גם ענייה וגם חוצפנית!
  כריסטין אודונל היא אישה חוצפנית. כך, בכל אופן, חושב הניו־יורק טיימז.

בחירות מועמדי המפלגה הרפובליקנית לבחירות לסנאט ולבית־הנבחרים בנובמבר (אז ייבחרו כשליש מחברי הסנאט וכל חברי בית־הנבחרים) כללו כמה הפתעות מרעישות. כריסטין אודונל היא אחת ההפתעות האלו. אודונל רצה לבחירות למושב בסנאט מול מייקל נ. קסטל. הניו־יורק טיימז משוכנע שהמפלגה הרפובליקנית ככלל היא עניין מגונה, אבל הוא מוכן לקבל את הרע במיעוטו, מישהו כמו קסטל, שהוא RINO (כלומר, רפובליקני בשם בלבד, Rupublican In Name Only).

אבל אודונל החצופה קלקלה את הכל. לא רק שהיא רצה מול אודונל ולא רק ש"תנועת מסיבות התה" תמכה בה, היא גם ניצחה! זאת ועוד, מתחקיר הטיימז עולה שאודונל לא רק חצופה, היא גם ענייה! היא לא הצליחה לעמוד בתשלומים על ביתה, מימנה חלק משכר הדירה שלה מתרומות למסע הבחירות (כי הבית שימש גם כמטה הבחירות), ואפילו שיקרה כשאמרה שהיא בעלת תואר ראשון. כלומר, היא בעלת תואר ראשון מזה עשרים שנה, אבל היא לא שילמה את מלוא שכר הלימוד, ולכן התעודות לא נשלחו לביתה. אין ספק, מדובר בעניינים חמורים. בכלל, איך מרשים לעניים לרוץ לסנאט? איפה הצדק החברתי?

ואיירה סטול אומר דברים דומים, ומבין בזה יותר ממני. הרבה יותר ממני.

אבל אני גומר את כל הסיפור מוקדם מדי. הסיפור של אודונל כפול, כפי שמספר ג'יימס טרנטו בוול־סטריט ג'ורנל. אודונל נחשבת קיצונית לא רק בעיני הדמוקרטים. דיוויד ברוקס, שמרני-המחמד של הניו־יורק טיימז, מצביע על־כך ש"תנועת מסיבת התה" סייעה לגאות המפלגה הרפובליקנית, שסיכוייה הולכים ומשתפרים בבחירות לסנאט ולבית־הנבחרים, אך מודאג מההשפעה ארוכת־הטווח של התנועה על המפלגה הרפובליקנית (שלדעתו תזכה בניצחון מן ההפקר בגלל חולשת הכלכלה).

צ'רלס קראוטהאמר גורס כי ניצחונה של אודונל הוא ניצחון פירוס, כי כך לא יהיה לרפובליקנים שום סיכוי לזכות בבחירות לסנאט, שעה שקודם לכן סיכוייהם היו טובים מאוד. יש מצב שהוא צודק, שכן קסטל הוביל באופן משכנע על המועמד הרפובליקני.

הבהרה
ואם אנחנו כבר כאן: מושל מדינת פנסילבניה, אד רנדל, הכריז כי "פסיכים" משתלטים על המפלגה הרפובליקנית. אחר־כך הוא תיקן את עצמו והבהיר כי, למעשה, "יש אלמנטים במפלגה הרפובליקנית שהתחפף להם השכל" אך "לא כל המועמדים הרפובליקנים הם מחופפים... ומתרוממים."
 
 
רשימת תגובות (33)
 
 
נו, מסתבר שאת השיטה הזו לא המציאו
19/9/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

ידיעות אחרונות והארץ.
 
 
 
 
כן... אכן לא הם המציאוה
19/9/2010
נכתב על ידי אורי רדלר

 
 
 
 
זה עוד כלום:
19/9/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

אולי המאמר העצוב ביותר שקראתי על אובמה עד היום:

http://www.forbes.com/forbes/2010/0927/politics-socialism-capitalism-private-enterprises-obama-business-problem.html


הקטע עם נאס"א הרג אותי לגמרי.
 
 
 
 
נראה לי שיש לך טעות:
19/9/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

"אז ייבחרו כמחצית מחברי הסנאט וכשליש מחברי הקונגרס"

1. קונגרס מתייחס לשני הבתים (אם כי לפעמים משתמשים במילה זו לציין את הבית התחתון בלבד). עדיף להשתמש ב"בית הנבחרים".

