זה מטקבק וזה מדרבק
  אביעד הפנה את תשומת ליבי לפנינה הבאה (מס' 1) שטיקבק ההוגה "אאא":

המשבר בארה"ב נוצר כתוצאה מיישום רעיונות ליברלים במשך 40 השנים האחרונות.המשבר עדיין לא החל בארה"ב,וזה לא עתיד להיות משבר אלא קריסתן הסופית של ארה"ב ושל אירופה.

הקריסה הכלכלית תהיה רק הראשונה ותבואנה בעקבותיה קריסות בתחומים אחרים שאותם הרסו הליברלים : קריסה דמוגרפית,חברתית,צבאית,אקולוגית....

לתת כסף לאזרחים,כמו שדגל קרל מרקס,רק מייצר עוד בעיות.צריך להפסיק עם הבניה של המגזר הפרטי לחלוטין.המדינה היא זו שצריכה לבנות בעזרת חברה ממשלתית ללא מכרזים,ללא עובדים זרים וללא כל השחיתות מסביב.

השוק הפרטי לא מסוגל לבנות כמה שצריך,מה שצריך,במחיר שצריך ובלוח הזמנים שצריך.

החינוך מאידך,בדיוק להפך.יש לבצע הפרטה מלאה ומוחלטת של מערכת החינוך.כמו שהשוק הפרטי נכשל לחלוטין בתחום הבניה,כך המדינה נכשלה לחלוטין בתחום החינוך.

אין צורך להיות פנאט שדוגל בהפרטה של כל דבר או ריכוז עוצמה בידי הממשלה בכל תחום.יש תחומים שהשוק הפרטי צריך להתמודד איתם ויש תחומים,כמו הנדל"ן,שרק המדינה יכולה להתמודד איתם.

בכתבה עצמה, הממונה על הבנקים, רוני חזקיהו, מודה בקיומה של בועה בשוק הנדל"ן: "העברת הכספים מאפיקי החיסכון לטווח ארוך להשקעות בנדל"ן, גרמה לעלייה במחירי הדיור וגידול באשראי לדיור, ואילצה אותנו להנחות את הבנקים לפעול בזהירות במתן אשראי לקבוצות רכישה ולקבלנים, למתן את הביקוש ולהגדיל את ההפרשות לחובות מסופקים בפלח האשראי הזה, למקרים בלתי צפויים של ירידה במחירי הדירות."

מבדח קצת יותר רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של לידר שוקי הון, שגורס כך:

בכל מקרה, אנחנו בשום אופן לא צריכים לגרום לאנשים להיזרק לרחוב. אכן, יש ציבור של אנשים שצריכים פתרונות דיור ואם השוק לא מצליח לתת להם אותן, הממשלה צריכה להתערב ולעזור לו. בטווח הארוך, צריך להגדיל את מלאי הדירות, אבל בטווח הקצר, צריך לעזור לאנשים באופן ישיר, אם באמצעות בנייה ציבורית ואם באמצעות מענקים והלוואות.

... אני לא מדבר על מענקים לכל דיכפין שרוצה דירה, אלא מענקים מפוקחים ומבוקרים למי שבאמת צריך. בארה"ב המשבר נוצר כשנתנו לאנשים להיזרק לרחוב, ונפתר כשמצאו להם פיתרון באמצעות סיוע מבוקר וממוקד. אין סיבה שזה לא יקרה גם בארץ.  

ועל כך נאמר, באנחה פולנית, אם זה הכלכלן הראשי של חברת השקעות מובילה אז שאלוהים יעזור לנו.