלווים (הבנקים או הציבור באמצעות הגופים הגדולים) מוותרים על חלק מהחוב, בתמורה לתשלום חלק אחר ממנו. הציבור בכללו, בדרך כלל, אינו בקי בפרטי ההלוואה. הוא נדרש או מעוניין להשקיע את כספו בהלוואה נושאת ריבית, כדי להרוויח, אך אין לו דרך לברר מה טיב ההלוואה ומה איכותה. הכישלון העיקרי כאן הוא של מי שהיו אמורים לעמוד על טיב ההלוואה ולהימנע מהשקעה מפוקפקת או הסתפקות בערובות לא משכנעות.

  ניתן לראות את ההבדל כשההלוואה אינה ניתנת לחברה ציבורית אלא לחברה פרטית או לאדם פרטי. גם כאן יש עירבון מוגבל, לעתים, אך המלווה (עפ"ר, הבנק) תובע מהלווה לתת ערובות אישיות. אם זו הלוואת משכנתא, הערובה היא דירתו של הלווה. אם זו הלוואה לעסק, הערובה יכולה להיות מלאי, רכושו הפרטי של הלווה, וכדומה.

  כלומר, אם נתרגם את הדברים לשפת הדוגמה שלנו, כשמר קוקו בא וביקש להנפיק אג"ח בערך של 300 מיליון שקל, יכולים היו נציגי הגופים המוסדיים לומר: "לא נקנה את אגרות החוב שלך, שכן בעבר כבר למדנו שמילה שלך היא לא מילה ואת תמורת האג"ח מן הסתם תחלוב מהחברה, ולכן אנחנו דורשים שתעמיד כערובה את המסוק שלך, את המניות שלך בחברות אחרות, את ביתך הפרטי, את חשבון הבנק שלך, ואת שלוש הדירות שקנית לבניך ובנותיך בארסוף. התנאים אינם נאים לך? צא וקושש לך קונים לאג"ח בעצמך. אנחנו לא נשקיע את כספי החוסכים לפנסיה באגרות שלך."

  מר קוקו היה יכול לנסות את מזלו בין קונים רגילים בשוק (זה קורה לעתים נדירות מאוד) או להסכים לתנאי ההנפקה. אבל אם לא הועמדו תנאים כאלו, מה לבלוגר כי ילין על מר קוקו?

  מעט יותר בהכללה: הבלוגר שלך משקיע כספים, באמצעות גורמים כמו חברות פנסיה והשקעה, כדי ליהנות מרווחים. במלים אחרות, הוא מכוון "לחלוב את החברה כאוות נפשו כשיש רווחים." מר קוקו ודומיו, הרי, מבטיחים החזר נאה על ההשקעה באגרות החוב שלהם. הוא עושה זאת על בסיס העיקרון של אחריות מוגבלת - הוא מסכן רק את ההון שהשקיע, ומקווה שעסקיו של מר קוקו יעלו יפה. אבל כשהדברים אינם עולים יפה, הוא מבקש להפך את המצב. הוא כועס על כך שלא גרף רווח ואינו מוכן לכבד את התחייבותו לסכן את ההון שהשקיע. כשזה קורה, הוא מבקש לשנות את תנאי העסקה כך שההשקעה שלו למטרת רווח תישמר ומר קוקו יצטרך להיפטר מ"נכסיו הפרטיים כשהחברה מפסידה."

  האם כך אמורים הדברים להתנהל? חוקים מסוג אחד כשזה משתלם לי, וחוקים מסוג אחר כשזה פחות משתלם לי?
   
   
   
   
  בקשר למרגרט תאצ'ר
  16/4/2013
  נכתב על ידי קיפוד רדיואקטיבי

  נדב איל טען בערוץ 10 שההפרטה המאסיבית שהיא ביצעה בשנות ה80 גרמה לכך שבאנגליה לא התפתחה שום תעשיה כלשהי מאז שנות שלטונה - מה שהוביל למשבר כלכלי מתמשך. האם יש משהו בדברים הללו או שהם כשל לוגי (מהסוג שנדב איל נוטה לעשות מידי פעם)
   
   
   
   
  נשמע שהבלוגר מכוון למטרה הלא נכונה.
  16/4/2013
  נכתב על ידי אביתר

  הפרשה לקרן הפנסיה נכפית מתוקף החוק. התלונות שלו לא צריכות להיות מופנות ל"עזריאלי או תשובה או דנקנר או טראמפ" שמשחקים עם הכסף שלו, אלא למי שמכריח אותו להלוות להם את הכסף מלכתחילה.
   
   
   
   
  לקיפוד רדיואקטיבי (מקווה שאתה לא זוהר בחושך)
  16/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  לקיפוד רדיואקטיבי, כתבת:

  נדב איל טען בערוץ 10 שההפרטה המאסיבית שהיא ביצעה בשנות ה80 גרמה לכך שבאנגליה לא התפתחה שום תעשיה כלשהי מאז שנות שלטונה - מה שהוביל למשבר כלכלי מתמשך. האם יש משהו בדברים הללו או שהם כשל לוגי (מהסוג שנדב איל נוטה לעשות מידי פעם)  לא ברור איך הפרטה מובילה לכך, שכן איש לא האשים את הממשלה הבריטית (או ממשלה אחרת, לעצם העניין) בפיתוח תעשיות חדשות בבריטניה. מה בדיוק קרה, לפי הנרטיב שלו? שההפרטה גרמה לחסימת עורקים שכלית בבריטניה? שתעשייה פרטית היא תעשייה לא יזמית, בהשוואה ליזמות והחדשנות המאפיינת תעשיות מולאמות?

  בהכללה, הבריטים נמצאו בשקיעה לאורך תקופה ארוכה — יש הגורסים כבר מהעשור השלישי למאה העשרים — כשבחלק מהתחומים השקיעה נובעת מסיבות כלליות (המערב נסוג בחשיבותו בחלק גדול מתעשיות הייצור; גלובליזציה); בחלק אחר מסיבות פרטניות הנוגעות לבריטניה (יחסי עבודה קלוקלים, שביתות תכופות, אי יעילות, הלאמות, שינויי מדיניות כל שני וחמישי, פיקוח תעשייתי ו'ניהול מרכזי' כושלים); בחלק שלישי בגלל אובדן האימפריה ושוקיה; ובחלק רביעי בגלל סוגיות בעלות (חלק מהחברות המולאמות סבלו מאוד מכך; אחרות, פחות).

  ניתן להצביע על כמה תחומי תעשייה עיקריים: חקלאות, אנרגיה, פלדה, רפואה, כותנה ואריגים, טכנולוגיית מידע, רכב, מזון, בנייה, בניין אוניות, מסחר, טלפוניה, רכבות, תעבורה אווירית, וביטוח. בתחילת שנות החמישים, זמן לא רב אחרי ההלאמות הגדולות הראשונות, הייתה בריטניה עדיין גורם משמעותי מבחינה תעשייתית וייצרה כשליש מכלל הייצור בעולם ורבע מכלל הייצוא העולמי. מכאן החלה ירידה ארוכה, שרק התעצמה בשנות השבעים. כשת'אצ'ר עלתה, התעשייה הבריטית הייתה בנפילה חופשית ובריטניה הייתה 'גמורה' מבחינה זו.

  הפעולה העיקרית שנקטה ת'אצ'ר בהפרטה (כדאי לזכור, כהערה כללית, שכל התעשיות שת'אצ'ר הפריטה היו למעשה תעשיות שהולאמו בגלים שונים בשנים 1945-1973) הייתה להפסיק את התהליך בו התעשייה הבריטית גוועת בחשאי, מבודדת ממצבה האמיתי, ולחשוף את התעשייה הבריטית לתנאי החיים האמיתיים בשוק. חלק ניכר מהתעשיות היו כבר מעבר לנקודה בה ניתן להצילן. לדוגמה, תעשיית הפלדה ירדה בשנות השבעים מתפוקה של 28 מיליון טונות לשנה ל-12 מיליון טונות בשנה. אחרי עליית ת'אצ'ר התאוששה התעשייה אט-אט, אבל למרות שהמפעל המאוחד והמולאם והלא יעיל והמושחת של בריטיש סטיל חזר לרווחיות והופרט הוא התמזג אחרי עשור עם מתחרה הולנדי והיום הוא בבעלות הודית.

  תעשיות אחרות אפילו אי אפשר היה להושיע. ייצור הכותנה והבדים, למשל, נעלם לגמרי. תעשיית הרכב גוועה לחלוטין.

  במקרים אחרים, הייתה התאוששות. רולס-רויס התאוששה מהמכות של שינויי מדיניות והלאמה (1971) והיא היום מפעל מצליח. בריטיש טלקום הפכה משירות ממשלתי מסורבל לחברה מצליחה. הסיטי של לונדון שב להיות גורם מרכזי בעולם הפיננסי.
   
   
   
   
  תודה על הניתוח המושקע (והמשכנע..) לגבי "רווחי הטיקונים" אך יש כאן עוד שאלה-
  16/4/2013
  נכתב על ידי גיל

  כתבת:
  "הכישלון העיקרי כאן הוא של מי שהיו אמורים לעמוד על טיב ההלוואה ולהימנע מהשקעה מפוקפקת או הסתפקות בערובות לא משכנעות".

  ומי הם בדיוק אלו "שהיו אמורים לעממוד על טיב ההלוואה"? אני כמובן יודע מי הם, אך איך אפשר לפקח עליהם? והאם לשיטתו של הקפיטליסט המצוי יש הצדקה לפקח עליהם? ומי יפקח? "המדינה" (...?!) האם אין זו מטרתו של אותו קפיטליסט לצמצם כל פיקוח, שליטה או התערבות של "המדינה" בשוק "היעיל"?

  המדינה כופה עלי להשקיע את כספי אך אינה מפקחת על התוצאות. האם יש פתרון לעניין?

  ומעבר לזה. יש כאן עניין של צדק טבעי שמופר ביד גסה. המלווה מסכים ל"תספורת" כדי להפסיד פחות. זה ברור. לי או לך לא יאפשרו תספורת. אך האכיפה של התספורת או החזרת החוב (במקרה שלך ושלי) מתבצעת על ידי גוף שלישי. אותו גוף שכבר קראנו לו בשם.."המדינה". כלומר, המדינה כופה חוקים מסוג אחד כשזה משתלם לה (או יותר נכון כשזה משתלם לבעלי ההון שהם גם בעלי השלטון, ולא נזכיר באן שוב את מערכת הקשרים המסועפת של הון-שלטוון, דוגמא יפה רק מהשבוע היא יחסי רוסק-עמינח-דנקנר)), וחוקים מסוג אחר כשזה פחות משתלם לה?
   
   
   
   
  לגיל - הערות לגבי תספורות והאירוע האחרון של דנקנר
  17/4/2013
  נכתב על ידי רוני - בנקאי לשעבר.

  אני שומע הרבה את המשפט "לי או לך לא יאפשרו לעשות תספורת" ותאמין לי זה קשקוש מוחלט. בכל יום - כן, כן, בכל יום - מתבצעות תספורות לבעלי חוב פרטיים שלא עומדים בהחזרי ההלוואה שלהם - לכן יש מה שנקרא הפרשה לחובות אבודים כי הרבה פעמים הבנקים לא מצליחים לגבות את כל החוב שלהם מהלווה. נכון שלוקח הרבה זמן לבנק לוותר כי מדובר על סכומים לא גדולים ולכן הבנק מאמין שאפשר לגבות אותם - לשה אני קורא מנסיוני - פרדוקס הסכומים הגדולים. כלומר, עדיף להיות חייב 300,000 ש"ח מאשר 10,000 ש"ח. סכום של 10,000 ש"ח הבנק יתאמץ לגבות כי הוא מאמין שיש לו סיכוי לגבות אבל כשהחוב מגיע ל 6 ספרות (במקרה של לקוח פרטי) הוא מבין שאין לו סיכוי ומתייאש. בנוסף, לווה יכול להיכנס לדבר שנקרא "איחוד תיקים" שבו מאחדים את כל החובות שלו לתשלומים של מאות ש"ח בחודש שמהם בית המשפט מפריש לכל חייב סכום פעוט של עשרות ש"ח בחודש למשך שנים - אם זה לא תספורת מה כן?
  לגבי החוב של דנקנר לבנק לאומי, אני לא מבין את ההתערבות של שלי יחימוביץ' כאן. לא מדובר על כספי הפנסיה, כאן בפירוש הבנק משלם מחיר על חוסר הזהירות שלו, והיחיד שנפגע כאן הוא בנק לאומי. כך שמצד אחד, אם בנק לאומי הגיע למסקנה שאין לו ברירה אלא לוותר על חלק מהחוב, כנראה שאין ברירה אחרת. מצד שני, אם בנק לאומי והדוחות שלו הם היחידים שנפגעים, למה שלי יחימוביץ' מתגייסת להגן על בנק לאומי?
   
   
   
   
  החיים בצל האקסל
  17/4/2013
  נכתב על ידי עומר

  התפתחות לא נעימה במיוחד עבור ריינדהרט ורוגוף:

  http://tinyurl.com/cu8ojqo

  מה שממש מדהים (מעבר לעניין השגיאה) הוא שהם השתמשו באקסל. WTF?
   
   
   
   
  אין פיקוח *ממשלתי* בשוק חופשי
  17/4/2013
  נכתב על ידי לזר

  יש "פיקוח" פרטי מצד הלקוחות. אם נניח לרגע שרזרבה חלקית היא אינה הונאה, אז הבנקים יכולים לעשות עם הכסף "שלהם" (פקדונות הציבור) מה שבא להם, כל עוד הם לא מפרים את החוזה שלהם עם בעלי הפקדונות. כלומר זכותם של הבנקים לתת יחס מפלה לטייקונים, לא לבקש מהם ערבויות ולמחוק להם חובות במאות מיליונים. בשוק חופשי, המנגנון היחידי שימנע התנהגות כזאת הם הלקוחות. אם הם לא יהיו מרוצים מהתנהלות הבנק שלהם, הם ימשכו ממנו את כספם ויעברו לבנק אחר.

  כמובן שכשכל הבנקים במדינה הם קרטל אחד גדול בחסות בנק ישראל/המדינה, התרחיש הזה לא קורה.
   
   
   
   
  אפרופו ריינהרט ורוגוף...
  17/4/2013
  נכתב על ידי בינום

  תוכל להתייחס לויכוח הסוער של היממה האחרונה סביב איכות המחקר של ריינהרט ורוגוף, שהתעורר בעקבות המאמר הזה:
  http://www.peri.umass.edu/fileadmin/pdf/working_papers/working_papers_301-350/WP322.pdf
   
   
   
   
  לעומר ולבינום
  17/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  עומר: כן, מצחיק שהם השתמשו באקסל. מצד שני, בלי קשר לאופן בו אתה מבצע חישובים, נתונים תמיד מוגשים באקסל או ב-CSV על־ידי כל הגורמים. זה לא מונע מטיעון הנגד להיות מגוחך.

  וזה גם נובע למה שבינום אומר: אני לא בקי בפרטי הוויכוח וגם לא שחזרתי את נתוני ריינהרט ורוגוף, בהקשר של המאמר הזה. אני גם לא משוכנע שהמסקנות שלהם נכונות.
   
   
   
   
  לגיל
  17/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  לגיל (ותודה גם לרוני, שהוסיף פרטים),

  בוא נסתכל על התמונה בכללה במצב הנוכחי. המדינה קבעה את כללי היסוד של השוק: א) ריבית נמוכה, שמשמעה שמי שמשקיע באג"ח מדינה יזכה לתשואה דלה או אפסית. ב) החמרה בתנאי הלימות ההון, שמשמעה שהבנקים יהססו להעניק הלוואות ללווים במינוף גבוה.

  המשמעות של הפעולה הראשונה היא שהרבה פחות משתלם להשקיע באג"ח מדינה. המשמעות של הפעולה השנייה היא שחברות המבקשות לגייס הון נתקלות בקשיים בגיוס הון כזה מהבנקים (לאומי הוא במידה מסוימת חריג כאן, אבל אעיר על כך עוד בהמשך) ופונות לנסות לגייסו באמצעות הנפקת אגרות חוב.

  לגורם מוסדי (קופת גמל או פנסיה) יש שתי אפשרויות: א) לומר לחוסכים כי הוא מסרב להגדיל סיכונים (מניות; אג"ח קונצרני) ולכן יכול להציע להם רק תשואה דלה. ב) להגדיל סיכונים.

  פעולה א' תגרום למוסדיים לאבד לקוחות ולכן, בפועל, פעולת המדינה דוחפת אותם באופן ברור לב': כלומר, להגדיל את הסיכונים שלהם.