2. חבר סנאט נבחר ל-6 שנים, קרי: כל שנתיים מתחלפים שליש.

3. חבר בית הנבחרים נבחר לשנתיים, קרי: כל שנתיים כולם מתחלפים.
 
 
 
 
:Thus spake Kerry
19/9/2010
נכתב על ידי אליסה

The news from Delaware is crystal clear: It's Sarah Palin's party now. Amen to that
 
 
 
 
יכול להיות שקראוטהאמר אכן צודק.
19/9/2010
נכתב על ידי אליסה

עם זאת, אותו קסל עושה רושם של עוד מקיין, ואני באמת מקווה שקראוטהאמר מבין היטב למה מקיין הפסיד במרוץ לנשיאות. מה שקראוטהאמר אולי מפספס הוא שרוב רפובליקאי הוא לא מטרה בפני עצמה, אלא רק אמצעי למהפך פוליטי כולל, ומהפך כזה איננו אפשרי בלי מהפך במפלגה הרפובליקאית עצמה. לכן, בטווח הארוך, הפריימריז האלה חשובות יותר מהבחירות (החשובות מאד) בנובמבר הקרוב.
 
 
 
 
שומר הלילה, תודה על התיקון
19/9/2010
נכתב על ידי אורי רדלר

תיקנתי ולפיכך מעתה אעמיד פנים כאילו טעות זו מעולם לא הייתה ותמיד ידעתי זאת!
 
 
 
 
מפי
20/9/2010
נכתב על ידי אליסה

הנערה.
 
 
 
 
נו, אז אולי אובמה בכל זאת יצליח לקיים משהו
20/9/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

ולהביא לשינוי. זה מה שהוא הבטיח, לא?
 
 
 
 
שומר הלילה-
20/9/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

בעניין נאס"א - אני חושב שאולי כדאי גם שיחזירו לארה"ב את העבדות. כך יהיה להם עוד איזה מכנה משותף עם ההיסטוריה המפוארת של המוסלמים בתחום הנחמד הזה של סחר בעבדים (אנקדוטה משעשעת, איך אומרים בערבית "כושי"? עבד. ולא, זה לא בצחוק). ככה גם יווצר מכנה משותף רחב יותר עם העולם הערבי וגם אפשר יהיה להעיף את אובמה עד לאלבמה. נהדר, לא? 
 
 
 
 
I know people in AL
20/9/2010
נכתב על ידי Alisa

who would take this as fighting words - and they are not a minority
 
 
 
 
אליסה-
20/9/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

והם לבנים? ;-)
 
 
 
 
בלי קשר (ואולי עם)-
20/9/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

מדוע להזכיר את עניין העבדות בהקשר של אלבמה זה בעייתי? זו עובדה היסטורית ובעניינים אחרים שקשורים לכך אפילו פחות היסטורית: באלבמה היו עבדים והיא היתה חלק מהקונפדרציה וכן מוקד גזענות כנגד שחורים במשך שנים רבות מאוד. המצב שם השתנה מאוד בשנים האחרונות אבל בכל זאת...
 
 
 
 
ממש לא לזה התכוונתי
20/9/2010
נכתב על ידי אליסה

אלא לכך שיש שם המון אנשים ששונאים את אובמה ולא ישמחו אם תשלח אותו לשם - אין לזה שום קשר לגזע, ברוב המקרים. אגב, גזענות "אישית" (בניגוד לגזענות ממסדית) היא לאו דווקא נחלה מובהקת של הדרום, ואני לא בטוחה שהייתה כזו אי פעם.
 
 
 
 
השנאה מדברת מגרונכם
21/9/2010
נכתב על ידי י.ד.

 
 
 
 
אליסה-
21/9/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

חשבתי בטעות שאת מתכוונת לכך שדרומיים יעלבו מהזכרת הגזענות. בכל מקרה, הגזענות כנגד שחורים מעולם לא הייתה נחלתו הבלעדית של הדרום ואפילו די רחוק מכך. ההבדל העיקרי בגישות נבע מסיבות כלכליות (למרות שתמיד שיאי הגזענות היו במדינות מסויימות בדרום, למשל מיזורי). אגב, היום אלבמה נחשבת לאחת המדינות הפחות גזעניות מבחינת אוכלוסייתה (פחות ממדינות רבות בצפון מזרח, למשל).
 
