שללינקים
  מכל מיני. כל מיני לינקים שהצטברו אצלי. אולי אעלה עוד משהו בסגנון בקרוב.

לחייב, לחייב
ח"כ אילטוב, הפאשיסט דו-ז'ור של התקופה האחרונה, בהברקה נוספת, שלא זכתה לתשומת לב נאותה: לחייב את המשקיעים המוסדיים להשקיע חלק מכספם בחברות היי-טק. שלמה וקס, יו"ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה, מתלהב "כ‭8-‬ מיליארד שקל... מהווים נתח זערורי מכספי החוסכים בחיסכון ארוך הטווח, [ו]עשויים לסייע לבנות את עתידה של ישראל... הפתרון האופטימלי הוא יצירת מצב בו המשקיעים המוסדיים יהיו מחויבים להשקיע בחברות עתירות ידע דרך קרנות למימון ביניים שמטרתן היא להפוך חברות קטנות לבינוניות ובינוניות לגדולות." וקס, כמובן, לא סתם מדבר. הוא לא סתם רוצה שאזרחי ישראל יממנו בכפייה את ענייני האיגוד שלו: הוא משכן את ביתו הפרטי כערבון למצב בו כאשר המשקיעים המוסדיים ישקיעו בהיי-טק מפסיד. גם אילטוב, מספרים לי, הטיל עיקול אישי על משכורתו לצורך זה. חבר'ה טובים.

תרנגולות בכלובים, התעללות
די איחסה לי מזה. תקראו, ובעיקר בין השורות.

שטותי, אבל חמוד
הגיע הזמן שמישהו יקים קול מחאה נגד אסון הגרפיקה של הפשקווילים. ואפשר גם להציץ בזה. למה לא?

אל תפריעו לי עם העובדות
אני בגרינפיס, אז נא בשקט. הרי ההימלאיה, מסתבר, עדיין עומדים לאבד את לובן שלגם עד 2035. גרינפיס, נו.

איגוד ההיי-טק
זה כבר די מזמן: שני בחורים החליטו להקים את "התאחדות עובדי תעשיות העילית בישראל" והעומד בראש ההתאחדות אפילו הצטלם עם רקע כחול, כמו פוליטיקאי אמיתי. ברור שהשאיפה שלהם היא חוקים, שכמובן יתמירו את עלות העבודה ויגבירו פיטורים ואז יהיה אפילו עוד יותר צורך בהם וכדומה. מעניין לראות שאף אחד מאנשי ההתאחדות הזו—נציגי עובדי היי-טק, כביכול—אינו שכיר היי-טק. הם רוצים שישלמו להם 828 ש"ח בשנה עבור מה שנראה, לפי שעה, כמו שליחת ניוזלטר. יש גם כתבה, אם זה מעניין אתכם.
 
 
רשימת תגובות (6)
 
 
הגרפיקה
14/8/2010
נכתב על ידי אליסה

של הפשקווילים לא נראית לי הרבה יותר אסונית מזו של ידיעות או מעריב, אבל זו בטח רק אני...
 
 
 
 
כן, זו רק את
14/8/2010
נכתב על ידי אורי רדלר

 
 
 
 
טוב לדעת...:-)
14/8/2010
נכתב על ידי אליסה

 
 
 
 
תמיד לשירותך
15/8/2010
נכתב על ידי אורי רדלר

 
 
 
 
...You're just saying that
15/8/2010
נכתב על ידי אליסה

 
 
 
 
עוד לינק
19/8/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

חשבתם שירוקים-תומכי-משטרים-טוטליטרים יש רק בחו"ל? ובכן, טעיתם:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/147/122.html?hp=1&loc=2&tmp=4878

רז גודלניק גומר את ההלל על הסינים אשר לטענתו:

"אצל הסינים, ברגע שהמפלגה הקומוניסטית וראשיה הבינו את החשיבות של אנרגיה נקייה והחליטו להפוך למדינה המובילה בתחום, הרי שהדברים מתגלגלים ביעילות קפיטליסטית מחד ובקשיחות קומוניסטית מאידך. אין כאן לא מפלגת אופוזיציה שתשתמש בכלים פרלמנטרים כדי לבלום החלטות בפרלמנט ולא תעשיות חזקות עם קשרים בשלטון שיממנו קמפיינים ולוביסטים במאות מיליוני דולרים כדי לעכב או לבטל את ההחלטות. המפלגה החליטה וככה יהיה. האם זה מושלם? בהחלט לא. אבל זה עובד"

וכמובן לא חוסך את שבטו מהאמריקאים והדמוקרטיה הליברלית המפגרת שלהם:

"שתי חברות נפט מטקסס עומדות מאחורי יוזמת חקיקה בשם הצעה 23 עליה יצביעו תושבי קליפורניה בנובמבר. ההצעה קוראת להקפיא את יעדי ההפחתה של המדינה עד שהאבטלה במדינה תרד לרמה של 5.5% ...

...לא ברור אם הצעה 23 תעבור, אבל עצם העובדה שגורמים אינטרסנטיים כמו חברות נפט יכולים לעשות סאבוטז' שכזה למדיניות האנרגיה הנקייה של קליפורניה מדגימה את החולשה של השיטה האמריקאית לעומת זו הסינית ומסבירה במשהו למה האמריקאים רק הולכים ומתרחקים מעמדת ההובלה".

וזכרו ילדים:

משאל עם = סאבוטז'.
אין אופוזיציה פרלמנטרית = העסק עובד.

אחלה.