  במצב זה, המדינה הייתה יכולה להכתיב למוסדיים להשקיע כספים רק באג"ח מדינה - המסלול בסיכון הנמוך יותר - אבל פעולה כזו הייתה שוות ערך לפגיעה בחסכונות הציבור, שהיה זוכה לתשואה אפסית או שלילית. מצב כזה גם היה יוצר פיתוי לא רצוי למדינה, לתת החזר שלילי על אגרות חוב. תוצאה שלילית נוספת הייתה יכולה להיות חיזוק של הזרמת כספים לשוק הנדל"ן - ובמצב הנוכחי, זה כנראה מתכון לאסון.

  מה המדינה כן הייתה יכולה לעשות: שני דברים. הראשון הוא להפוך את המשתמע למפורש. כלומר, להצהיר כי בשום מקרה ובשום מצב היא לא תמלט גורם עסקי. הצהרה ברורה כזו הייתה הופכת את הסיכון צלול וברור יותר. שנית, היא הייתה יכולה לקיים משטר ריבית הגיוני וסביר יותר, שהיה מצמצם מאוד את התיאבון לאג"ח קונצרני מפוקפק. כשהכסף זול, ההחלטות רעות.

  ושתי הערות בצד:
  א. המדינה כופה עליך להשקיע את כספך וגם מפקחת על התוצאות, היא רק לא אחראית לשום דבר. כלומר, היא אינה נושאת בעונש על התוצאות. העונש מנויד אלינו. כך, לדוגמה, ההפקרות המתמשכת בתחום הקרנות ההסתדרותיות הובילה לכך שהפנסיות המנופחות שם גלגלה את מימון הפנסיות לפתחנו.
  ב. לגמרי לא ברור לי אם ההפרשות הגדולות לחומ"ס בלאומי אינן חלק ממהלך של ניקוי שולחן עם החלפת המנכ"ל. מכל מקום, מה אכפת לנו אם בנק לאומי מפסיד? שיהיו בריאים.   
   
   
   
  למי אכפת? ומי מפסיד? אנחנו ("האזרחים הקטנים") כרגיל..
  17/4/2013
  נכתב על ידי גיל

  לאורי ורוני, לגבי:
  "מה אכפת לנו אם בנק לאומי מפסיד"
  ו"ם הלקוחות לא יהיו מרוצים מהתנהלות הבנק שלהם, הם ימשכו ממנו את כספם ויעברו לבנק אחר".

  אתם לא רציניים, נכון?? כשבנק לאומי מפסיד אצל דנקנר, הוא מגדיל את העמלות לאמא שלי ורודף ביתר שאת אחרי החזר ההלוואה שלי ששיכת כנראה ל"פרדוכס הסכומים הקטנים".
  ולאן בדיוק אעבור?? לבנק אחר שבחסות השיטה והמדינה מתנהג בדיוק אותו דבר?? הרי זה קרטל ברור ובלתי נמנע בשיטה שאני קורא לה "קפיטליזם בחסות המדינה", כך זה גם עם קרטל חברות הביטוח.

  מעניין לעניין באותו עניין- לפני כמה שנים, מכר שלי, מנהל בחברה קבלנית, רדף אחרי החזר חוב גדול של יזם שבנה קניון גדול בחיפה. היזם העמיד אותו בפני הבררה הבאה- קבל חצי מהסכום וותר על השאר או תבע אותי במשך עשר השנים הבאות בבית משפט. אתם יודעים במה הוא בחר. אחר כך מתפלאים שאנשים מתמרמרים על שיטת ה"קפיטליזם בחסות המדינה". המדינה לא "תהפוך את המשתמע למפורש" כי זה שומט את הקרקע מתחת לשיטה שהיא עצמה מטפחת לנוחות בעלי ההון הגדולים.
   
   
   
   
  שלא לדבר על זה (באדיבות עיתון הארץ:
  17/4/2013
  נכתב על ידי גיל

   
   
   
   
  שלא לדבר על זה (באדיבות עיתון הארץ:
  17/4/2013
  נכתב על ידי גיל

   
   
   
   
  פליטה מוקדמת...:
  17/4/2013
  נכתב על ידי גיל

  החשש הוא שהעסקה בין רוסק־עמינח לבין דנקנר היא עסקה בין "בעלי עניין". השניים שייכים לאותו מעגל חברתי: דנקנר העסיק בעבר את אחותה של רוסק־עמינח כדירקטורית, הוא מעסיק את בנה של המנכ"לית הקודמת גליה מאור, והוא כנראה שקידם את מינויה של רוסק־עמינח לתפקיד המנכ"לית של בנק לאומי. המצב דומה בכל הנוגע ליחסים בין דנקנר למנכ"ל הפועלים, ציון קינן, והחובות של חברת טומהוק. למרות שלא ידוע על מגעים למחיקת חובות, גם לשניים אלה מערכת יחסים קרובה. קינן מונה לתפקיד בהשפעה מכרעת של דני דנקנר, אז יו"ר הבנק, בן דודו של נוחי (ההשערה היא שבני הדודים לא נמנעו מלתאם גם צעדים הנוגעים לבנק הפועלים). קינן הזרים כספים לטומהוק גם לאחר שנחשפו הקשיים של אי.די.בי, הנכס היחיד של החברה, ומחל לדנקנר על חובות של “מעריב”.
   
   
   
   
  לגיל - החוסר אונים שאתה מציג הוא עניין של מנטליות ולא מציאות.
  18/4/2013
  נכתב על ידי רוני - בנקאי לשעבר

  עוד משהוא שאני שומע הרבה זה - "אין תחרות בין הבנקים" ונחשו מה? גם זה לא נכון. אם בנק לאומי יעלה את העמלות לאמא שלך, היא יכולה לעבור לבנק אחר וכן, יש הבדל בעמלות בין הבנקים, יש בנקים שאין בהם עמלות שוטפות (בנק הדאר ואו בנק יהב) יש כאלה שאין בהם עמלת פקיד (איגוד) יש מלחמה על ריביות בפיקדונות ויש גם מלחמה על ריביות נמוכות בהלוואות. נכון שאם אתה לקוח לא טוב (לא מחזיר הלוואות ולא מכניס כסף) אז יכולת המיקוח שלך נמוכה אבל ככה זה בכל עסק. לקוח אטרקטיבי מקבל יותר - ככה זה והבנקאות היא לא יוצאת דופן.
  לגבי ההערה האחרונה שלך, אתה צודק עבדתי בעבר גם בחברת גביה של רשויות מקומיות ובנוסף תבעתי כספים ממעביד בעבר ואני יכול להגיד לך שלמדתי שישראל היא גן עדן לחייבים מכל הסוגים - עניים, ערבים וגם עשירים. שוב הבנקים לא יוצאי דופן.
   
   
   
   
  לגיל
  18/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  גיל,

  לא ברור לי על מה אתה קובל, בדיוק. אם אתה קובל על התנהגות נפסדת של בנק לאומי, הפתרון הוא לעבור לבנק אחר... ואם אתה קובל על כך שהבנקים מתנהגים כאילו אין באמת תחרות - כי אז הפתרון הוא באמצעות פתיחת ענף הבנקאות לתחרות. "קפיטליזם בחסות המדינה" פסול בדיוק כפי שפסול כל סוג אחר של ברית בין המדינה לבעלי כוח/הון.

  אפשר לפתוח את השוק לתחרות בתחומים אלו באמצעים מאוד פשוטים ומאוד מובנים. גם אם מבקשים לשמר פיקוח של המדינה, אפשר לקבוע באופן ברור מהן דרישות היסוד מבנק (הון בסיסי מסוים או הפרשה לביטוח פקדונות - כל עוד הדרישה זהה מכל הבנקים, קיימים כחדשים).
   
   
   
   
  אני לא קובל על שום דבר, אני רק מרענן את זכרון הקוראים
  18/4/2013
  נכתב על ידי גיל

  עם העובדות:

  1. הקפיטליזם במתכונתו הנוככחית, וללא שום חלופה נראית לעין, יכול להתקיים רק בחסות המדינה.

  2. המדינה אמורה להפעיל רגולציה ("דרישות היסוד מבנק" כלשונך, אורי) כדי לנהל את חסותה. הנה דוגמא כיצד מתבצעת הרגולציה:

  http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/2013/04/blog-post_17.html#more

  3. לפיכך- הקפיטליזם במתכונתו הנוכחית (והיחידה בה הוא יכול להתקיים)הוא שיטה בה השחיתות היא מובנית ביסודה.

  4. מסקנה- הקפיטליזם נועד לכשלןן.

  אני מחכה לגלי האבנים בסקילה המתקרבת....

   
   
   
   
  מחלוקת על מידת התיבול (בהשראת דבריו של גיל)
  18/4/2013
  נכתב על ידי focus

  אמר האנגלי להודי: "תשמע, האמת שאני אישית לא כל כך אוהב אוכל מתובל או חריף. אבל אני מוכן לבוא לקראתך ולשים קצת תבלינים, כדי שלא יהיה לך תפל מדי".

  אמר ההודי לאנגלי: "המטבח האנגלי במתכונתו הנוכחית, וללא שום חלופה נראית לעין, יכול להתקיים רק בחסות המטבח ההודי. והמטבח ההודי כידוע לך מגזים בתבלינים ששורפים את הפה והבטן. לפיכך, המטבח האנגלי במתכונתו הנוכחית (והיחידה בה הוא יכול להתקיים) חייב לשרוף את הפה והבטן, ולכן הוא מועד לכישלון".

  אני מחכה לגלי האבנים בסקילה המתקרבת...
   
   
   
   
  לגיל, אתה מציג את דעותיך על הקפיטליזם והן כולן שגויות
  20/4/2013
  נכתב על ידי ג

  אלא אם כן אתה טרול, הנה התשובות:

  1. קפיטליזם זה חופש כלכלי. כדי להיות חופשי אתה לא צריך מדינה. ההפך הוא הנכון: המדינה לוקחת ממך את החופש בעזרת מיסים היטלים וכו'. ללא מדינה אתה תהיה חופשי יותר, גם כלכלית.

  2. המדינה לא צריכה להתערב.

  3. מה?! אתה יודע מה זה שחיתות? שחיתות יכולה להתקיים רק בגופי ממשלה. בקפיטליזם אין שום קשר בין המגזר הפרטי העיסקי ובין הממשל, לכן *בהגדרה* לא יכולה להתקיים שחיתות בקפיטליזם! זו הוכחת לוגיקה מתימטית ;-)

  4. המסקנה: הקפיטליזם הוא הצלחה מסחררת בכל מקום שהוא הוא נוסה. סוציאליזם הוא אסון מוות ורעב בכל מקום שבו הוא נוסה.


  אתה כנראה מדבר על החיבור בין חברות לממשל. החיבור הזה קיים רק בגלל שבעזרת לוביינג של החברות הן יכולות "לסחוט" זכויות יתר כמו הורדת מיסים, היתרים לבניה, וכו'. בקפיטליזם אין מיסים או שהם אפסיים לכן לחברות לא תהיה סיבה לחזר אחרי פוליטיקאים. רק בסוציאליזם יכולה להתקיים שחיתות, מהסיבות ההפוכות למה שציינתי לעיל.
   
   
   
   
  תודה ג. אשמח לקרוא איפה "נוסה בהצלחה מסחררת" קפיטליזם "טהור" כמו שאתה מתאר...
  20/4/2013
  נכתב על ידי גיל

   
   
   
   
  כ
  22/4/2013
  נכתב על ידי ניר מלצקי

  גיל מדבר בצורך במערכת משפטית ובכוח אכיפה, על מנת לקיים ׳שוק חופשי׳
   
   
   
   
  קפיטליזם אינו קפיטליזם של מקורבים
  22/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  גיל, אתה מניח הנחה שגויה:
  "הקפיטליזם במתכונתו הנוככחית, וללא שום חלופה נראית לעין, יכול להתקיים רק בחסות המדינה."

  ולכן מגיע למסקנה שביקשת להסיק ("הקפיטליזם... הוא שיטה בה השחיתות היא מובנית ביסודה").

  אין שום יסוד להנחה הראשונית שלך, אלא אם כן סברתך היא כי מערכת משפט ושיטור היא חסות כזו (וגם במקרה זה, הנחתך שגויה). אתה בורא את היצור הרצוי לך (קפיטליזם=קפיטליזם של מקורבים) ואז מגנה אותו.

  אם ניקח את דוגמת הבנקים, כיצד יכולנו להביא לכך שמצב מוכר, כמו זה המתואר בקישור שלך לאתר הפרנואידים לא יתרחש?

  ניתן היה לבטל את הפיקוח על הבנקים ואת מערכת הכללים המסובכת והנוקשה שהוא מתחזק. אחד הנושאים שנידונו כאן לא פעם היה נושא "ביקוש הרנטה" (rent seeking). אחד הכללים המעניינים שנחשפו בהקשר זה הוא שככל שאתה מגביר את הפיקוח ואת השליטה של המדינה בתחום עיסוק כלשהו, כדי למנוע שחיתות, כביכול, כך אתה מגדיל את הכדאיות שבקשר עם השלטון עבור מי שפועל בתחום הזה. כלומר, ככל שאתה מעצים את כוח המדינה להיאבק בשחיתות, כך אתה מגדיל את הכדאיות שבשחיתות.

  בלי קשר לכוונה הראשונית של המחוקק, כל המוסדות לפיקוח מסוג הפיקוח על הבנקים (כמו הפיקוח על הגבלים עסקיים) מתפקדים בפועל כדרך להעצים את כוחם של בעלי השליטה בתחום שוק מסוים, ולחזק את המונופול או הקרטל שלהם בשוק או, לכל הפחות, למנוע כניסת מתחרים חדשים לשוק. השיטה פשוט עובדת ככה.

  במקרה הבנקים, לכל השינויים בשוק, וביניהם גם הפחתות עמלות כפויות, יש שתי משמעויות. הראשונה היא שהרווחים של הבנקים עשויים להיפגע. השנייה היא שהם מתוגמלים בכך שמוקטן מאוד—גם חוקית וגם מעשית—הסיכוי שייכנסו מתחרים חדשים לענף. כך הממשלה נהנית מבנקים צייתניים; והבנקים נהנים מהיעדר תחרות.

  הפיקוח על הבנקים נועד למטרה אחת ויחידה: למנוע מצב בו בנק קורס. כל הכללים, הנהלים, הביקורות, הבדיקות, והאזהרות נועדו למטרה זו. אבל בישראל חווינו מצב בו בנק פויכטונגר, בנק אלרן, בנק קרדיט, בנק ארץ-ישראל-בריטניה, בנק אגודת ישראל, בנק צפון- אמריקה, בנק לאומי, בנק המזרחי, בנק דיסקונט, בנק הפועלים והבנק למסחר קרסו. כלומר, במדד מניעת האירוע שבגללו קיימת מערכת הפיקוח היא אינה ממלאת את תפקידה.

  אין טעם באמירה השגורה ש"אלמלא הפיקוח היה קורה אסון" כי עינינו הרואות, תחת הפיקוח קרה האסון האולטימטיבי והמערכת כולה קרסה והולאמה. מה הטעם בה, לפיכך?
   
   
   
   
  לגיל: קפיטליזם טהור היה בארה"ב עד 1910
  22/4/2013
  נכתב על ידי ג

  היום ארה"ב די סוציאליסטית.
  תראה קפיטליזם וסוציאליזם הם לא דיכוטומים, אפס או אחד. יש דרגות שונות.
  כשם שהיום אין שום מדינה קומוניסטית כך אין שום מדינה קפיטליסטית.
  מדינות שהן חופשיות מאד הן: שוויץ, סינגפור, הונג קונג, ארה"ב. להריטג' יש רשימה מפורטת. ישראל כמובן לא מובילה אותה, אלא היא במקום מושחת באמצע.

  תראה אני יכול להמשיך ולהסביר, אבל לי נראה שאתה מנסה להתחמק מהדיון. תענה על סעיפים 1 ן-3 שלי.
   
   
   
   
  ומהי אותה מערכת אלטרנטיבית למדינה?
  22/4/2013
  נכתב על ידי דני

  מדבריך,אורי, אני מבין שהיא כוללת במינימום מערכת כלשהי של משפט ושיטור. ומדוע שמערכות אלו לא יהפכו, מטבע הדינמיקה האנושית, למערכות המקורבות/ממונות/ מממונות בגלוי או בסמוי ע"י הבנק או בעל ההון הכי חזק? ואילו אם אין שום "שופט ניטרלי" - מה ימנע מבעל הקיוסק הוותיק לשרוף לפיצוציה החדשה את החנות? או להעסיק בתנאי עבדות (אמיתית)?
  ובכלל, האם אותו "קפיטליזם טהור" הוא אינו תמונת מראה של האוטופיה הקומוניסטית? גם הוא פנטסטי בצורתו הוא : אם רק היינו משחררים את השוק מכבליה החונקים של המדינה אז..אז מישהו אחר יחנוק. ולגבי הערתו של ג. : אני מניח שבקפיטליזם הטהור בארה"ב עד 1910 אתה מוריד את תקופת העבדות..
   