 
 
 
י.ד., אתה צודק,
21/9/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

וגם מעוד כמה איברים.
 
 
 
 
למה,
21/9/2010
נכתב על ידי אליסה

כמה מחבריי הטובים הם...בעצם, רגע...
 
 
 
 
טוב, לא יכלתי להתאפק:
21/9/2010
נכתב על ידי אליסה

...A tad highbrow, but what the heck


 
 
 
 
זאת ועוד
22/9/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

1. רק רציתי לציין שהיא ניראת סבבה לגמרי.

2. כל התקשורת בארה"ב חוגגת בגלל איזה קליפ מלפני עשור בו היא התוודתה שבצעירותה נהגה לעסוק בכישוף.

אני אישית מוצא את הקליפ הבא שלה יותר מטריד:


 
 
 
 
היא לא התוודתה שנהגה לעסוק בכישוף.
22/9/2010
נכתב על ידי אליסה

כאן יש דיון ארוך וממצה, למי שמעוניין.
 
 
 
 
עניין הכישוף פשוט מופרך-
23/9/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

ואני שיחקתי במשחקי תפקידים בתיכון, אז מה, זה אומר שאני סכיזופרן?

שומר הלילה-

אני לא ממש מוטרד מהקליפ כיוון שהוא נערך בצורה מגמתית ותחילת הדיון הושמטה משום מה. יש לך קישור לכל הדיון?
 
 
 
 
שומר:
23/9/2010
נכתב על ידי אליסה

לא יודע אם לא עדיף כבר RINO (או דמוקרט ליברל-קלאסי)
ממש לא. זה אולי ישמע מוזר, אבל כרגע, לגביה ולגבי מועמדים רפובליקאים אחרים, מה שחשוב יותר מהדעות שלהם בכל נושא (ובמיוחד בנושאים שלא קשורים לכלכלה) הוא עד כמה הם קשורים לממסד הקיים של המפלגה: כמה שפחות, ככה יותר טוב. אני מאד ממליצה על הקישור לעיל כדי לקבל תמונה יותר מלאה בנושא. לגבי משבר והבטחות של ברננקה: אנחנו לא במצב שבו ניתן בכלל לומר "ברגע שיש (במובן של 'יהיה') משבר", כי כבר יש משבר. לא יהיה משבר נוסף, תהיה רק החמרה של המשבר הקיים. אנחנו כבר מזמן מעבר לנקודה שמישהו שאיננו חלק מן הממסד הולך להקשיב לברננקה.
 
 
 
 
טוב, גם הדיון המלא לא מבהיר היכן היא עומדת,
23/9/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

אבל אפילו אם מדובר במישהי מהימין הנוצרי, אני עדיין מסכים כאן עם אליסה. מה שדרוש כרגע הוא שינוי במפלגה הרפובליקאית. אחרי שזה יקרה ואנשים יתרגלו לרעיון כבר יהיה מקום לכל היתר.
 
 
 
 
מצטער אליסה, לא קונה את התזה הזאת
23/9/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

1. ראינו כבר מה קרה עם סקוט בראון. מועמד אלמוני, הנתמך ע"י מסיבת התה ובתקציב זעום הצליח להיבחר במסצ'וסטס האולטרא-דמוקרטית. אחלה, נכון? ומה הדבר הראשון שהוא עושה כשהוא מגיע לסנאט? מצביע בעד הארכה של דמי אבטלה. את זה גם דמוקרט היה יכול לעשות.

2. הדבר היחיד אשר איחד ליברטיאנים, שמרנים וימין-נוצרי הייתה האמונה בממשלות קטנות והקטנת (או לפחות הקטנת הגדילה ב-) הכוח הפדרלי. ברגע שהשניים האחרונים זנחו את האידיאולגיה הזאת (במיוחד בוש עם ה-compassionate conservative שלו) אין כבר הרבה במשותף.
 
 
 
 
שתי נקודות:
24/9/2010
נכתב על ידי אליסה

דוגמה: הבאתי את הדיון לא בגלל שהוא מבהיר את עמדותיה בנושאי דת/כישוף/שטן (את דעותיה בנושאים כלכליים היא הבהירה היטב בזמן הקצר שניתן לה), אלא בגלל שהוא ממקם אותן יותר טוב בהקשר הכללי ובמידה מסוימת עוזר להבהיר למה הן לא רלוונטיות.

