גם אברך, גם דורס, וגם מר ביטון
  בית המשפט העליון התיר לפרסום את שמו של האברך הדורס. הם לא שמעו על־כך שבאינטרנט מצפצפים על איסור הפרסום בריש גלי כבר מזמן?

ואם אנחנו כבר כאן, שווה לצטט שוב את הפנינה המבריקה של השופט דרורי: "שמעתי שהמתלוננת אמרה בטלוויזיה שהיא חושבת שאני מתנשא, ואני כבר לא יודע מי אמר לה להגיד את זה." אי-אי-אי.
 
 
רשימת תגובות (11)
 
 
-Un
22/7/2009
נכתב על ידי אליסה

dirty-word-believable

זה רוצה להיון דיין, וזה רוצה להיות שופט בעליון. פשוט אין מילים לתאר את גועל הנפש.
 
 
 
 
מצא מין את מינו
23/7/2009
נכתב על ידי אורי רדלר

הלך זרזיר אצל עורב ודיין אצל שופט.

מצד שני, הנכלים של גברת בייניש אף הם אינם מעוררים הערכה רבה.
 
 
 
 
הלך זרזיר אצל עורב ודיין אצל שופט.
23/7/2009
נכתב על ידי אליסה

זו היתה צריכה להיות כותרת הפוסט:-|

לגבי גב' בייניש ונכליה: כמובן, כולם חלק מאותה מערכת מסועבת המבוססת על גילוי עריות. פעם כל אדם יכל לשמש כסנגור של כל אדם אחר בבית משפט.
 
 
 
 
קראתי את הפסיקה של דרורי
24/7/2009
נכתב על ידי אסף בן דור

מצטער אבל לא מצאתי שם משהו חריג. חוץ מהרבה בלה בלה.
בפסיקתו הוא מצא לנכון לזכות את הנאשם, אבל יחד עם זאת להשית עליו תשלום פיצויים לקופאית ועבודות שירות (לאחר שקצינת המבחן המליצה על 140 שעות פסק לו דרורי 180 שעות כלומר 40 שעות יותר). צר לי אבל קשה לי להבין את העליהום. אם אשמתו של דרורי היא שהוא מתנשא אז יש בהחלט מקום להעיף את כל שו]טי העליון.
נוסף על כך ישנם גילויים חדשים. סרט הוידיאו היה מצונזר, כך מסתבר. החלק שנחתך, הוא האופן שבו האברך חוטף סטירה מחברתה של הקופאית. כמו כן העובדה המביכה שהקופאית חזרה לעבוד לאחר שעה קלה.
השאלה המעניינת היא מה יקרה אם מישהו יחליט לקרוא עם זכוכית מגדלת את כל הפסיקות של הגברת פרוקצ'ה או של הגברת ארבל. והאם זה נהוג רק במיקרים שהמועמד לעליון נראה ימני מדי...
דרך אגב אפשר להוסיף לרשימה, את העליהום על הפסיכיאטר שבדק את האם החשודה בהרעבה. גם שם הוחל בסדרה של כתבות המכפישות אותו רק לאחר קביעתו ולא רגע אחד לפני.
 
 
 
 
אסף,
24/7/2009
נכתב על ידי אליסה

מבלי לחלוק על הפרטים שהבאת כאן, האם לפי דעתך לא מדובר בנסיון לרצח, או לפחות לפגיעה גופנית קשה?
 
 
 
 
אליסה
25/7/2009
נכתב על ידי אסף בן דור

בהחלט לא! גם בוידיאו אפשר לראות שהוא נסע במהירות הקרובה למהירות אפס. אני לא מצדיק בשום אופן שימוש במכונית כדי לדחוף בני אדם אבל נסיון לרצח זה ממש ממש לא.
 
 
 
 
אסף,
25/7/2009
נכתב על ידי אליסה

יש לך אולי קישור לוידאו? ובינתיים, אם זה לא היה ניסיון לפגוע בה, מה זה היה לפי דעתך?
 