   
   
   
  ל-ג- תשובה מפורטת לבקשתך:
  22/4/2013
  נכתב על ידי גיל

  סעיף 1: בעצם נענה על ידי דני לעיל. אתה לא צריך מדינה? ומה תעשה כשחמוס את פרי עמלך בכוח הזרוע? מי יגן עליך? אפילו לג'ון לנון, כש"דמיין" לא היו פתרונות...

  נזכיר: "קפיטליזם היא תורה כלכלית וחברתית שהתפתחה באירופה בין המאה השש עשרה והמאה התשע עשרה, המבוססת בעיקרה על הזכות של פרטים וקבוצות לקניין פרטי והחופש לסחור בו כרצונם, תוך הסתמכות על אכיפת זכויותיהם באמצעות הרשות השופטת וזרוע אכיפה יעילה".
  אורי טוען שטעות בידי כאשר אני סובר שמערכת משפט ושיטור היא "חסות של המדינה". אם זו אינה "חסות" אזי איני יודע חסות מהי..עוד לא שמעתי על שיטה קפיטליסטית ללא אכיפת "זכויות הקניין" על ידי מסגרת מדינתית.

  סעיף 2: ראה לעיל. אשמח לשמוע מי חוץ מהמדינה יכול לשפוט ולשטר.

  סעיף 3: מכיון שאין, ולא יכול להתקיים קפיטליזם טהור ללא התערבות או חסות המדינה, ומכיון שבהגדרה לא יכולה להתקיים התערבות של המדינה ללא שחיתות, בקפיטליזם שבחסות המדינה מתקיימת שחיתות בהגדרה. זו הוכחת לוגיקה מתימטית ;-)

  סעיף 4: הצלחה מסחררת? של מי? של נוחי דנקנר?
   
   
   
   
  לגיל - ומה האלטרנטיבה?
  23/4/2013
  נכתב על ידי רוני - בנקאי לשעבר

  בוא נגיד לצורך הויכוח שיש אמת בטענותיך, ואכן אין שום מקום בעולם שיש בו קפיטליזם מוחלט, אולי קפיטליזם מוחלט שכזה יכול להתקיים רק באוטופיה, אבל כפי שאמרו לפני, יש דרגות לקפיטליזם וזה לא 0 או 1 אם אתה רוצה לבדוק את מדד החופש הכלכלי של מדינות ומי עומד בראש המדדים הללו אז תמצא שם את הונג קונג, סינגפור, ניו זילנד, קנדה, שוויץ, דרום קוריאה, יפן, ארה"ב שוודיה (כן שוודיה) ועוד הרבה מדינות שתסכים איתי שהן המודל הרצוי לנו בניגוד למדינות האנטי חופש כלכלי שבראשן מככבות ונצואלה, צפון קוריאה, מדינות אפריקה והמזה"ת - לא בדיוק המודל הרצוי לנו. איפה אנחנו במקום לא מחמיא באמצע ממש לא כל כך קפיטליסטים כמו שנדמה להרבה מאיתנו. והשאלה שלה אין לסוציאליסטים תשובה טובה לה היא "ומה האלטרנטיבה?" כל אוהדי שלי יחימוביץ' למיניהם מתרכזים בחסרונות של השוק החופשי ולא נותנים אלטרנטיבה אמיתית. הן אומרים "סוציאל דמוקרטים" אבל תנו דוגמה למדינה - גם צרפת גם שוודיה וגם יוון קוראים לעצמם סוציאל דמוקרטים. לאיזה מודל אתה מתכוון? אם תיתן לי דוגמה של מדינה לפי מודל שאתה תומך בו תגלב אחד מהשלוש: או שהמדינה הזאת יותר קפיטליסטית מאיתנו או שאין מקום להשוואה (למקרה תרצה להגיד נורווגיה ) או שלא באמת כדאי לנו להיות כמוה.
  מסקנתי - הקפיטליזם הוא שיטה הכלכלית הגרועה ביותר...חוץ מכל השיטות האחרות!
   
   
   
   
  גיל, קצת התבלבלת
  23/4/2013
  נכתב על ידי ישי

  הקפיטליסט לא חושב שממשלה היא דבר רע. הוא בסה״כ חושב שהקצאת המשאבים היעילה ביותר שתספק רמת חיים גבוהה יותר לאורך זמן מתרחשת באמצעות מנגנון השוק שבו רצונותיו של הפרט באים לידי ביטוי בכמות הקפיטל שהוא מוכן להקצות לכל דבר, ובעברית, לא מה הוא חושב בפייסבוק על מחיר הקוטג׳ אלא כמה קוטג׳ הוא מוכן לקנות ובאיזה מחיר.

  לממשלה תפקיד חשוב ביצירת הסביבה שבה השוק יכול לעבוד ובמקומות בהם השוק לא יכול לעבוד. בכל מקום אחר הממשלה גורמת יותר נזק מתועלת.

  הטיעון שבגלל שצריך ממשלה אז כבר היא צריכה להיות חסרת גבולות הוא קצת טיפשי. במשחק כדורגל יש שופט, ובלעדיו אי אפשר לקיים ליגה, אז לשיטתך המשחק יהיה מוצלח יותר אם כבר ניתן לשופט להחליט מי בועט לשער ומתי, או אולי אפילו לבעוט בעצמו?
   
   
   
   
  לדני
  23/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  לדני, כתבת:

  מדבריך,אורי, אני מבין שהיא כוללת במינימום מערכת כלשהי של משפט ושיטור. ומדוע שמערכות אלו לא יהפכו, מטבע הדינמיקה האנושית, למערכות המקורבות/ממונות/ מממונות בגלוי או בסמוי ע"י הבנק או בעל ההון הכי חזק? ואילו אם אין שום "שופט ניטרלי" - מה ימנע מבעל הקיוסק הוותיק לשרוף לפיצוציה החדשה את החנות? או להעסיק בתנאי עבדות (אמיתית)?  אתחיל ואומר כי כל מערכת שיפוט ושיטור שהייתה מעולם (ושתהייה עד עולם) תמיד הייתה ותמיד תהיה מוטה לטובתם של בעלי הכוח ו/או בעלי ההון. כל מי שנכנס להיכל בית המשפט יודע כי מידת "הצדק" שיקבל תלויה בעיקר בכמות הכסף שיש לו. במערכת המשפט, בשיטור, במיסוי, ברפואה או בחינוך: איכות השירות שתקבל תלויה בכמות הכסף שיש לך כדי לשכור את המומחים הטובים ביותר כדי לתמרן את המערכת.

  הייחוד שיש במערכת המשפט לעומת מערכת רפואה או חינוך, לדוגמה, הוא בכך שכשאני שוכר את הרופא הטוב ביותר במיטב כספי, אני מקבל שירות משובח, אבל איני מונע מאדם אחר לקבל שירות משובח. במערכת המשפט, אם אקבל שירות מועדף, התוצאה תהיה שהדין יוטה לצידי. כלומר, יש כאן סוג של 'משחק סכום אפס' בו הרווח של אחד הוא הפסדו של האחר.

  האיזונים המקובלים במערכת שיפוטית הם, בדרך כלל, משני סוגים: הראשון הוא הגבלות חוקיות רבות על מי שמכהן במערכת המשפטית (איסורים של העסקה גם אחרי הפרישה מכס השיפוט, ואפשר להרחיב את האיסורים גם לבני הדור הבא); פיקוח; ושכר גבוה יחסית למי שמכהן על כס השיפוט. אלו, בקווים כלליים, הרעיונות הכי טובים שעלו על דעתם של אבותינו עד היום הזה. הרעיונות האלו הצליחו ליצור מערכת מוטה מאוד, עמוסה מאוד, אך מתפקדת באופן כלשהו. אפשר לחשוב על רעיונות לשיפור, אך בקווים כלליים המערכת אמורה לתפקד במשטר קפיטליסטי באופן דומה לתפקודה במשטר מעורב. לא יהיה כנראה הרבה הבדל.

  תהייתך השנייה היא מה ימנע, במצב בו המערכות של המשפט והשיטור ממומנות על־ידי "הבנק או בעל ההון הכי חזק," הידרדרות לסיטואציה של "כל דאלים גבר" (שריפת הפיצוציה החדשה; העסקה בתנאי עבדות).

  ראשית, גם במדינה קפיטליסטית עם מוסדות ציבוריים מזעריים, איש אינו סבור שמימון מערכת השיטור או המשפט צריך ליפול על כתפיהם של בעלי ההון. הרי השירות אמור להיות מוענק לכלל הציבור, ומכאן שכלל הציבור יצטרך לממן אותו. על־כן, נכריע כאשר נכריע לגבי משכורות השופטים או אם כס השיפוט יהיה בנוי עץ אורן זול או מהגוני מהודר - המימון צריך להיות נחלת כל האוכלוסיה. מכאן נובע כי לשופט או לשוטר לא תהיה שום סיבה להעדיף את בעל ההון, שהרי משכורתו אינה משולמת על-ידו אלא על-ידי הציבור בכללו.

  שנית, לא ברור לי מדוע הידרדרות למצב של "כל דאלים גבר" צריכה להיות טיפוסית לקפיטליזם של מדינה מזערית, שעה שהאינטרס המובנה המובהק ביותר של הקפיטליסט הטיפוסי הוא במערכת בה יש הקפדה וכיבוד של זכויות גוף וקניין. בפועל, המצב הפוך: קפיטליזם מקושר תמיד עם הקפדה יתרה על זכויות הקניין הפרטי. וזה גם הגיוני: איש לא יזרע שדה, אם מישהו אחר יוכל לבוא לשדוד את יבולו; אדם לא ישקיע בהקמת מפעל, אם מישהו אחר יוכל להשתלט עליו בחוזק יד; אתה לא תחסוך, אם הבנק יוכל לקחת את כספך בשרירות לב.
   
   
   
   
  לגיל
  23/4/2013
  נכתב על ידי אורי רדלר

  לגיל - אחרי התגובות המאלפות של רוני ושל ישי, נותר לי רק להוסיף שמשמח אותי שאתה מצטט אותי (אני כתבתי את הערך "קפיטליזם" ב"וויקיפדיה," אם כי הגרסה כאן היא הטובה יותר).

  אני סבור שהפער בין העמדות כאן נובע מכך שאתה סבור שפונקציות כמו שיטור ומערכת משפט שמקיימת המדינה הן "חסות של המדינה" ומרגע שאמרנו "חסות של המדינה" כבר לא משנה מה משמעות המונח. אם יש למדינה כח כלשהו, נובע מכך שיש לה כל כח? הרי אין בכך שום היגיון.

  נניח, לצורך העניין, שפונקציות כמו שיטור ומשפט מיושמות על־ידי המדינה. הטייה של המשפט או השיטור מאפשרת לאנשים מסוימים לצאת פטורים בעונש קל יותר, או ליהנות מפטרול משטרתי נוסף בשכונת מגוריהם - אבל מה הנגיעה של כל זה לכל העניינים האחרים? האם כאשר יש לאדם הון והוא יכול לשכור עורכי דין טובים משמעות הדבר שהחברה שלו יכולה ליהנות ממונופול על יצור המלט? כמובן שלא, שכן למדינה אין סמכות להעניק לו מונופול כזה. האם בעל הון יכול לזכות בחוזה יוקרתי לבנייה בזכות ידידותו עם ראש הממשלה? כמובן שלא, שכן לראש הממשלה אין יכולת לחלק חוזים כאלה כי לממשלה אין סמכות להוציא כסף מסוג זה. אתה משתמש במילה "חסות" כאילו אם היא חלה על פונקציה א' ו-ב', הרי שהיא חלה גם על פונקציות ג'-ת'. זה פשוט לא נכון.
   
   
   
   
  clara
  26/10/2015
  נכתב על ידי loan

  הצעת הלוואה דחופה תחול החברה.
  שלום,
  השם שלי הוא גברת קלרה פרדריק, אני מארצות הברית, אני נשוי, יש לי
  מחפש חברת הלוואה אמיתית ל5 החודשים האחרונים ו
  כל מה שהיה חבורה של הונאות שגרמו לי לסמוך עליהם ובסופו
  שלו של היום, הם לקחו את הכסף שלי בלי לתת שום דבר בחזרה, כל מה ש
  התקווה שלי אבדה, הייתי מבולבל ומתוסכל, אני מוצא את זה מאוד
  קשה להאכיל את המשפחה שלי, מעולם לא רציתי שום קשר
  עם חברות הלוואה באינטרנט, אז הלכתי לשאול כמה כסף מ
  חבר, אמרתי לה את כל מה שקרה והיא אמרה שהיא יכולה לעזור לי, ש
  היא יודעת שחברת הלוואה שיכולה לעזור בכל סכום הלוואתי
  הכרחי עבורי עם ריבית נמוכה מאוד של 2%, רק יש לו
  הלוואה מהם, היא הנחתה אותי כיצד להגיש בקשה להלוואה, שעשיתי
  כמו שהיא אמרה לי, אני מוחל להם בדואר אלקטרוני: (patrickloans15@gmail.com),
  אני לא האמנתי, אבל ניסיתי ו
  ההפתעה הגדולה ביותר שיש לי את ההלוואה בתוך 24 שעות, לא יכולתי להאמין לזה,
  אני שמח ועשיר חדש ואני מודה לאלוהים שהלוואה כזו
  חברות כמו זו עדיין קיימות על זה הונאות בכל המקום,
  אנא, אני מייעץ לכולם שם בחוץ שזקוק להלוואה ללכת ל
  (Patrickloans15@gmail.com) שלעולם לא יעזוב אותך, ו
  החיים שלך ישתנו כמו שלי עשה.
   
   
   
   
  gkfinance01@gmail.com
  23/8/2017
  נכתב על ידי demetrios

  אתה בכל סוג של קשיים כלכליים? האם אתה צריך הלוואה כדי לנקות את החובות? האם אתה הולך להגדיל את הכספים שלך? אתה איש עסקים שרוצה להרחיב את החברה שלו. אתה מתבקש בזאת ליצור קשר עם הגיבור האמיתי, אמון ההלוואות יעיל ההלוואות החברה אשראי. למדתי הן את האנשים והן את הממשלה על היעילות הגבוהה שלנו.

  חזור אלינו אם אתה מעוניין, דרך (gkfinance01@gmail.com)

  בכנות,
  דמטריוס דניאל
  Gkfinance01@gmail.com

  3% הלוואה ההצעה
   
   
   
   
  3% הלוואה ההצעה
  26/9/2017
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  תשומת הלב,

  האם אתה ברצינות מחפש הלוואה להקים עסק או לשלם את החשבונות שלך? האם אתה נדחה על ידי הבנק או אחרים המלווים? דאגה לא יותר עבור אנחנו כאן כדי לתת לך את מה שאתה כבר מחפש ללא כל עיכוב או בעיה, אנא פנה אלינו באמצעות דוא"ל בהמשך לפרטים נוספים היום;

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com

   
   
   
   
  3% הלוואה ההצעה
  26/9/2017
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  תשומת הלב,

  האם אתה ברצינות מחפש הלוואה להקים עסק או לשלם את החשבונות שלך? האם אתה נדחה על ידי הבנק או אחרים המלווים? דאגה לא יותר עבור אנחנו כאן כדי לתת לך את מה שאתה כבר מחפש ללא כל עיכוב או בעיה, אנא פנה אלינו באמצעות דוא"ל בהמשך לפרטים נוספים היום;

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com

  3% הלוואה ההצעה
   
   
   
   
  3% הצעה ההלוואה חלים כעת: clark123156@gmail.com
  16/11/2017
  נכתב על ידי 3% הצעה ההלוואה חלים כעת: clark123156@gmail.com

  קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. צור קשר באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com


   
   
   
   
  3% זמין ומבטיחים להציע הלוואה
  30/11/2017
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  יום טוב,

  האם אתה בכל סוג של קשיים כלכליים? האם אתה צריך הלוואה כדי לנקות את החובות? האם אתה הולך להגדיל את הכספים שלך? האם אתה איש עסקים שרוצה להרחיב את החברה שלו. אתה מוזמן בזאת ליצור קשר עם הגיבור האמיתי, אמון, הלוואה יעילה ההלוואה המשרד עבור ההלוואה שלך. אני מכיר הן את הפרטים והן את הממשלה על היעילות הגדולה שלנו.


  השירותים כוללים:
  * הלוואות אישיות (מאובטח ולא מאובטח)
  * עסקים הלוואות (מאובטח ולא מאובטח)
  * שיפוץ ביתי
  * ממציא הלוואות
  * אוטומטי הלוואות
  וכו. ..

