שפנגלר נחשף
  משך שנים מתפרסם באסיה-טיימז טור נפלא ואנונימי עליו חתום "אוסוואלד שפנגלר." השפנגלר המקורי, הפסימיסט האולטימטיבי, שוכן עפר מזה יותר משבעים שנה וארשת פניו החמורה אינה נותנת מקום לתקווה כי גם אילו חי היה מוכן לכתוב במדיום דקדנטי ושוקעני כמו האינטרנט. יורשו המקוון, אימץ את רוחו הפסימית ואת הנימה האכזרית וחובקת הכל של המקור, אך ברוח מקורית משלו.
עכשיו הכל נחשף. בטור שפרסם לא מכבר חושף "שפנגלר" את זהותו האמיתית. ולא, לא מדובר במלומד גרמני עם ניחוח אנטישמי קל אך מוחשי (כמו במקור). "שפנגלר" הוא דיוויד פ. גולדמן...
מעניין יהיה לראות אם עתה, משנחשפה זהותו, תקהנה גם שיניו. האם האשליה הדקה מדק — הרי כולנו ידענו שלא שפנגלר כותב את הטורים אלא מישהו אחר — אך המוחשית היא זו שהעצימה את תוקפן של תחזיותיו? האם הייתה התחושה שונה לו התברר שכותב הטור הוא הדוגמנית הסינית יו מינג הא? או שכותבו הוא ארנסט שפירר מקרלסרוהה? או יוסף כהן מגבעתיים?
 
 
רשימת תגובות (1)
 
 
שיניו של שפנגלר
7/5/2009
נכתב על ידי רותם סלע

מסתבר כי שפנגלר הוא יהודי חוזר בתשובה, סוחר וחוקר מקרו ממולח, נגן צ'לו, ודוקטור למוזיקה. מקריאת טוריו של שפנגלר אני לא חושב שהוא יכל להיות הדוגמנית הסינית הנזכרת.

השאלה האם שיניו הוקהו היא שאלה טובה, ואת התשובה נותן במידה זו או אחרת שפנגלר (ד"ר גולדמן... קשה להתרגל) עצמו. בטור שפירסם לאחרונה ב-First Things הוא מספק אוטוביוגרפיה אינטלקטואלית ומספר כיצד הכתיבה תחת שם בדוי שינתה ועיצבה את כתיבתו.

את הסגנון החריף והעוקצני של הטורים, הוא טוען אגב שלקח מהמשורר הגרמני היינריך הנייה.

http://www.firstthings.com/onthesquare/?p=1409

מומלץ ביותר