שומר: כמו בחיים בכלל, אין ביטוח בפוליטיקה. מועמדים תמיד ייכנעו ללחצים (ואפילו ישקרו מראש - אם כי חשש זה לא ממש אמתי במצב הקיים). אבל, כפי שמישהו באותו דיון מציין, הבחירה כרגע היא בין חוסר ודאות עם סימנים מבטיחים לבין ודאות של תוצאה גרועה. זה כאילו שהיית בשרפה, ולא היית מכניס את הכבאי מחשש שהוא ייבהל באמצע ויברח, שלא נדבר על החשש שאולי הוא ישבור איזה חלון או רהיט בדרך.
 
 
 
 
רציתי רק להוסיף את הקלישאה המתבקשת:
24/9/2010
נכתב על ידי אליסה

.Sometimes perfect is the enemy of good
 
 
 
 
אמממ...
24/9/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

לא ביקשתי PERFECT, בשלב הזה אני אסתפק ב-Medium או אף ב-Medium-rare.

 
 
 
 
אכן -
24/9/2010
נכתב על ידי אליסה

וזה בדיוק מה שמוצע לך במקרה הזה.
 
 
 
 
העניין הוא כזה
25/9/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

אם אני הולך להצביע* עבור מועמד של ימין-נוצרי , צריך שתהיה לכך סיבה טובה מאוד. אם אני מוכן "לוותר מראש" על מה אני חושב לנכון בנושאים כמו הפלות, זכויות הומואים, הפרדת דת ממדינה (במיוחד על אבולוציה), מיליטריזם אמריקאי, חוק הפטריוט ועוד, כדאי שתהיה לכך סיבה טובה מאוד.

הסיבה הטובה מאוד היא מחוייבות בלתי מתפשרת לשוק חופשי, ממשלה קטנה וחיזוק זכויות האזרח והמדינות ע"ח הפדרלי. עכשיו, בעוד שהעמדות הללו נשמעות מצויין עם מבטא דרומי קל, שמגיע רגע האמת (משבר) הרוב משתפנים. היא חדשה אז עדיין לא הייתה לה הזדמנות להוכיח או להיכשל. אני מקווה שבמידה והיא תבחר (מה שלא נראה סביר כרגע) באמת נראה את המחוייבות הזאת. אם אין אותה עדיף כבר להצביע לדמוקרט התורן שלא חושב שהעולם נברא לפני 6000 שנה, הומואים לא יכולים לשרת בצבא ושלאישה אין זכות על הגוף שלה.


* אמנם יש לי אזרחות אמריקאית ואני אפילו רשום לבחירה ב-MS, אבל מעול לא הצבעתי (כי אני גר פה).
 
 
 
 
MS - אכן מבטא דרומי קל...:-)
25/9/2010
נכתב על ידי אליסה

אני לא יודעת אם הבנתי נכון את הנקודה האופרטיבית שלך, אבל נראה לי למותר לציין שלא תצביע שנית עבור מועמדת שלא עמדה בהבטחותיה.

לעניין העקרוני, כלומר החלופה בדמותו של הדמוקרט המצוי: אני חושבת שחופש כלכלי, בסופו של דבר בהכרח מוביל לחופש "חברתי", אך ההפך הוא לא בהכרח נכון. בנוסף, צמצום סמכויותיו של הממשל הפדרלי הוא תמיד דבר טוב.
 
 
 
 
מטקבק שוב את תגובת שומר הלילה...
26/9/2010
נכתב על ידי אורי רדלר

ששיבשה את השורה:

עניין הכישוף הוא באמת אדיוטי, בטח אם זה קרה לפני 20 שנה.

הנה הדיון המלא: כאן.

בתכל'ס, למרות שהיא נשענת על מסיבת התה, היא איננה ליברטיאנית אלא ימין-נוצרי קשה. כל עוד המצב סביר הם מדברים גבוהה-גבוהה על השוק החופשי. ברגע שיש משבר וברננקי מבטיח להם דם, יזע ודמעות - הם נוטים להשתפן. לא יודע אם לא עדיף כבר RINO (או דמוקרט ליברל-קלאסי)
 
 
 
 
חיים והמוות ביד הלשון. התכוונתי ל-MA. יחי ההבדל הקטן
26/9/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

וכן, אנחנו שונאים את האות R...