  נא לחזור אלינו, אם מעוניינים, באמצעות easyloanfirm2020@gmail.com

  אנחנו מוסמכים,
  אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

  בברכה,
  מר דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (gkfinance01@gmail.com)
  22/1/2018

  צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (gkfinance01@gmail.com)
   
   
   
   
  3% הצעה ההלוואה חלים כעת
  4/2/2018
  נכתב על ידי clark

  קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. צור קשר באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com

   
   
   
   
    האם אתה זקוק לעזרה כספית?
  22/2/2018
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום

       האם אתה זקוק לעזרה כספית? האם אתה צריך הלוואה כדי לקנות בית חדש, או להשקעה, אתה צריך עזרה כספית מהירה בריבית נמוכה של 3%? כדי לשלם את החשבונות שלא שולמו? האם נדחית על ידי בנקים רבים כל כך?

    האם אתה צריך לממן להרחיב את העסק שלך? כספים אישיים מסיבות אישיות? אנו מחויבים לפתור את כל הבעיות הפיננסיות שלך.

  אנא צור קשר עכשיו. דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com


  ממתין לדואר שלך.
  שלך,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com


   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  26/3/2018
  נכתב על ידי 3% הצעה הלוואה נוחה

  שלום,

  החל על הלוואה מהירה ונוחה לשלם את החשבונות שלך כדי להתחיל עסק חדש הפרויקט שלך בריבית של 3% צרו קשר ב; (easyloanfirm2020@gmail.com)


  בברכה.
  מר דרק דאגלס
  (easyloanfirm2020@gmail.com)


  3% הצעה הלוואה נוחה
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  11/4/2018
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום

       האם אתה זקוק לעזרה כספית? האם אתה צריך הלוואה כדי לקנות בית חדש, או להשקעה, אתה צריך עזרה כספית מהירה בריבית נמוכה של 3%? כדי לשלם את החשבונות שלא שולמו? האם נדחית על ידי בנקים רבים כל כך?

    האם אתה צריך לממן להרחיב את העסק שלך? כספים אישיים מסיבות אישיות? אנו מחויבים לפתור את כל הבעיות הפיננסיות שלך.

  אנא צור קשר עכשיו. דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com


  ממתין לדואר שלך.
  שלך,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com


  3% זמין הלוואה הלוואה אמיתית
   
   
   
   
  3% הלוואה ההצעה
  17/5/2018

  האם אתה צריך סיוע כספי מכל סוג שהוא? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ומימון פרויקטים? אנחנו נותנים הלוואות בריבית 3%! צור קשר: (gkfinance01@gmail.com)

  בכבוד,
  מר דניאל
  gkfinance01@gmail.com

  3% הלוואה ההצעה
   
   
   
   
  הלוואה דחופה
  22/6/2018
  נכתב על ידי Louis Bonny

  שלום!

  האם אתה זקוק להלוואה דחופה? האם יש לך אשראי גרוע? אנו מסוגלים לאשר הלוואה בשבילך ללא בטחונות, אשראי רע קיבל, אנחנו מוסמכים מוסמך מוסד פיננסי
  אישור כספים לכל מיני פרויקטים. ההלוואה שלנו / הצעה פיננסית
  נתון בריבית נמוכה של 2% וזה משך החזר הוא מאוד
  זול ללקוח נוח. סכום ההלוואה / משך משא ומתן.
  אנו לאשר מימון עד 350 מיליון דולר בהתאם
  אופי העסק. השירותים שלנו הוא אמין ועמיד, פנה אלינו היום דרך
  (bonitecloancompany@gmail.com) ההצלחה שלך היא העדיפות שלנו.

  כל טוב!!!
  Whatsapp: +2349077216298
  לואי בוני
  מְנַהֵל
   
   
   
   
  3% הלוואה ההצעה
  17/7/2018


  האם יש לך צורך דחוף עבור הלוואה עסקית או לשלם חשבונות ב 3% ריבית? אנו נותנים הלוואה ליחידים ולשתף פעולה גופים, החל $ 5,000 $ 20,000,000 טווח מרבי של 1 עד 30 שנים, אם כן צור קשר באמצעות דואר אלקטרוני: (gkfinance01@gmail.com)

  אתה בכל סוג של קשיים כלכליים? האם אתה צריך הלוואה כדי לנקות את החובות? האם אתה הולך להגדיל את הכספים שלך? אתה איש עסקים שרוצה להרחיב את החברה שלו. אתה מתבקש בזאת ליצור קשר עם הגיבור האמיתי, אמון ההלוואות יעיל ההלוואות החברה אשראי. למדתי הן את האנשים והן את הממשלה על היעילות הגבוהה שלנו.

  השירותים כוללים:
  * הלוואות אישיות (מאובטח ולא מאובטח)
  * עסקים הלוואות (מאובטח ו Unsecured)
  * שיפוץ ביתי
  * ממציא הלוואות
  * אוטומטי הלוואות
  וכו. ..

  אנא חזור אלינו אם אתה מעוניין, דרך gkfinance01@gmail.com

  בכנות,
  דמטריוס דניאל
  gkfinance01@gmail.com

  3% הלוואה ההצעה
   
   
   
   
  3% הלוואה ההצעה
  19/8/2018

  האם אתה צריך סיוע כספי מכל סוג שהוא? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ומימון פרויקטים? אנחנו נותנים הלוואות בריבית 3%! ליצירת קשר: (gkfinance01@gmail.com)
   
   
   
   
  להגיש בקשה למימון
  26/8/2018
  נכתב על ידי demetrios

  אנו מספקים סיוע כספי ליחידים ולגורמים משפטיים, כמו גם חברות בכל מחיר מ 3,000 € ל 50,000,000, יורו או יותר, בריבית נמוכה מאוד, כדי לקבל את כספם. בתוך יום עסקים אחד לקבלת מידע נוסף, צור איתנו קשר. gkfinance01@gmail.com

  אנא פנה אלינו בדוא"ל.
  דוא"ל: gkfinance01@gmail.com

  להגיש בקשה למימון
   
   
   
   
  החל לקבלת הלוואה מהירה עכשיו
  17/12/2018
  נכתב על ידי Mr. Patrick Johnson

  שלום, האם אתה זקוק נואשות הלוואה? אתה צריך הלוואה חירום? אנו נעזור לך לקבל הלוואה במזומן מהיר כדי לפתור את הבעיות הפיננסיות שלך ב 2% ריבית

  אנו מציעים כל מיני סוגים של הלוואות, בין אם זה עבור חשבונות רפואיים, שכר לימוד, תשלום מראש, הלוואה עסקית, הלוואה אישית או בעיות במזומן בלתי צפוי e.t.c. השירות שלנו הוא מהיר, מאובטח, אמין.

  אין עוד זמן המתנה או ביקורי בנק מלחיצים. השירות שלנו זמין 24/7 - אתה יכול לקבל הלוואה ולהשלים את העסקאות שלך בכל מקום ובכל מקום שאתה צריך את זה

  אנו מספקים 24 שעות תמיכה ברמה עולמית. עבור חקירות / תלונות / שאלות? - שלח דוא"ל אל (Dynamiclendingclub5050@gmail.com) & לקבל תגובה תוך מספר דקות.

  המשפחה שלך, חברים ועמיתים לא צריך לדעת שאתה נמוך במזומן, פשוט כתוב לנו ותקבל את ההלוואה.

  החופש הכלכלי שלך נמצא בידיים שלך!

  תיצור איתנו קשר

  אנחנו תמיד שמחים לשמוע ממך! אם יש לך משוב, שאלות או חששות, אנא שלח לנו דוא"ל
  (Dynamic_lendingclub5050@hotmail.com)
  (Dynamiclendingclub5050@gmail.com)

  ברכות חמות
  מר פטריק ג'ונסון
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/12/2018
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  Loan
  21/12/2018
  נכתב על ידי Louis Bonny

  שלום

  סוף שנה ההלוואה עונתי זמין כעת, להחיל עבור הלוואה מהירה, אמינה של כל סוג 2% ריבית באמצעות
  (bonitecloancompany@gmail.com) להתנשא לנו ואתה תעיד על האמינות שלנו; ההצלחה שלך היא בעדיפות שלנו; . באלוהים אנו סומכים

  תודה.
  Whatsapp: + 2349077216298
   
   
   
   
  סקיי Wealth הלוואה המשרד, אנו נותנים הלוואות בריבית 0f 3%.
  15/1/2019
  נכתב על ידי MARY MASON


  יום טוב אדוני / אמא.

  אנחנו חברה פרטית ואנחנו מציעים הלוואות בריבית נמוכה בקביעת סכום ההלוואה הוא בין 100 מיליון הלוואות הלוואה של 1,000 יורו הלוואה לפיתוח עסקי: יתרון התחרות / התחרות העסקית.

  אנו מציעים מגוון של הלוואה

  * הלוואות אישיות (מאובטח ולא מאובטח)
  * עסקים הלוואות (מאובטחת ו Unsecured)
  * איחוד הלוואה
    
  ללא תשלום מראש.

  אנו מודים לך על שהקדשת מזמנך לקריאת המודעה.
  לקבלת מידע נוסף ופניות, שלח לנו דואר אלקטרוני אלינו היום
  ב - Skywealthloanfirm@gmail.com
  ב - Skywealthloanfirm@gmail.com
  ב - Skywealthloanfirm@gmail.com


  גברת מרי מייסון.
   
   
   
   
  סקיי Wealth הלוואה המשרד, אנו נותנים הלוואות בריבית 0f 3%.
  15/1/2019
  נכתב על ידי MARY MASON


  יום טוב אדוני / אמא.

  אנחנו חברה פרטית ואנחנו מציעים הלוואות בריבית נמוכה בקביעת סכום ההלוואה הוא בין 100 מיליון הלוואות הלוואה של 1,000 יורו הלוואה לפיתוח עסקי: יתרון התחרות / התחרות העסקית.

  אנו מציעים מגוון של הלוואה

  * הלוואות אישיות (מאובטח ולא מאובטח)
  * עסקים הלוואות (מאובטחת ו Unsecured)
  * איחוד הלוואה
    
  ללא תשלום מראש.

  אנו מודים לך על שהקדשת מזמנך לקריאת המודעה.
  לקבלת מידע נוסף ופניות, שלח לנו דואר אלקטרוני אלינו היום
  ב - Skywealthloanfirm@gmail.com
  ב - Skywealthloanfirm@gmail.com
  ב - Skywealthloanfirm@gmail.com


  גברת מרי מייסון.
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  23/1/2019
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס


  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  23/1/2019
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס


  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  23/1/2019
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס


  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  Credit
  2/2/2019
  נכתב על ידי Mr Andy

  שלום

  האם אתה צריך הלוואה דחופה כדי לענות על הצרכים הפיננסיים שלך? אנו מציעים הלוואות מ 2000 ל 50 000 000.00, אנחנו אמינים, חזקים, מהיר ודינמי, לא לבדוק אשראי ולהציע ערבות 100% עבור הלוואות חיצוניות במהלך תקופה זו.

  אנחנו גם השאיל את כל המטבע עם ריבית 3% על כל ההלוואות .... אם אתה מעוניין, לחזור אלינו עם הדוא"ל הזה.

  אנא חזור אלינו, אם מעוניינים, עם trustfirm2010@gmail.com

  שלך תמיד,

  מר אנדי קול
  Trustfirm2010@gmail.com
   
   
   
   
  הצעה הלוואה בריבית של 3%
  5/2/2019
  נכתב על ידי mr oscar

  שלום

  האם אתה צריך הלוואה חירום כדי לפתור את הצרכים הפיננסיים שלך? אנו מציעים הלוואות החל $ 2.000.00 עד 50.000.000.00 אנחנו אמין, חזק, מהיר ודינמי, ללא בקרת אשראי ומציע 100% ערבות של הלוואות זרות במהלך ההעברה.

  יש לנו גם הלוואה של מטבע שלם עם ריבית 3% על כל ההלוואות .... אם אתה מעוניין לחזור דרך דואר אלקטרוני זה.

  אנא צור איתנו קשר אם אתה מעוניין דרך

  דוא"ל: ecofinance2020@gmail.com
  WhatsApp: +2347063721690

  בברכה,
  מר אוסקר
  שלח לנו דוא"ל בכתובת: ecofinance2020@gmail.com

   
   
   
   
  דחוף צריך כסף כדי לצאת החוב?
  8/2/2019
  נכתב על ידי Larry Fox

  האם ניסית להשיג הלוואות מבנקים ללא הצלחה? דחוף צריך כסף כדי לצאת החוב? צריך כסף להרחבת או הקמת העסק שלך? קבל הלוואה מאחת החברות המובילות בבריטניה הלוואה. 24Hour שירות ההלוואה היא אחת החברות הגדולות מאובטחת הלוואות בבריטניה וצוות ידידותי ומנוסה שלנו מסוגלים לעבד את היישום במהירות וביעילות. לקבלת מידע נוסף, אנא פנה באמצעות דוא"ל: larryfox2017@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  12/2/2019
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  12/2/2019
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  12/2/2019
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס

  שלום


  האם אתה מחפש הלוואה דחופה? יש לי חדשות טובות בשבילך! אנו מציעים הלוואות החל 1,000 $ ל 50 מיליון דולר בריבית של 2% בשנה.
  אנו מציעים הלוואות לפיתוח עסקי, הלוואות אישיות, הלוואה אוטומטית וכו '

  אנחנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

    אם מעוניינים ליצור איתנו קשר בכתובת:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321


  בברכה
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  הצעת הלוואה.
  16/2/2019
  נכתב על ידי Mr. Dékány Endre


  החל על הלוואה ב 2% תשובה לדוא"ל זה: (dakany.endre@gmail.com) למידע נוסף

  הצעת הלוואה.
   
   
   
   
  הצעת הלוואה.
  16/2/2019
  נכתב על ידי Mr. George Anderson

  אתה מחפש הלוואה כדי להתחיל עסק, לשלם את החשבונות שלך, להשאיל מ 2,000 € ל 500,000,000.00euro, 2% להציע או הלוואות. מצפים לעדכון זה. תודה על זמנך והבנה! אז לחזור אלינו אם אתה מעוניין. צור קשר בכתובת האימייל שלנו: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  הצעת הלוואה.
   
   
   
   
  אנו מציעים 2% הלוואות בבקשה ליצור קשר: (richardcosmos5@gmail.com)
  16/2/2019
  נכתב על ידי Mr. Richard Cosmos

  האם אתה רוצה ללוות כסף? אם כן צור קשר היום בדוא"ל: (richardcosmos5@gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  Are you looking for urgent loan? Email for more information via: (richardcosmos5@gmail.com)

  Loan Offer.

  אנו מציעים 2% הלוואות בבקשה ליצור קשר: (richardcosmos5@gmail.com)

  אתה צריך הלוואה דחוף? אנו מציעים 1000 יורו ל 300,000,000 אירו עניין צריך לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף: (richardcosmos5@gmail.com)

  הצעת הלוואה.
   
   
   
   
  easyloanfirm2020@gmail.com
  20/2/2019
  נכתב על ידי מר דרק דאגלס


  שלום


  אנחנו חברה הלוואה קלה, אנחנו מספק הן לטווח ארוך ההלוואה לטווח קצר. אנו מציעים הלוואות מאובטחת וחשאית בריבית נמוכה מאוד של 2% בשנה, הלוואות אישיות, חוב קונסולידציה הלוואה, הון סיכון, הלוואה עסקית, הלוואות חברות, הלוואה חינוכית, הלוואה הביתה הלוואות מכל סיבה שהיא!

  אנחנו חלופה מהימן למימון הבנק, ואת תהליך הבקשה שלנו היא פשוטה ישר קדימה. טווחי ההלוואה שלנו בין 5,000.00 ל 25, 000,000.00. מידע נוסף: אנחנו הופכים מהר את הפרט, דיסקרטי, שירות בכיוון הבחירה ההלוואות עבור הלוואות כלליות. אנחנו החברה לפנות כאשר מקורות ההלוואות המסורתיות להיכשל.

  אם אתה מעוניין לא
  תהסס לפנות אלינו עם מידע של להלן על ידי

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321

  ברכות חמות,
  מר דרק דאגלס
  ראש, הלוואות יישום המחלקה,
  הלוואה קלה.
  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +14062845321
   
   
   
   
  2% הלוואה ההצעה, דוא"ל: ecofinance2020@gmail.com
  28/2/2019
  נכתב על ידי mr oscar

  אקו האוצר, אנו מספקים הן לטווח ארוך לטווח קצר ההלוואה. אנו מציעים הלוואות מאובטחת סוד בריבית נמוכה מאוד של 2% בשנה, הלוואות אישיות, קונסולידציה חוב ההלוואה, הון סיכון, הלוואה עסקית, הלוואות חברות, הלוואה חינוכית, הלוואות הלוואה הביתה מכל סיבה שהיא!

