בלוט של רמאות
 
עניין קטן, באמת קטן. ארגון בשם אקורן (ACORN) הואשם במדינת נוודה (5 במאי 2009) בהגשת עשרות אלפי טופסי רישום מזויפים של בוחרים לבחירות האחרונות לנשיאות בארצות הברית. בפועל, רק רבע מהבוחרים שנרשמו באמצעות אקורן הצביעו בפועל. וזה אינו מעשה הרמאות היחיד של הארגון.

הצבעה בבחירות בארצות־הברית תובעת רישום מוקדם באמצעות מילוי טופס הצבעה. מילוי הטופס מראש אינו מחייב את המצביע לגשת לקלפי, אך בלעדי טופס כזה הוא אינו יכול להצביע. מילוי טפסים על־ידי מצביעים פוטנציאלים, לפיכך, מגדיל את הסיכוי שמצביעים הנזכרים להצביע ברגע האחרון אכן יוכלו לעשות זאת בפועל.

אקורן (ראשי תיבות של עמותה לארגון קהילתי למען רפורמה עכשיו, Association of Community Organizations for Reform Now) היא ארגון הפועל במספר חזיתות. מוקד חשוב של פעילותו לאורך שנים היה, לפי "חוק ההשקעה החוזרת בקהילה" בארה"ב, לתבוע מבנקים להשקיע חלק מכספם בהלוואות ללווים עניים או בעלי יכולת החזר מפוקפקת. במלים אחרות, אותן הלוואות סאב-פריים שעמדו במוקד המשבר הנורא הפוקד אותנו עתה. תחומי פעילות אחרים היו מניעת רפורמות בבתי־הספר, מלחמה למען העלאת שכר המינימום, ניסיונות לארגן "עובדי רווחה" (כלומר, עובדים הנדרשים לעבוד כדי לקבל תשלומי סעד) וכמובן, רישום מצביעים לבחירות ותומכים בעצומות. לפעילות מהסוג האחרון הייתה חשיבות רבה מאוד, שכן התמיכה הממשלתית באקורן תלויה, בין השאר, ביכולתו של הארגון להוכיח את כוחו בארגון תמיכה למטרות השלטון הדמוקרטי.

בנקודה זו, אקורן כושלת פעם אחר פעם. בפעם הזו, נטען כי בנוודה נקט הארגון—שאחת מחזיתותיו המרכזיות היא מלחמה למען זכויות עובדים ושכר מינימום—מדיניות דרקונית לפיה עובדים שלא יעמדו במכסת טופסי מצביעים של 20 למשמרת יפוטרו. אלו שיעברו את המכסה יזכו לבונוס. שיטות של חמיקה מתשלום שכר מינימום מצד אקורן שימשו גם במקרים אחרים. דובר הארגון, סקוט לווינסון, גורס כי מדובר ברדיפה פוליטית: "הדבר מזויפים עומד בניגוד מוחלט למדיניות הלאומית של אקורן, ואם נואשם יהיה זה מקרה ברור של האשמת הקרבן [כלומר, אקורן עצמה, שנפלה בפח שטמן לה] עובד שסטה מן הדרך והפר את המדיניות שלנו וקיבל הוראה לחדול מכך."

אך הכשל המדובר אינו חד פעמי. בשנים 2003-2008 הואשמה אקורן בפעולות דומות ב-28 מקרים שונים ב-14 מדינות שונות בארצות־הברית.

וכמובן, אסור לשכוח את הקשרים ההדוקים בין אקורן לאובמה.
 
 
רשימת תגובות (1)
 
 
שיטת שיקגו.
12/5/2009
נכתב על ידי אליסה

הגיע הזמן לארגן את שאר הקהילות.