לאטמה לתקשורת
  קישור לסרטון סאטירי ששלח אליי חבר הוביל אותי לאתר מומלץ, ומשום מה נסתר מהעין בשם לאטמה.

לאטמה הוא אתר ביקורת תקשורת, ומטרתו המוגדרת על ידי יוצריו היא "לחשוף את פרצופה האמיתי של מערכת החדשות והעיתונות בכלל," ובכדי להסיר ספק מוסיפים, "לדעתנו הם ליצנים. נטלנו על עצמנו את המשימה להראות לכם עד כמה."

האתר מתעדכן על בסיס יום יומי בידיעות הכתובות בסגנון הנע בין סארקזם דק לציניות ארסית, ועוסקות בסיקור החדשותי או הכתיבה הפובליציסטית בתקשורת הכתובה והמשודרת.

ידיעה לדוגמא בוטשת ידיעה חדשותית ממעריב שכותרתה: "העזתים יפגינו למען החזרת גלעד שליט." בגוף הכתבה במעריב מצויין כי ההפגנה העזתית לא תזכיר כלל את גלעד ותקרא לביצוע עסקת אסירים. שוב מוכרים לנו "ערבים שואפי שלום," טוען כתב לאטמה, הם הרי לא מפגינים מאהבת מרדכי, הכותרת משקרת.

ידיעה נוספת עוסקת בטבעה הברנז'אי של כתבת גלריה על צ'יקי ארד תחת הכותרת: "המשורר רועי צ'יקי ארד עוכב לחקירה בגלל הקראת שירה בתל אביב."

הקורא המזועזע עשוי לחשוב כי בישראל פועלת משטרת מחשבות, מציין כתב לאטמה, אלא שלמעשה מדובר בהצעקת שירה במגאפון בשלוש בצהריים בתל אביב. לפי לאטמה, הידיעה היא פרט ברנז'אי לחלוטין המעניק למשורר בשקל המשתייך לכוחותינו משקל ומקום לא פרופוציונאלי באמתלה קלושה.

תנסו לצרוח ממגאפון את המלך ליר בשעת צהריים, בליווי עוגב, בשכונה ג' באשדוד, ונראה אם "הארץ" יטרחו לשלוח כתב.

עם מייסדי, עורכי וכותבי האתר נמנים אושיות תקשורתית כאראל סגל, ממעריב לשעבר וקרולין גליק, סגנית עורך בג'רוזלם פוסט, המשמשת גם כעורכת לאטמה.

בין המדורים באתר: ויקימדיה - ביוגרפיות עוקצניות של אנשי וגופי תקשורת, היום שלא היה - ביקורת שוטפת, לאטמה TV - אוסף מערכונים, מבחר אקטואלי של פניני טוקבקיסטים מהרשת (רעיון טוב!) ועוד ועוד...

אנשי לאטמה כועסים מדי, ובקטעים של לאטמה TV גם וולגריים, אבל בשורה התחתונה האתר כתוב מצויין, מתעדכן באופן שוטף ומעניק זווית ראייה מרעננת וחשובה על האנשים שמנסים לעצב את תפיסת המציאות שלנו.

ואם לא הקלקתם עד כה על אף קישור, האתר כאן.

בתמונה: עמוד הבית של אתר "לטמה."
 
 
רשימת תגובות (4)
 
 
מועלה תודה
28/6/2009
נכתב על ידי רועי

למה אמרת נסתר מהעין - ראיתי אותו כבר בכמה פורומים של חדשות. כמובן שלא ציפיתי שכלי התקשורת יכתבו עליו
 
 
 
 
אתר מעולה אני גולש בו כבר כמעט חצי שנה באדיקות
29/6/2009
נכתב על ידי אורי מסר

קטעי הוידיאו אויל היו וולגריים בהתחלה אבל עכשיו ממש לא
 
 
 
 
סקירה מעולה
29/6/2009
נכתב על ידי שימי

אומנם הגעתי לכאן מהאתר של לאטמה ונתתה פה סקירה מעולה על אתר עוד יותר טוב

תמשיך כך!
 
 
 
 
אראל סג"ל חזר למעריב. הוא במעריב עכשיו - ולא "לשעבר".
24/6/2010
נכתב על ידי אריה פרלמן