  אנחנו חלופה אמינה למימון בנקאי, ותהליך היישום שלנו הוא פשוט ישר קדימה. טווחי ההלוואה שלנו מ $ 5,000.00 $ 25, 000,000.00. מידע נוסף: אנו הופכים במהירות את הפרט, דיסקרטי, שירות מוכווני הבחירה של הלוואות עבור הלוואות כלליות. אנחנו החברה לפנות כאשר מקורות ההלוואות המסורתיות להיכשל.

  אם אתה מעוניין לא
  תהסס לפנות אלינו עם המידע של להלן על ידי

  שלח לנו דוא"ל בכתובת: ecofinance2020@gmail.com
  WhatsApp: +2347063721690

  בברכה,
  מר אוסקר
  שלח לנו דוא"ל בכתובת: ecofinance2020@gmail.com
   
   
   
   
  3% הצעה ההלוואה חלים כעת
  13/3/2019

  קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. פנה אלינו באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com


   
   
   
   
  3% הצעה ההלוואה חלים כעת: clark123156@gmail.com
  13/3/2019

  קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. פנה אלינו באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com


   
   
   
   
  אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר:georgeanderson.loanfirm255@gmail.com
  14/3/2019
  נכתב על ידי Mr. George Anderson

  שלום, אתה מחפש לגיטימי מהימן ומלווה פיננסי? צריך הלוואה? זקוק לעזרה כספית דחופה? האם אתה צריך דחוף הלוואה לפרוע את החוב או שאתה צריך הלוואה להון כדי לשפר את העסק שלך? אנו מציעים את כל סוגי ההלוואות בריבית של 2% עבור יחידים ועסקים בתנאים ברורים ומובנים. אנחנו מספקים כל סכום כסף לכל יעד, אז אנא פנה אלינו היום כדי לקבל הלוואה מיידית היום. שלח לנו דוא"ל אל: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  הצעת הלוואה.

   
   
   
   
  אנו מציעים 2% הלוואות בבקשה ליצור קשר: (richardcosmos5@gmail.com)
  14/3/2019
  נכתב על ידי Mr. Richard Cosmos

  יום טוב,

  אני נושה פרטי רשום. אנחנו מנפיקים הלוואות המסייעות לאנשים ולחברות שצריכים לעדכן את מעמדם הפיננסי ברחבי העולם עם ריבית שנתית נמוכה מאוד של 2% יותר משנה, לתקופה של 30 שנה לפירעון בכל מקום בעולם. ננפיק הלוואות מ -2,000 ל -100,000,000 יורו. הלוואות מאובטח היטב ואת העדיפות שלנו היא להבטיח אבטחה מקסימלית. אדם שאתה מעוניין צריך לפנות אלי בדוא"ל (richardcosmos5@gmail.com)

  הצעת הלוואה.
   
   
   
   
  3% הצעה ההלוואה חלים כעת
  26/4/2019
  נכתב על ידי 3% הצעה ההלוואה חלים כעת

  קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. צור קשר באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com , מספר whatsapp: +18635356458

   
   
   
   
  USA
  29/4/2019
  נכתב על ידי Marvis L Nanajs


  I got my already programmed and blanked ATM card to withdraw the maximum of $1,000 daily for a maximum of 20 days. I am so happy about this because i got mine last week and I have used it to get $20,000. Mike Fisher Hackers is giving out the card just to help the poor and needy though it is illegal but it is something nice and he is not like other scam pretending to have the blank ATM cards. And no one gets caught when using the card. get yours from Mike Fisher Hackers today! Just send an email to blankatm002@gmail.com
   
   
   
   
  Credit
  10/5/2019
  נכתב על ידי Lola Daniel

  האם אתה צריך הלוואה מהירה וקלה? אנו נותנים את ההלוואה ב 2% ריבית. אנו מציעים גם הלוואה אישית ועסקית לכל אדם מעוניין או חברות. ההלוואה שלנו היא מקס, אמין, יעיל, מהיר דינמי עם 100% מובטחת, אנחנו גם נותנים הלוואה מ 3000 € ו € 60,000,000. אם מעוניינים לפנות אלינו היום

  דוא"ל: (eaglehomemortgage001@gmail.com)
  Whatsapp: +1 (512) 399-6036
   
   
   
   
  jimfinancialgroupinc@gmail.com
  3/6/2019
  נכתב על ידי Dr jane

  אנחנו יועצים פיננסיים המטפל כספים בינלאומיים עבור כל כמות של מכשירים בנקאיים. סיפקנו מעל 1 מיליארד דולר הלוואות עסקיות ליותר מ 17,000 בעלי עסקים בדיוק כמוך. אנו משתמשים בטכנולוגיה שלנו סיכון המיועד לספק לך את ההלוואה העסק הנכון, כך שתוכל לגדל את העסק שלך. השירותים שלנו הם מהירים ואמינים, הלוואות מאושרים תוך 24 שעות של יישום מוצלח. אנו מציעים הלוואות מתוך טווח מינימלי של 2,000 $ עד למקסימום של 500 מיליון דולר, JIM מימון שירותים פיננסיים ייתן לך הלוואה עם ריבית סבירה של 2% ו משך ההלוואה של 1 עד 30 שנים כדי להחזיר את ההלוואה מאובטחת ו Unsecured ב ( jimfinancialgroupinc@gmail.com) שואפת לספק שירותים פיננסיים מקצועיים מצוינים.

  האם אתה מוצא את עצמך קצת צרות עם חשבונות שלא שולמו ואינם יודעים לאן ללכת או לאן לפנות? מה לגבי מציאת החוב קונסולידציה החוב כי המשרד יכול לסייע לך בהקטנת בתשלומים חודשיים, כך יהיה לך אפשרויות פירעון סבירים, כמו גם חדר לנשום כאשר מדובר בסוף החודש וחשבונות צריך לקבל תשלום? ג 'ים פיננסיים הלוואות קלות היא התשובה. הפחת את התשלומים שלך כדי להקל על הלחץ על ההוצאות החודשיות שלך באמצעות קשר

  jimfinancialgroupinc@gmail.com

  מתווכים / יועצים / ברוקרים מוזמנים להביא את הלקוחות שלהם והם 100% מוגן. בביטחון מלא, נעבוד יחד על היתרונות של כל הצדדים המעורבים. לא לשמור על הבעיות הפיננסיות שלך לעצמך כדי לא להיות חוב חוב או מתח פיננסי למעלה, ולכן עליך לפנות אלינו במהירות לפתרון הבעיות הפיננסיות שלך. זה יהיה שמחה גדולה לנו כאשר אתה יציב מבחינה כלכלית

  שלח לנו דוא"ל דרך: jimfinancialgroupinc@gmail.com

  בברכה

  ד"ר ג'יין

  דוא"ל:
   
   
   
   
  Credit
  30/6/2019
  נכתב על ידי Andy Cole

  יום טוב

  אם אתה איש עסקים או אישה? אם אתה נמצא בכל מתח פיננסי או שאתה צריך קרנות כדי להתחיל את העסק שלך? האם אתה צריך הלוואה עבור לשלם את החוב או לשלם חשבונות? האם יש לך ניקוד אשראי נמוך ואתה מתקשה לקבל הלוואה מבנקים מקומיים ומוסדות פיננסיים אחרים? האם אתה צריך הלוואה או כספים כגון:

  א) הלוואה אישית

  ) ב חינוך,

  ג) איחוד חובות,

  ד) הרחבה,

  ה) וכו '

  אנו מציעים הלוואות ליחידים, חברות וגופי שיתוף פעולה בשיעור של 3% לשנה, הסכום המינימלי שאתה יכול לשאול הוא $ 2,000.00 ארה"ב עד למקסימום של 50 מיליון דולר. אם מעוניינים ליצור קשר עם הפרטים דוא"ל להלן.

  צור קשר עכשיו: trustfirm2010@gmail.com
  Whatsapp: +1 (512) 399-6036


  NAME: מר אנדי קול

  הלוואה מהירה וקלה זמין

  trustfirm2010@gmail.com
  trustfirm2010@gmail.com
   
   
   
   
  הצעה ההלוואה חלים כעת
  8/7/2019
  נכתב על ידי Charlotte Muller

  שלום, שמי שרלוט מילר, אני גרמנית ואני המנהל הכללי של משרד אור הירח הלוואה. האם אתה צריך הלוואה לטווח קצר, מהיר או ארוך עם ריבית נמוכה יחסית נמוך כמו 3%? האם הקושי במשק משפיע עליך השנה? אנו מציעים הלוואות בטוחות ומאובטחות בדוא"ל (moonlightloanfirm@gmail.com)

  * האם אתה מחפש כספים כדי לשלם את החובות ואת חובות?
  * האם אתה מחפש מימון להקים עסק משלך?
  * האם אתה זקוק פרטית או הלוואות עסקיות למטרות שונות?
  * האם אתה מחפש הלוואות לביצוע פרויקטים גדולים?
  * האם אתה צריך הלוואה בתוך פחות מ 24 שעות?

  אם התשובה שלך היא כן, אני יכול לעזור לך.

  * אני יכול להציע לך עד 10,000,000 € €.
  * אתה יכול לבחור בין 1 ל 30 שנה כדי לפרוע.
  * אתה יכול לבחור בין חודשי החזר תשלום שנתי התוכנית.
  * תנאי הלוואה גמישים.

  בבקשה, אם אתה מעוניין לבדוק שוב באמצעות כתובת דוא"ל זו: (moonlightloanfirm@gmail.com)

  יש לך 100% להבטיח כי תקבל את ההלוואה בסוף העסקה הלוואה זו.

  היו נלהבים ביצוע הכללה פיננסית לספור.
  ההלוואות שלנו ומוצרי ההשקעה נועדו להציע לך נוחות וערך.

  ברכות חמות
  גב 'שרלוט מולר
   
   
   
   
  24hour שירות הלוואה
  11/7/2019
  נכתב על ידי Larry Fox

  24hour שירות הלוואה לספק שירות הלוואות פשוט ויעיל עבור אנשים בכל רחבי העולם מחפשים הלוואות. אתה יכול ללוות מעל כל טווח בין 1 ל 25 שנים ללוות כל סכום מ 2,000 ל £ 50,000,000 לכל מטרה. עם ריבית נמוכה של 3% על כל חלקי העולם. הבקשה זמינה למועמדים בני 18 ומעלה. לקבלת מידע נוסף, אנא פנה באמצעות דוא"ל: larryfox2017@outlook.com
   
   
   
   
  3% הלוואה ההצעה
  15/7/2019
  נכתב על ידי demetrios

  האם אתה צריך סיוע כספי מכל סוג שהוא? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא?
  מימון חקלאי ומימון פרויקטים? אנחנו נותנים הלוואות בריבית 3%! צור קשר: (gkfinance01@gmail.com)

  איש קשר: מר דמטריוס דניאל
  כתובת דוא"ל ליצירת קשר: gkfinance01@gmail.com
  סקייפ: gk.finance
  WhatsApp: +447451205806

  3% הלוואה ההצעה
   
   
   
   
  3% הצעה הלוואה קלה חלים
  8/8/2019
  נכתב על ידי 3% הצעה הלוואה קלה חלים

  קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. צור קשר באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com , מספר whatsapp +18635356458

  * הלוואות המשקיעים
  * איחוד החוב
  * משכנתא שנייה
  * עסקים הלוואות
  *הלוואות אישיות
  * הלוואות בינלאומיות


   
   
   
   
  Credit
  18/8/2019
  נכתב על ידי Lola Daniel

  שלום

  האם אתה זקוק להלוואה דחופה שתענה על הצרכים הכספיים שלך? אנו מציעים הלוואות בין 2000 ל- 50 000 000.00, אנו אמינים, חזקים, מהירים ודינאמיים, לא בודקים אשראי ומציעים אחריות של 100% להלוואות חיצוניות בתקופה זו.

  השאלנו את כל המטבע בריבית של 3% על כל ההלוואות .... אם אתם מעוניינים, חזרו אלינו באמצעות אימייל זה.

  אנא חזור אלינו, אם אתה מעוניין, באמצעות eaglehomemortgage001@gmail.com
  Whatsapp: +1 (512) 399-6036

  שלך תמיד,

  גברת לולה דניאל
  eaglehomemortgage001@gmail.com.
   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  23/8/2019
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% ללווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צרו קשר, אם אתם מעוניינים, באמצעות:
  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +18582644849

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  הצע הלוואות.
  17/9/2019
  נכתב על ידי Mr. Dékány Endre


  האם אתה זקוק להלוואות משקיעים?
  האם אתה זקוק להלוואות עסקיות או הלוואות אישיות?
  אנו נותנים הלוואה לכל פרט ולחברה בריבית של 2% לשנה. למידע נוסף, צרו קשר באמצעות דואר אלקטרוני:dakany.endre@gmail.com

  תודה אני מקווה לשמוע ממך
   
   
   
   
  Credit
  18/9/2019
  נכתב על ידי Lola Daniel

  האם אתה מחפש ברצינות הלוואה להקמת עסק או תשלום חשבונות שלך? נדחתה על ידי בנקים או מלווים אחרים? אל תדאגי יותר מכיוון שאנו כאן כדי לספק לך את מה שחיפשת ללא עיכוב או בעיה, אנא צור איתנו קשר באמצעות הדוא"ל למטה למידע נוסף היום;

  דוא"ל: eaglehomemortgage001@gmail.com
  WhatsApp: +15123996036


  שלך תמיד,
  לולה דניאל
  eaglehomemortgage001@gmail.com
  אנו מציעים הלוואה בריבית של 3% ללא דיחוי.
   
   
   
   
  LOAN OFFER
  30/9/2019
  נכתב על ידי SUSAN BENSON

  שלום גבירותיי ורבותיי, האם אתם זקוקים בדחיפות להלוואה עסקית, הלוואה אישית או הלוואת משכנתא? אם כן, אני ממליץ לך לפנות אלינו ב- Sunshine Financial Group באמצעות כתובת דוא"ל זו (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) כדי לקבל את ההלוואה שלך תוך 24 שעות מכיוון שאנו מציעים סיוע מובטח בקבלת הלוואה.

  אנו מספקים כל מיני הלוואות. ללא חיובים נסתרים.

  חברתנו רשמה פריצות דרך רבות במתן שירותים פיננסיים מהשורה הראשונה ללקוחותינו, במיוחד בתחום הסינדיקציה להלוואות והפרשת הון ליחידים וחברות. החזרנו לחיים תעשיות חולות ואנחנו מגבים רעיונות עסקיים טובים על ידי אספקת כספים לתחילת דרכם. שירות ההלוואות שלנו מאפשר לך גישה ל:

  - הלוואה במזומן של עד 20 מיליון אירו
  - שיעור שנתי בר השגה של 3%,.
  - אפשרויות החזר גמישות; אתה יכול לבחור בין שנה ל 30 שנה להחזר ההלוואה
  - החל בכל עת ובכל מקום

  התנאים וההגבלות פשוטים ומתחשבים. יש לנו רשת של משקיעים שמוכנים לספק כספים בסכום אשר יהיה ליחידים וארגונים בכדי לפתוח עסק ותפעול.