 
 
 
הפושטק הדורס
26/7/2009
נכתב על ידי אורי רדלר

אסף, צפיתי בשתי גרסאות של הווידאו (המקוצצת והערוכה כאן) והמלאה כאן) ולא השתכנעתי מדבריך.
בסרטים ניתן לראות בבירור כי ביטון הגיע בשעה שתיים ושלושים ושבע דקות וביקש לצאת מהחניון בלי לשלם. משסורב, הוא ניסה לפלס את דרכו בהצמדות למכונית שלפניו בתור. הקופאית הבחינה בכך ויצאה החוצה, כשהיא חוסמת את דרכו. קופאית אחרת, שכנראה סיימה את המשמרת (היא הייתה עם תיק עליה) התווכחה עמו. הוויכוח נראה כוויכוח ולא נראה כאילו היא סוטרת לו. בכל אופן, הוא ממשיך לשבת יציב על מכונו ולא נראה כאילו סטרו לו. לסיכום, הוא יוצא בנהיגה כלל לא איטית (מהירות נסיעתו הייתה גבוהה מזו של הרכב שיצא לפניו מהחניה (כחוק). לקופאית לא הייתה כל ברירה אלא להיאחז במכונית, אלא אם כן חפצה להידרס.
ֿואל תחבר את זה לעניין האם החשודה בהרעבה. שני עניינים שונים. האחד הוא ביזיון מחפיר של מערכת המשפט (האם ה"מרעיבה") והשני הוא פושטק אלים שמרגיש שהכל מותר לו.
 
 
 
 
וגם
26/7/2009
נכתב על ידי אליסה

במקרה השני זה בזיון של מערכת המשפט. ככה זה כשהמדינה מנסה לעשות הכל, ואז גם הדברים שהיא אולי צריכה לעשות היא לא עושה כמו שצריך.
 
 
 
 
נכון התמונות לא מספיק משכנעות אבל הפושטק בא על עונשו.
26/7/2009
נכתב על ידי אסף בן דור

אבל רואים בבירור את הגברת עם התיק דוחפת ידיים. האם וכמה הסטירה צילצלה אי אפשר לראות, אבל לא הפושטק התחיל באלימות פיזית. נכון! לא תקין לצאת מחנייה תוך הצמדות לרכב אחר מבלי לשלם, לנסוע במהירות הגבוהה מ-0 כאשר מול הרכב עומד אדם. וגם לא תקין להמשיך ולנסוע כאשר על מכסה המנוע שוכב מישהו, ולהניח למישהו הזה ליפול מהרכב ולהסתלק. הפושטק קיבל על כך 180 עבודות שירות, חילוט הרכב, פסילת רשיון, ו10,000 ש"ח פיצוי. זה נפסק לו תוך כדי התחשבות בכמה נסיבות מקילות. זה תקין לחלוטין ששופט מתחשב בנסיבות מקילות, לכן העליהום על השופט בכלל לא ברור.
לא ערכתי שום השוואה בין האם החשודה בהרעבה לבין הפושטק. ההשוואה הייתה בעליהום התקשורתי ותזמונו כאשר פעם מושא העליהום הוא השופט ופעם הפסיכיאטר. בשני המיקרים פועלת מגמה תקשורתית לספק להמון סיפור, לגרום לו לכעוס, לשנוא ולנקום. זו מגמה שנאית לי מסוכנת. משפט צריך להיות מקצועי בבדיקות שכליות ע"פ אמות מידה קבועות. בשום אופן לא ע"פ יצרים וכעסים של המון משולהב.
 
 
 
 
אסף,
26/7/2009
נכתב על ידי אליסה

אני לא יכולה לשפוט את חומרת העונש, אבל מה שהכי מרתיח אותי זה שכביכול אחת הנסיבות המקילות היתה רצונו של הנאשם להתמנות כדיין, כאשר לי ברור שהתנהגותו היתה דווקא צריכה למנוע מינוי כזה.