  למידע נוסף צרו קשר באמצעות
  דוא"ל: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
  {WhatsApp: +447903159998}

  יש הלוואה לכולם, הגש בקשה עוד היום ותשמח שעשית
   
   
   
   
  חלה הצעת הלוואה של 3%
  1/10/2019
  נכתב על ידי Clark

  קבלת הלוואה לגיטימית תמיד הייתה בעיה גדולה עבור לקוחות הזקוקים נואשות לעזרה כלכלית. נושא האשראי והביטחונות הם דברים שלקוחות תמיד מודאגים מהם כאשר הם מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. חברת הסיוע למימון מיקרו הוסמכה על ידי מועצת המלווה להעניק הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית של 3%. צרו קשר באמצעות הדוא"ל: clark123156@gmail.com , whatsapp: +18635356458

  הלוואות משקיעים
  * מיזוג חוב
  משכנתא שנייה
  הלוואות עסקיות
  *הלוואות אישיות
  הלוואות בינלאומיות


   
   
   
   
  חלה הצעת הלוואה של 3%
  1/10/2019
  נכתב על ידי Clark

  קבלת הלוואה לגיטימית תמיד הייתה בעיה גדולה עבור לקוחות הזקוקים נואשות לעזרה כלכלית. נושא האשראי והביטחונות הם דברים שלקוחות תמיד מודאגים מהם כאשר הם מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. חברת הסיוע למימון מיקרו הוסמכה על ידי מועצת המלווה להעניק הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית של 3%. צרו קשר באמצעות הדוא"ל: clark123156@gmail.com , whatsapp: +18635356458

  הלוואות משקיעים
  * מיזוג חוב
  משכנתא שנייה
  הלוואות עסקיות
  *הלוואות אישיות
  הלוואות בינלאומיות


   
   
   
   
  קבל את ההלוואה הדחופה שלך עכשיו
  4/10/2019
  נכתב על ידי fred

  אתה צריך הלוואה? אנו חברת הלוואות רשומה, מובטחת ומוסמכת, אנו נותנים הלוואות ליחידים, חברות, מפעלים, ארגונים עסקיים ואנשים מכל הסוגים ברחבי העולם. האם אתה זקוק להלוואה לכל מטרה? האם אתה נתון בבעיה כלכלית, האם אתה זקוק לעוזרים פיננסיים, חברת הלוואות פרד לארי היא הפיתרון לכל הבעיות הכספיות שלך, ההלוואות שלנו קלות, זולות ומהירות. פנה אלינו עוד היום לקבלת אותה הלוואה שאתה זקוק להם, נוכל לארגן כל הלוואה שתתאים לתקציב שלך בריבית של 2% בלבד. מועמדים מעוניינים צריכים ליצור איתנו קשר באמצעות דוא"ל: (fredlarryloanfirm@gmail.com) או (fredlarryloanfirm@hotmail.com) התקשר / Whatsapp: +2347061892843
   
   
   
   
  זקוק לכסף צור קשר (dakany.endre@gmail.com)
  10/10/2019
  נכתב על ידי Mr. Dékány Endre

  הי

  האם אתה זקוק לאשראי לצרכים האישיים או המקצועיים שלך? הנה החדשות הטובות עבורך. אתה במקום הנכון. אנו מסוגלים להעניק הלוואות עסקיות ואישיות לעסקים ואנשים פרטיים בריבית של 2%. דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com)
   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 2%
  10/10/2019
  נכתב על ידי Mr. Richard Cosmos

  האם אתה זקוק לאשראי? הלוואות אישיות? הלוואות לעסקים? הלוואות משכנתא? מימון כפרי ופרויקטים? אנו מנפיקים את כל סוגי ההלוואות בריבית של 2%! תקשורת בדוא"ל (richardcosmos5@gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.
   
   
   
   
  קבל את ההלוואה הדחופה שלך עכשיו
  12/10/2019
  נכתב על ידי fred

  אתה צריך הלוואה? אנו חברת הלוואות רשומה, מובטחת ומוסמכת, אנו נותנים הלוואות ליחידים, חברות, מפעלים, ארגונים עסקיים ואנשים מכל הסוגים ברחבי העולם. האם אתה זקוק להלוואה לכל מטרה? האם אתה נתון בבעיה כלכלית, האם אתה זקוק לעוזרים פיננסיים, חברת הלוואות פרד לארי היא הפיתרון לכל הבעיות הכספיות שלך, ההלוואות שלנו קלות, זולות ומהירות. פנה אלינו עוד היום לקבלת אותה הלוואה שאתה זקוק להם, נוכל לארגן כל הלוואה שתתאים לתקציב שלך בריבית של 2% בלבד. מועמדים מעוניינים צריכים ליצור איתנו קשר באמצעות דוא"ל: (fredlarryloanfirm@gmail.com) או (fredlarryloanfirm@hotmail.com) התקשר / Whatsapp: +2347061892843
   
   
   
   
  קבל את ההלוואה הדחופה שלך עכשיו
  12/10/2019
  נכתב על ידי fred

  אתה צריך הלוואה? אנו חברת הלוואות רשומה, מובטחת ומוסמכת, אנו נותנים הלוואות ליחידים, חברות, מפעלים, ארגונים עסקיים ואנשים מכל הסוגים ברחבי העולם. האם אתה זקוק להלוואה לכל מטרה? האם אתה נתון בבעיה כלכלית, האם אתה זקוק לעוזרים פיננסיים, חברת הלוואות פרד לארי היא הפיתרון לכל הבעיות הכספיות שלך, ההלוואות שלנו קלות, זולות ומהירות. פנה אלינו עוד היום לקבלת אותה הלוואה שאתה זקוק להם, נוכל לארגן כל הלוואה שתתאים לתקציב שלך בריבית של 2% בלבד. מועמדים מעוניינים צריכים ליצור איתנו קשר באמצעות דוא"ל: (fredlarryloanfirm@gmail.com) או (fredlarryloanfirm@hotmail.com) התקשר / Whatsapp: +2347061892843
   
   
   
   
  איך הצלתי את הנישואים שלי בעזרת מכסה איות
  16/10/2019
  נכתב על ידי מאטרונא צ'ארנא

  שמי, מאטרונא צ'ארנא, טופס, תל אביב-יפו אחרי 12 שנות נישואים, אני ובעלי הסתכסכו במריבה אחת או אחרת עד שעזב אותי לבסוף ועבר לקליפורניה להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שהחיים שלי נגמרו והילדים שלי חשבו שלעולם לא יראו את אביהם לעולם. ניסיתי להיות חזק רק לילדים אבל לא יכולתי לשלוט בכאבים שמייסרים את ליבי, לבי התמלא צערים וכאבים כי הייתי ממש מאוהב בבעלי. כל יום ולילה אני חושב עליו ומאחל תמיד שהוא יחזור אליי, הייתי ממש נסער והייתי זקוק לעזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ונתקלתי באתר שהציע שד"ר אוסגידה יכול לעזור לחזור לשעבר במהירות . אז הרגשתי שעלי לנסות אותו. יצרתי איתו קשר והוא אמר לי מה לעשות ועשיתי את זה ואז הוא עשה לי כישוף אהבה. 48 שעות אחר כך בעלי באמת התקשר אלי ואמר לי שהוא כל כך מתגעגע אליי והילדים, כל כך מדהים !! אז ככה הוא חזר באותו היום, עם המון אהבה ושמחה, והוא התנצל על הטעות שלו ועל הכאב שהוא גרם לי ולילדים. ואז מאותו יום, נישואינו היו חזקים יותר ממה שהיה לפני כן, הכל בזכות ד"ר אוסגיד. הוא כל כך עוצמתי והחלטתי לשתף את הסיפור שלי באינטרנט שד"ר אוסגידא היה גלוי כישוף אמיתי וחזק שתמיד אתפלל שיחיה הרבה זמן כדי לעזור לילדיו בזמן הצרה, אם אתה כאן ואתה זקוק לאקס שלך חזרה או שבעלך עבר לאישה אחרת, אל תבכה עוד, צור קשר עם גלגל האיות החזק הזה עכשיו. הנה דוא"ל יצירת הקשר שלו בכתובת: doctorosagiede75@gmail.com או whatsapp בטלפון +2349014523836
  או viber +2349014523836
   
   
   
   
  hanahrodriq@gmail.com
  19/10/2019
  נכתב על ידי hanah

  כבר פעמיים שאני בסאגת היחסים עם בעלי, הוא בוגד בי עם אישה אחרת שרוצה לוודא שהבית שלי יתפרק ואנחנו אפילו עומדים להתגרש והוא החליט להשאיר אותי לאישה אחרת, סיפרתי לחברתי על הגירושים ביום חמישי והיא המליצה לי על דוקטור אג'אי שהציל את נישואי והחזיר את בעלי. הוא כרע על ברכיו אתמול והתנצל על הכל. לעולם אל תלך לחבר מושבעים לגירושין שוב. אני שמח שהמשפחה שלי חזרה והילדים שלי שמחים. אם אתה נתקל בבעיות מערכת יחסים דומות. צרו קשר עם שובר האיות הגדול ד”ר AJaYI בדוא"ל שלו: Drajayi1990@gmail.com או WhatsApp: +2347084889470. המשפחה שלי חזרה ואני רוצה שכל זוג יבין שגירושים לעולם אינם הפיתרון.
   
   
   
   
  לבקש הלוואה
  27/10/2019
  נכתב על ידי Claudia Klein

  האם אתה זקוק להלוואה לאיחוד חובך בריבית משתלמת? או הלוואות אישיות * הלוואות עסקיות וכו '. בעלי עניין צריכים לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף באמצעות דואר אלקטרוני: | spotcapglobalservices@gmail.com | או שלח לי הודעה ב WhatsApp: +4915758108767 |

  כשמדובר בהלוואות אישיות * הלוואות עסקיות וכו ', צרו קשר עוד היום, חובה לעבוד עם החברה הנכונה. אנו נעזור לך לקבל את התעריף הטוב ביותר עבור הלוואת העסק שלך ללא קשר לזיכוי שלך !!! אם אתם מחפשים הלוואות אישיות * הלוואות עסקיות וכו ', הגעתם למקום הנכון. צרו קשר עוד היום למידע נוסף באמצעות דואר אלקטרוני: | spotcapglobalservices@gmail.com | או שלח לי הודעה ב WhatsApp: +4915758108767 |

  אנו מציעים ייעוץ פיננסי ללקוח, חברות המחפשות מימון חובות / הלוואות ומחפשות הון חוזר לפתיחת עסק חדש או להרחבת עסק קיים. על גורמים המעוניינים ליצור קשר לקבלת מידע נוסף באמצעות דואר אלקטרוני: | spotcapglobalservices@gmail.com | או שלח לי הודעה ב WhatsApp: +4915758108767 |

   
   
   
   
  loan offer
  31/10/2019
  נכתב על ידי Avant

  אנו קבוצת תמיכה פיננסית המטפלת בכספים בינלאומיים עבור כל כמות מכשירים בנקאיים. השירותים שלנו מהירים ואמינים. הלוואות הן
  אושר תוך 24-48 שעות מרגע ההצלחה בבקשה. אנו מציעים הלוואות מ- א
  טווח מינימלי של 2,000 דולר עד מקסימום 50 מיליון דולר עם ריבית משתלמת של 3% והלוואה
  משך של 1 עד 25 שנים להחזר ההלוואה. מטרת קבוצת Avant היא לספק שירותים פיננסיים מקצועיים מצוינים עבורך.

  אם אתה זקוק להלוואה, עשה כן קשר איתנו.

  שלח לנו דוא"ל דרך: av_ant@outlook.com
  שלח לנו דוא"ל באמצעות; avants.loan@gmail.com
  Whatsapp +1 (409) 2062954
  בברכה
  קבוצת אוונט
   
   
   
   
  חברת הלוואות שמיים עושר, אנו נותנים הלוואות בריבית 0f 3%.
  3/11/2019
  נכתב על ידי MARY MASON


  יום טוב אדוני / אני.

  אנו חברה פרטית ואנחנו מציעים הלוואות בריבית נמוכה בקביעת סכום ההלוואה היא בין 100 מיליון הפרשות הלוואה של 1,000 יורו הלוואה לפיתוח עסקי: התחרותיות בקצה / הרחבת העסק.

  (מספר Whatsapp: +79652625435)

  אנו מציעים מגוון הלוואות

  * הלוואות אישיות (מאובטחות ולא מאובטחות)
  * הלוואות עסקיות (מאובטחות ולא מאובטחות)
  * הלוואת מיזוג

  ללא עמלות מראש

  אנו מודים לך על שהקצת זמן לקרוא את המודעה הזו. למידע נוסף ובירורים, שלח אלינו דואר אלקטרוני עוד היום

  skywealthloanfirm@gmail.com
  skywealthloanfirm@gmail.com
  skywealthloanfirm@gmail.com

  גברת מרי מייסון.
   
   
   
   
  זקוק לכסף צור קשר (dakany.endre@gmail.com)
  15/11/2019
  נכתב על ידי Mr. Dékány Endre

  זקוק להלוואה דחופה כדי לפרוע את החוב שלך? האם אתה זקוק להלוואה בכדי לפתוח עסק חדש? האם אתה זקוק להלוואה אישית? אנו מציעים את כל סוגי ההלוואות בריבית של 2%. צרו קשר עוד היום בדוא"ל: (dakany.endre@gmail.com)

  הצע הלוואות דחופות.
   
   
   
   
  אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר:dakany.endre@gmail.com
  15/11/2019
  נכתב על ידי Mr. Dékány Endre

  האם אתה רוצה ללוות כסף? אם כן צרו קשר עוד היום באמצעות הדוא"ל: (dakany.endre@gmail.com)

  הצע הלוואות דחופות.
   
   
   
   
  בקש הלוואה עכשיו
  16/11/2019
  נכתב על ידי SUSAN BENSON

  שלום גבירותיי ורבותיי, האם אתם זקוקים להלוואה אישית או הלוואות מסחריות או הלוואה להקמת פרויקט או לרכישת בית או מכונית או שאתם זקוקים להלוואה לכל מטרה? אם כן, אני ממליץ לך לפנות לסאנשיין פיננסי גרופ באמצעות כתובת דוא"ל זו (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) או (WhatsApp: +447903159998) כדי לקבל את ההלוואה שלך.

  קבוצת Sunshine Financial היא חברת שירותים פיננסיים מקיפה המחויבת לעזור לכם לשפר את ההצלחה הפיננסית לטווח הארוך. התוכניות המותאמות אישית שלנו נועדו לעזור לצמוח, להגן ולשמר את עושרך על ידי מתן שירות ומומחיות בהתאמה אישית.

  אם אתה מתקשה כל כך לקבל הלוואת הון מהבנקים המקומיים שלך או ממכונים פיננסיים אחרים, אל תדאג עוד כיוון שעזרנו למספר רב של אנשים וארגונים שעברו קושי כלכלי בכל רחבי העולם. כשאתה פונה אלינו אתה מגיש בקשה לחברה מהימנה שאכפת לה מצרכי המימון שלך. אתה תטופל לאורך כל התהליך.

  יתרונות מפתח;
  - הגש מועמדות בכל זמן ובכל מקום.
  - קבל מזומן בפחות מ- 24 שעות
  - לווה בין 1000 ל 20 מיליון דולר
  - אין חיובים נסתרים.
  - ריבית מסובסדת של 3%
  - אתה מקבל את ההזדמנות לבחור את תאריך ההחזר, שבועי, חודשי או שנתי למשך 1-30 שנה.
  - אנו מציעים הלוואות מאובטחות וגם לא מאובטחות

  אם אתה זקוק להלוואה דחופה תוך 24 שעות, אנא כתוב בדוא"ל למטה למידע נוסף
  איש קשר בדוא"ל: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
  איש קשר ל- WhatsApp: +447903159998
   
   
   
   
  הצע הלוואות.
  16/11/2019
  נכתב על ידי Mr. Dékány Endre

  אנו מציעים הלוואות שונות ליחידים (הלוואות אישיות) ולקואופרטיבים בריבית של 2%. זה יעזור לך לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלך בין 1,000 ל 100,000,000 יורו (לירות, אירו או דולר). צרו קשר למידע נוסף: (dakany.endre@gmail.com)

  הצעת הלוואה
   
   
   
   
  הלוואה מתחת ל 24 שעות
  24/11/2019
  נכתב על ידי Marcus & Millichap

  שלום חברי.
  האם אתה זקוק להלוואה עסקית או הלוואה אישית בדחיפות?
  חסר לך כל העת מזומנים מכיוון שנמנעה ממך הלוואה על ידי הבנק שלך או מוסדות פיננסיים אחרים?

  נמאס לכם ממצבכם הכלכלי הנוכחי? האם אתה זקוק להגדלת הכספים שלך?

  קבוצת פיננסי Pinnacle נמצאת כאן עם קו אשראי שיכול לעזור לך להשיג את היעדים הפיננסיים הכוללים שלך.

  עם Pinnacle Financial Group, אתה יכול לקבל הלוואה בריבית של 3 אחוזים בלבד.
  אתה יכול לשאול עד 10 מיליון.
  אתה יכול לקבל הלוואה לפי בחירתך מייד.
  אתה יכול לבחור בין 1 ל 30 שנה להחזר.

  אנו מספקים כל מיני שירותי הלוואות, אנו אישורים מהירים, אמינים, אמינים וגם קלים תוך פחות מ- 24 שעות.

  הגש בקשה לקבלת הלוואה היום; צור איתנו קשר באמצעות כתובת דוא"ל זו כדי לדעת יותר על הצעת ההלוואות שלנו:
  דוא"ל: (pinnaclefinancegroupinc@gmail.com)

  בכנות
  מרקוס ומיליצ'אפ
  מנכ"ל קבוצת פינקל פינקל.
   
   
   
   
  Credit
  30/11/2019
  נכתב על ידי Lola Daniel

  שלום
  האם אתה זקוק להלוואה דחופה שתענה על הצרכים הכספיים שלך? אנו מציעים הלוואות בין 2000 ל- 50 000 000.00, אנו אמינים, חזקים, מהירים ודינאמיים, לא בודקים אשראי ומציעים אחריות של 100% להלוואות חיצוניות בתקופה זו.

  השאלנו את כל המטבע בריבית של 2% על כל ההלוואות .... אם אתם מעוניינים, חזרו אלינו באמצעות אימייל זה.
  אנא חזור אלינו, אם אתה מעוניין,

  עם eaglehomemortgage001@gmail.com
  Whatsapp: +1 (318) 277-9009

  שלך תמיד,
  גברת לולה דניאל
  eaglehomemortgage001@gmail.com.
   
   
   
   
  הצעת ההלוואות הטובה ביותר ב- Spotcap Global Services
  12/12/2019
  נכתב על ידי Claudia Klein

  שלום וברוך הבא לשירותי ההלוואות העולמיים של Spotcap. שמי קלאודיה קליין, אני מלווה וגם יועץ הלוואות.

  האם אתה זקוק מאוד לחיזוק פיננסי? האם אתה זקוק להלוואה למטרות שונות? אם התשובה שלך כן, אני ממליץ לך לפנות למשרד שלי באמצעות | spotcapglobalservices@gmail.com | או שלח לנו הודעה ב WhatsApp: +4915758108767 | ויש לך הלוואה בחשבונך תוך 24 שעות מכיוון שאנו מספקים שירותי הלוואות מעולים בכל רחבי העולם.

  אנו מציעים כל שירותי הלוואות, אנו מציעים הלוואות לטווח ארוך וגם לטווח קצר וגם אתה יכול ללוות עד 15 מיליון יורו. החברה שלי תעזור לכם להשיג מגוון יעדים עם מגוון רחב של מוצרי הלוואה.

  אנו יודעים שלקבל הלוואה לגיטימית תמיד הייתה בעיה עצומה עבור אנשים הסובלים מבעיה כלכלית וזקוקים לפיתרון שלה, הרבה אנשים מתקשים לקבל הלוואת הון מהבנקים המקומיים שלהם או ממוסדות פיננסיים אחרים בגלל ריבית גבוהה שיעור, ביטחונות לא מספיקים, יחס חוב להכנסה, ציון אשראי נמוך או כל סיבה אחרת

  לא עוד זמני המתנה או ביקורי בנק מלחיצים. השירות שלנו זמין 24/7 - אתה יכול לקבל הלוואה ולהשלים את העסקאות שלך בכל מקום ובכל מקום שתצטרך

  אנו מספקים שירותי הלוואות ברמה עולמית 24 שעות. לשאלות / שאלות? - שלח דוא"ל ל spotcapglobalservices@gmail.com | או שלח לנו הודעה ב WhatsApp: +4915758108767 | וקבל תגובה ברגע.

  המשפחה, החברים והקולגות שלך לא צריכים לדעת שאתה נמוך במזומן, פשוט כתוב אלינו ותקבל הלוואה.

  החופש הכספי שלך בידך!
   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  13/12/2019
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% ללווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צרו קשר, אם אתם מעוניינים, דרך: דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
   
  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  קבל עזרה כלכלית
  17/12/2019
  נכתב על ידי alex
  משרד הכספים לידיה מעניק סיוע כספי ליחידים ולגופים משפטיים וכן לחברות שנעו בין 5,000 אירו ל -1,000,000.00 יורו, או יותר בריבית נמוכה מאוד של 3% לשנה עם תקופת פירעון של 5 שנים עד 20 שנה לכל היותר.
  אנא צרו קשר באמצעות הדוא"ל.

  דוא"ל: lidyafinance9@gmail.com
  www.lidya.co
  טלפון Whatsapp: +18706675351

  קבל עזרה כלכלית
   
   
   
   
  זקוקים להלוואה? אם כן, שלח דוא"ל ל richardcosmos5@gmail.com
  28/12/2019
  נכתב על ידי Cosmos

  זקוקים להלוואה? הלוואות אישיות; הלוואות לעסקים? הלוואות חג המולד? הלוואות הבית; חקלאות ומימון פרויקטים; אנו מציעים כל סוג הלוואה בריבית של 2%! דוא"ל ליצירת קשר (richardcosmos5@gmail.com)

  הוא מציע הלוואות חירום.
   
   
   
   
  שלח בדוא"ל את הצעת ההלוואה הפרטית שלך: georgeanderson.loanfirm255@gmail.com
  28/12/2019
  נכתב על ידי George

  אנו מציעים הלוואה בריבית נמוכה של 2%. קבל הלוואה מהירה וקלה לשלם את החשבונות שלך והתחל עסק חדש או מימן את הפרויקט שלך בשיעור זול יותר של 2%. האם יש לך דירוג אשראי נמוך ואתה מתקשה להשיג חובות נדחים מבנקים מקומיים וממוסדות פיננסיים אחרים? הנה ההזדמנות שלך לקבל הלוואה מהארגון שלנו. אנו מציעים הלוואות ליחידים למטרות הבאות ולמטרות רבות נוספות. הלוואה אישית, הרחבה עסקית, הזנק עסקי, הדרכה, איחוד חובות, הלוואות במזומן. צרו קשר עוד היום באמצעות הדוא"ל: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.


   
   
   
   
  זקוק לכסף צור קשר (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)
  8/1/2020
  נכתב על ידי George

  האם אתה זקוק להלוואה דחופה מכל סוג שהוא? הלוואות לסילוק חוב או צורך להלוות את כספך. כדי לשפר את העסק שלך נדחתה על ידי בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים? האם אתה זקוק להלוואה או משכנתא? זה המקום לחפש, אנחנו כאן כדי לפתור את כל הבעיות הכספיות שלך. אנו לווים כסף לציבור. זקוק לעזרה כלכלית עם נושה גרוע הזקוק לכסף. כדי לשלם עבור השקעה עסקית בשיעור סביר של 2%, הרשו לי להשתמש במדיום הזה כדי ליידע אתכם שאנו מציעים עזרה אמינה ומועילה ויהיו מוכנים להלוות לכם. צרו קשר עוד היום באמצעות הדוא"ל: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  הצעת הלוואה
   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  17/1/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% עבור לווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צור איתנו קשר, אם אתה מעוניין, באמצעות:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +15125961871

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  17/1/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% עבור לווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צור איתנו קשר, אם אתה מעוניין, באמצעות:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +15125961871

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  17/1/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% עבור לווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צור איתנו קשר, אם אתה מעוניין, באמצעות:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +15125961871

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  17/1/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% עבור לווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צור איתנו קשר, אם אתה מעוניין, באמצעות:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +15125961871

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  17/1/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% עבור לווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צור איתנו קשר, אם אתה מעוניין, באמצעות:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +15125961871

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  17/1/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% עבור לווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צור איתנו קשר, אם אתה מעוניין, באמצעות:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +15125961871

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  17/1/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% עבור לווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צור איתנו קשר, אם אתה מעוניין, באמצעות:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +15125961871

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  17/1/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% עבור לווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צור איתנו קשר, אם אתה מעוניין, באמצעות:

  דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com
  WhatsApp: +15125961871

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com   
   
   
   
  Creedit
  21/1/2020
  נכתב על ידי Lola Daniel

  שלום

  האם אתה זקוק להלוואה דחופה שתענה על הצרכים הכספיים שלך? אנו מציעים הלוואות בין 2000 ל- 50 000 000.00, אנו אמינים, חזקים, מהירים ודינאמיים, לא בודקים אשראי ומציעים אחריות של 100% להלוואות חיצוניות בתקופה זו.

  השאלנו את כל המטבע בריבית של 2% על כל ההלוואות .... אם אתם מעוניינים, חזרו אלינו באמצעות אימייל זה.
  אנא חזור אלינו, אם אתה מעוניין,

  עם eaglehomemortgage001@gmail.com

  שלך תמיד,
  גברת לולה דניאל
  eaglehomemortgage001@gmail.com.
   
   
   
   
  LOAN OFFER GUARANTEED
  29/1/2020
  נכתב על ידי GREG OWEN

  קבלת הלוואה לגיטימית תמיד הייתה בעיה עצומה עבור לקוחות שיש להם בעיה כלכלית וזקוקים לפיתרון לה. נושא האשראי והביטחונות הם דברים שלקוחות תמיד מודאגים מהם כאשר הם מחפשים הלוואה ממלווה לגיטימי. אבל, עשינו את ההבדל הזה בענף ההלוואות. אנו יכולים לארגן הלוואה בטווח של 5,000 אירו. ל 500,000.000 יורו עד 3% ריבית אנא השב מייד לדוא"ל זה: Gregowenloanfirm1@gmail.com
  השירותים שלנו כוללים את הדברים הבאים:

  1) מיזוג חוב
  2) משכנתא שנייה
  3) הלוואות עסקיות
  4) הלוואות אישיות
  5) הלוואות בינלאומיות
  6) הלוואה לכל סוג
  7) הלוואת משפחה E.T.C

  אין ביטוח לאומי ובלי בדיקת אשראי, 100% אחריות. כל שעליכם לעשות הוא ליידע אותנו בדיוק מה אתם רוצים ובטח נגשים את חלומכם. GREG OWEN LoAN FIRM1 אומר כן כאשר הבנקים שלך אומרים לא. לבסוף, אנו מממנים משרד הלוואות בקנה מידה קטן, מתווכים, מוסדות פיננסיים בהיקף קטן שכן יש לנו הון בלתי מוגבל. לפרטים נוספים בנושא קבלת הלוואה צרו קשר, אנא השיבו מייד.

  ליצירת קשר עם החברה כתובת דואר אלקטרוני: Gregowenloanfirm1@gmail.com
   
   
   
   
  האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (richardcosmos5@gmail.com) לפרטים נוספים
  5/2/2020
  נכתב על ידי richard

  שלום, אנו נותנים כל סוג של הלוואה כגון הלוואת סטודנטים, הלוואת חובות, הלוואה עסקית, הלוואה אישית ואחרים. האם אתה מחפש הלוואה קלה ומהירה או הונאת בעבר? אם כן, אתם נמצאים במקום הנכון בו תוכלו לקבל את בקשת ההלוואה בהצלחה ללא עיכוב נוסף. הערה: על כל מבקשי ההלוואות ליצור קשר באמצעות כתובת דוא"ל למידע נוסף:richardcosmos5@gmail.com
   
   
   
   
  זקוקים להלוואה? אם כן, שלח דוא"ל ל richardcosmos5@gmail.com
  5/2/2020
  נכתב על ידי richard

  האם אתה זקוק להלוואה? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ופרויקט? אנו נותנים כל מיני הלוואות בריבית של 2%! דוא"ל ליצירת קשר; (richardcosmos5@gmail.com)

  הצעת הלוואה.
   
   
   
   
  הצעת הלוואות חלה כעת 3%
  16/2/2020
  נכתב על ידי Clark

  האם אתה זקוק להלוואה מהירה וקלה בריבית משתלמת של 3%? צרו קשר עוד היום. אנו מציעים הלוואה אישית ועסקית לכל אדם או חברה מעוניינים שיוכלו להחזיר את ההלוואה בעת פירעון. אנו נותנים הלוואה בטווח של 2,000 עד 10,000,000 $. כדי להחיל אותנו בדוא"ל עם המידע הנדרש. דוא"ל: finanr6@gmail.com , מספר whatsapp: +18635356458

   
   
   
   
  אנו מציעים 2% זיכויים. צור קשר: (dakany.endre@gmail.com)
  24/2/2020
  נכתב על ידי Endre

  האם אתה זקוק להלוואה כדי לפרוע את ההלוואה והחובות שלך? האם עליכם להשיג כספים לבניית עסק משלכם? האם אתה זקוק להלוואה לניהול פרויקט גדול? האם אתה זקוק להלוואה במכללה? זקוק לתמיכה למטרות אחרות? דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com)

  הצעת הלוואה מהירה
   
   
   
   
  suntrustfinancialhome@gmail.com
  14/3/2020
  נכתב על ידי WILLIAM ROGERS

  הגש בקשה להלוואה דחופה 2%.

  אנו מלווים פרטיים רשומים, אנו 100% לגיטימיים וכנים .. אנו נותנים הלוואות בריבית נמוכה מאוד של 2%, איננו גובים דמי רישום או העברה למידע נוסף צרו קשר עוד היום באמצעות דואר אלקטרוני {suntrustfinancialhome@gmail.com}
  שירותי הלוואה זמינים כולל:
  הלוואות מסחריות.
  *הלוואות אישיות.
  הלוואות עסקיות.
  * הלוואות השקעה.
  * הלוואות פיתוח.
  * הלוואות רכישה.
  * הלוואות בניה.
  הלוואות עסקיות ורבים נוספים: למידע נוסף ובקשה שלח לנו דוא"ל (suntrustfinancialhome@gmail.com)
   
   
   
   
  3% הצעת הלוואות חלה כעת
  21/3/2020

  האם אתה זקוק להלוואה מהירה וקלה בריבית משתלמת של 3%? צרו קשר עוד היום. אנו מציעים הלוואה אישית ועסקית לכל פרט או חברה שמעוניינת אשר תוכל להחזיר את ההלוואה בעת פירעון. אנו נותנים הלוואה בטווח של 2,000 עד 10,000,000 $. כדי להחיל לנו לשלוח בדוא"ל בחזרה עם המידע הנדרש. דוא"ל: finanr6@gmail.com , מספר whatsapp: +18635356458

   
   
   
   
  אנו מציעים 2% זיכויים. צור קשר: (dakany.endre@gmail.com)
  26/3/2020
  נכתב על ידי Endre

  יש לך אשראי רע? האם אתה צריך כסף כדי לשלם חשבונות? האם אתה זקוק להלוואה כדי לקנות, לממן מחדש או לשפץ את הבית שלך? האם יש צורך לפתוח עסק חדש? יש לך פרויקט לא גמור בגלל מימון לקוי? האם אתה זקוק לכסף כדי להשקיע בכל התמחות שתועיל לך? לפרטים נוספים צרו קשר בכתובת: (dakany.endre@gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.
   
   
   
   
  אנו מציעים 2% זיכויים. צור קשר: (dakany.endre@gmail.com)
  28/3/2020
  נכתב על ידי Endre


  יש לך אשראי רע? האם אתה צריך כסף כדי לשלם חשבונות? האם אתה זקוק להלוואה כדי לקנות, לממן מחדש או לשפץ את הבית שלך? האם יש צורך לפתוח עסק חדש? יש לך פרויקט לא גמור בגלל מימון לקוי? האם אתה זקוק לכסף כדי להשקיע בכל התמחות שתועיל לך? לפרטים נוספים צרו קשר בכתובת: (dakany.endre@gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.
   
   
   
   
  האם אתה זקוק לסיוע פיננסי?
  9/4/2020
  נכתב על ידי LAUREN NAPOLEON

  שלום!!!
  האם אתה זקוק לסיוע פיננסי?
  הרבה אנשים בחוץ מחפשים סיוע כספי, אך הם לא יודעים איך לעשות זאת.

  האם אתה יודע שאתה יכול לבקש הלוואה ולקבל הלוואה בפחות מ -24 שעות כדי לפתור את המצב הכלכלי שלך? הרבה אנשים מתקשים לקבל הלוואה מהבנקים המקומיים שלהם או ממוסדות פיננסיים אחרים בגלל ריבית גבוהה, ביטחונות לא מספיקים, יחס חוב להכנסה, ציון אשראי נמוך או מכל סיבה אחרת.

  אין עוד המתנה! ב- NoviCap אנו מספקים פתרונות מימון. אנו מציעים כל מיני הלוואות, אנו מציעים אפשרויות הלוואה גמישות ורבות, כולל הלוואות מאובטחות ולא מאובטחות, הלוואות לטווח ארוך וקצר המותאמות לצרכים הפיננסיים שלך.

  לבירורים - שלח דואר אל (novicapfinancialservices@gmail.com) או (WhatsApp דרך: 0031642117819)

  אנו שואפים להפוך את ההשאלה לקלה, נוחה ומשתלמת.

  השירות שלנו מהיר מאוד, אמין ואמין ותוכלו ללוות עד 20 מיליון אירו בריבית מסובסדת של 2.5% לשנה. אנו החברה הנכונה ליצור קשר כאשר אתה זקוק להלוואה דחופה.

  אתה יכול לבקש הלוואה בכל מקום ובכל מקום במקום הנוח שלך באמצעות הטלפון או הנייד שלך, כל שעליך לעשות הוא ליצור איתנו קשר באמצעות
  דוא"ל: (novicapfinancialservices@gmail.com) או
  כתוב לנו ב- WhatsApp דרך: 0031642117819.

  אנו תמיד שמחים לספק תמיכה כספית.
  אנו מספקים שירותי הלוואות ברמה עולמית 24 שעות.
   
   
   
   
  3% הצעה הלוואה קלה חלים
  15/4/2020

  קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. צור קשר באמצעות דוא"ל: finanr6@gmail.com , מספר whatsapp +18635356458

  * הלוואות המשקיעים
  * איחוד החוב
  * משכנתא שנייה
  * עסקים הלוואות
  *הלוואות אישיות
  * הלוואות בינלאומיות

   
   
   
   
  היי אנחנו עושות מצלמות וידאו ושיחות וידאו אירוטיות בוואצפ:
  19/4/2020
  נכתב על ידי שירן

  היי אנחנו עושות מצלמות וידאו ושיחות וידאו אירוטיות בוואצפ:
  דנה 055-3386275

  מאיה 050-4820418
  או בטלגרם

  055-2761552 שירה
  או בטלגרם vikalive24


  קווי שיחות אירוטיות - אם המספרים האלו חסומים לך תחייג לחברת הסלולר שלך ותבקש להסיר את החסימה, הסרת החסימה היא בחינם:
  1919-121-936
  1919-121-970

  שיחות של הכרויות:
  1901-729-213
  1901-729-210
   
   
   
   
  Laon
  7/5/2020
  נכתב על ידי Susan Benson

  שלום גבירותיי ורבותיי. שמי סוזן בנסון, אני מלווה וגם יועץ פיננסי. אם אתה זקוק לסיוע כספי, אני האדם הנכון ליצור קשר, אני גם נותן ייעוץ פיננסי. העדיפות העליונה שלי היא היציבות הפיננסית שלך, אל תהסס להעביר לי הודעה ואני אעמוד לשירותך.

  אם אתה זקוק לחיזוק כספי דחוף, אני ממליץ לך לפנות לחברה שלי. אנו מספקים כל שירותי הלוואות הן הלוואות מאובטחות והן לא מאובטחות, הלוואות לטווח קצר וארוך וכו '. אתה יכול ליצור איתנו קשר באמצעות דוא"ל: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com או שלח לי הודעה ישירות ב- WhatsApp דרך: +447903159998 וקבל תגובה במיידי.

  אנו חברת שירותים פיננסיים מקיפה ואנו מחויבים לעזור לכם בשיפור היעדים הפיננסיים לטווח הארוך והקצר.

  תכונות ותועלת;
  ✓ אתה יכול לבקש הלוואה בכל מקום ובכל זמן.
  ✓ אתה יכול לשאול עד 20 מיליון אירו.
  ✓ קבל את ההלוואה תוך 24 שעות.
  ✓ ריבית ניכרת של 3.0%.
  ✓ אתה מקבל את ההזדמנות לבחור את תאריך ההחזר, שבועי, חודשי או שנתי למשך 1-30 שנה.
  ✓ יישום מקוון פשוט.
  ✓ הכוונה ומומחיות בהתאמה אישית.
  √ ייעוץ פיננסי.

  ו; אם אתה מתקשה כל כך לקבל הלוואה מהבנקים המקומיים שלך או ממכונים פיננסיים אחרים, מסיבות מסיבות טובות לך ביותר, פשוט כתוב לנו אנו נעזור לך לקבל הלוואה. עזרנו למספר רב של אנשים וארגונים שעברו קושי כלכלי בכל רחבי העולם. כשאתה פונה אלינו אתה מגיש בקשה לחברה מהימנה שאכפת לה מצרכי המימון שלך. תשמור עלייך לאורך כל התהליך.

  למידע נוסף על הצעת ההלוואות שלנו, אנא שלחו לנו את בקשת ההלוואה דרך: דוא"ל: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) או;
  WhatsApp: +447903159998

  כשמדובר בהלוואות כספים וייעוץ פיננסי, אנו החברה הטובה ביותר ליצור קשר כבר עכשיו. אל תטעה בהתעלמות מאתנו, צור איתנו קשר עכשיו כדי להתחיל
   
   
   
   
  היי אנחנו עושות שיחות סקס בוואצפ, ומוכרות סרטי סקס פרטיים שלנו שצילמנו בבית שלחו לנו הודעה אנחנו חמות:
  7/5/2020
  נכתב על ידי שירן


  היי אנחנו עושות שיחות סקס בוואצפ, ומוכרות סרטי סקס פרטיים שלנו שצילמנו בבית שלחו לנו הודעה אנחנו חמות:

  בר 050-7534732

  או למאיה 055-5578177


  שיחות סקס, שיחות סקס מדליקות, שיחות סקס בערבית, שיחות סקס ישראליות, שיחות סקס, שיחות סקס בחינם, שיחות אירוטיות, שיחות ארוטיות, שיחות סקס בטלפון,שיחות סקס לוהטות,
  שיחות סקס בעברית, שיחות סקס בוואצפ, שיחות סקס בטלגרם, שיחות סקס חרדיות, שיחות סקס ארוטיות בטלפון,שיחות סקס לייב, סקספון, סקס בטלפון, שיחות סקס עם ישראליות, שיחת סקס, שיחות סקס עם רוסיות,
  שיחות סקס ברוסית, ahju, xex' ahju, truyhu,' ahju, thruyhu,المحادثات والجنس, محادثات الجنس, Секс разговоры
   
   
   
   
  זקוקים להלוואה? אם כן, שלח דוא"ל ל richardcosmos5@gmail.com
  10/5/2020
  נכתב על ידי richard

  האם אתה רוצה ללוות כסף? אם כן צור קשר היום בדוא"ל: (richardcosmos5@gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  Are you looking for urgent loan? Email for more information via: (richardcosmos5@gmail.com)

  Urgent Loan Offer.
   
   
   
   
  אנחנו רטובות וחרמניות ועושות שיחות וידאו סקס בוואצפ
  15/5/2020
  נכתב על ידי מעיין


  אנחנו רטובות וחרמניות ועושות שיחות וידאו סקס בוואצפ, מצלמות סקס בוואצפ, שלחו לנו הודעה אנחנו זמינות:


  נטע 052-8297631 או בטלגרם neta6969


  דנה 055-3386275 או בטלגרם maya69w
   
   
   
   
  אנחנו עושות שיחות סקס ושיחות אירוטיות בוואצפ ומוכרות סרטי סקס:
  5/6/2020
  נכתב על ידי שירן  אנחנו עושות שיחות סקס ושיחות אירוטיות בוואצפ ומוכרות סרטי סקס:

  050-7534732 בר

  055-9310377 ספיר


  שיחות סקס,שיחות סקס חינם,שיחות וידאו סקס,שיחות סקס מוקלטות,שיחות ארוטיות חינם,סקס שיחות,
  שיחות סקס וידאו,שיחות סקס בערבית,שיחות אירוטיות חינם,
  שיחות סקס גייז,שיחות וידאו גייז,שיחות סקס צאט,שיחות סקס 1900,שיחות סקס לייב,
  שיחות סקס עם ערביות,שיחות אירוטיות בחינם,שיחות סקס קוקסינליות,שיחות סקס ערביות,שיחות סקס אשראי,שיחות סקס חיות,
  المحادثات والجنس, Разговоры, секс
   
   
   
   
  דרושים לעבודה מהבית
  18/6/2020
  נכתב על ידי אפטיל וורקס

  דרושים עובדים לעבודה קלה מהבית בשירות לקוחות ללא ניסיון, לפרטים נוספים שלחו הודעה בוואצפ 052-6540924
   
   
   
   
  דרושים לעבודה מהבית
  22/6/2020
  נכתב על ידי אפטיל וורקס

  דרושים עובדים לעבודה מהבית בהקלדה והזנת נתונים, לפרטים נוספים שלחו הודעה בוואצפ 052-6540924
   
   
   
   
  הלוואה אישית, הלוואה עסקית ועוד ועוד
  13/7/2020
  נכתב על ידי Claudia Klein

  שלום וברוך הבא לשירותי ההלוואות העולמיים של Spotlight, שמי קלאודיה קליין, אני מלווה וגם יועץ הלוואות.

  האם אתה זקוק לחיזוק פיננסי? האם אתה זקוק להלוואה למטרות שונות? אם התשובה שלך כן, אני ממליץ לך לפנות למשרד שלי באמצעות | spotlightglobalservices@gmail.com | או שלח לנו הודעה ב WhatsApp: +4915758108767 | ויש לך הלוואה בחשבונך תוך 24 שעות מכיוון שאנו מספקים שירותי הלוואות מעולים בכל רחבי העולם.

  אנו מציעים כל מיני שירותי הלוואות (הלוואה אישית, הלוואה עסקית ועוד ועוד), אנו מציעים הלוואות לטווח ארוך וגם לטווח קצר. החברה שלי תעזור לך להשיג מגוון יעדים עם מגוון רחב של מוצרי הלוואה.

  אנו יודעים שלקבל הלוואה לגיטימית תמיד הייתה בעיה עצומה עבור אנשים הסובלים מבעיה כלכלית וזקוקים לפיתרון שלה, הרבה אנשים מתקשים לקבל הלוואת הון מהבנקים המקומיים שלהם או ממוסדות פיננסיים אחרים בגלל ריבית גבוהה שיעור, ביטחונות לא מספיקים, יחס חוב להכנסה, ציון אשראי נמוך או כל סיבה אחרת.

  אין יותר זמני המתנה או ביקורי בנק מלחיצים. השירות שלנו זמין 24/7 - אתה יכול לקבל הלוואה ולהשלים את העסקאות שלך בכל מקום ובכל מקום שתצטרך.

  אנו מספקים שירותי הלוואות ברמה עולמית 24 שעות. לפניות / שאלות? - שלח דוא"ל ל spotlightglobalservices@gmail.com | או שלח לנו הודעה ב WhatsApp: +4915758108767 | וקבל תגובה ברגע.

  המשפחה, החברים והקולגות שלך לא צריכים לדעת שאתה נמוך במזומן, פשוט כתוב אלינו ותקבל הלוואה.

  החופש הכספי שלך בידך!
   
   
   
   
  היי אנחנו עושות שיחות וידאו סקס ומצלמות סקס ומוכרות סרטי סקס פרטיי
  29/7/2020
  נכתב על ידי מעיין


  היי אנחנו עושות שיחות וידאו סקס ומצלמות סקס ומוכרות סרטי סקס פרטיים שלנו בוואצפ:

  מרינה 050-3484450 סקייפ שלי marina69

  ליטל 055-2664759 מוכרת סרטי סקס פרטיים שלה

  קארין 054-8307207

  קרן 051-5500178
   
   
   
   
  אנו מציעים 2% זיכויים. צור קשר: (dakany.endre@gmail.com)
  2/8/2020
  נכתב על ידי Endre

  האם אתה זקוק להלוואה? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ופרויקט? אנו נותנים כל מיני הלוואות בריבית של 2%! דוא"ל ליצירת קשר; (dakany.endre@gmail.com)

  הצעת הלוואה.
   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  21/8/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% ללווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צרו קשר, אם אתם מעוניינים, דרך: דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com

   
   
   
   
  הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
  21/8/2020
  נכתב על ידי דרק דאגלס

  שלום,

  האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% ללווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר.

  האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך.

  הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים.

  אנא צרו קשר, אם אתם מעוניינים, דרך: דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com

  אנו מוסמכים,
  אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי.

  כל טוב,
  דרק דאגלס
  easyloanfirm2020@gmail.com
   
   
   
   
  הצעת הלוואה מהירה ואמינה
  5/11/2020
  נכתב על ידי Susan Benson

  שלום גבירותיי ורבותיי, האם אתה זקוק לסיוע כלכלי? אני סוזן בנסון. אני מלווה וגם יועץ פיננסי.

  האם אתה זקוק להלוואה עסקית, הלוואה אישית, הלוואת משכנתא או הלוואה להשלמת הפרויקט שלך? אם התשובה שלך חיובית, אמליץ לך לפנות למשרד שלי. אנו מעניקים כל מיני שירותי הלוואות כולל הלוואות לטווח ארוך וקצר. למידע נוסף, כתבו לנו באמצעות דוא"ל: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) או שלחו לי הודעה ישירות בוואטסאפ דרך: 00447903159998 וקבלו תגובה באופן מיידי.

  אנו חברת שירותים פיננסיים מקיפה ומחויבת לעזור לכם לעמוד בכל שאיפותיכם. אנו מתמחים במתן פתרונות מימון מובנים ליחידים ולחברות בצורה היעילה והמהירה ביותר.

  להלן מספר סיבות מדוע כדאי לפנות אלינו לקבלת הלוואה;
  * נוחות - ניתן להגיש בקשה להלוואה בכל עת ובכל מקום.
  * סכום גמיש - אתה מחליט כמה אתה רוצה ללוות.
  * מימון ישיר מהיר - קבל את הלוואתך תוך 24 שעות לאחר האישור.
  * ריבית גמישה של 3%.
  * שיעורי אישור גבוהים
  * החזר גמיש - אתה מקבל את ההזדמנות לבחור בתאריך ההחזר, שבועי, חודשי או שנתי למשך 1-30 שנים.
  * יישום מקוון פשוט.
  * הדרכה ומומחיות בהתאמה אישית.
  * אין חיובים נסתרים

  אל תאבד את ההזדמנות בגלל מחסור בכספים. צרו קשר עכשיו עם החברה שלי, אנו יכולים לסייע לכם בהלוואה מכיוון שסייענו לאנשים רבים וארגונים אשר נתקלו בקשיים כלכליים ברחבי העולם.

  למידע נוסף על הצעת ההלוואה שלנו, אנא שלחו אלינו את בקשת ההלוואה שלכם באמצעות:
  דוא"ל: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  (WhatsApp: +447903159998)

  מתווכים / יועצים / מתווכים מוזמנים להביא את לקוחותיהם ומוגנים ב 100%. בביטחון מלא, אנו נפעל יחד לטובת כל הצדדים המעורבים.
   
   
   
   
  הצעת הלוואה דחופה.
  22/11/2020
  נכתב על ידי Endre

  אתה צריך אשראי? הלוואות אישיות? הלוואות לעסקים? הלוואה לחג המולד? משכנתאות? מימון חקלאי ופרויקטים? אנו נותנים כל מיני הלוואות בריבית של 2%! דוא"ל ליצירת קשר; (dakany.endre@gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.
   
   
   
   
  סמכו עלינו היום להלוואה מהירה ומובטחת
  1/12/2020
  נכתב על ידי fred

  אני זקוק להלוואה דחופה בכתובת fredlarryloanfirm@gmail.com

  כאן אנו מוכנים לעבד את ההלוואה שלך

  יום טוב,

  האם אתה איש עסקים או אישה? הגיע הזמן להגשים את חלומכם, אנו חברת הלוואות מוסמכת, אנו מציעים הלוואה בריבית נמוכה של 3%, ליחידים ולחברות בכל רחבי העולם, בכל מטבע שתרצו, לירות, דולר, אירו וכו '.

  סמכו עלינו היום להלוואה מהירה ומובטחת
  צרו איתנו קשר דרך
  דוא"ל: (fredlarryloanfirm@gmail.com) או (fredlarryloanfirm@hotmail.com)
  התקשר / מספר Whatsapp: +2347061892843
   
   
   
   
  אנחנו עושות שיחות וידאו אירוטיות פרטיות בוואצפ, ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו בוואצפ: מאיה 050-3484450
  9/12/2020
  נכתב על ידי מרינה

  אנחנו עושות שיחות וידאו אירוטיות פרטיות בוואצפ, ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו בוואצפ:

  מאיה 050-3484450

  דורין 055-3386275

  ליטל 055-3386259
   
   
   
   
  דרושים עובדים לעבודה מהבית בקלדנות, והזנת נתונים
  30/12/2020
  נכתב על ידי נועה


  דרושים עובדים לעבודה מהבית בקלדנות, והזנת נתונים העתק הדבק, אפשרות לעבודה מהבית בגלל הסגר, פרטים בוואצפ 058-7338281 אפשר לשלוח הודעה אליי בכל שעה
   
   
   
   
  LOAN OFFER GUARANTEED
  14/1/2021
  נכתב על ידי MARY MASON

  חברת הלוואות Sky Wealth, אנו נותנים הלוואות בריבית 0f 3%.

  יום טוב אדוני / אמא.

  אנו חברה פרטית ואנחנו מציעים הלוואות בריבית נמוכה בקביעת סכום ההלוואה היא בין 100 מיליון הפרשות הלוואות בסך 1,000 הלוואת אירו לפיתוח עסקי: יכולת תחרותית / הרחבת עסק.

  (מספר Whatsapp: +79652625435)

  אנו מציעים מגוון הלוואות

  * הלוואות אישיות (מאובטחות ולא מאובטחות)
  * הלוואות עסקיות (מובטחות ולא מאובטחות)
  * הלוואת איחוד

  ללא עמלות מראש

  אנו מודים לך על שהקדשת מזמנך לקרוא מודעה זו. למידע נוסף ובירורים, שלח אלינו דוא"ל עוד היום

  skywealthloanfirm@gmail.com
  skywealthloanfirm@gmail.com
  skywealthloanfirm@gmail.com

  גברת מרי מייסון.