הביטלס, כוורת והגזר
  האם ידעתם שלהקת כוורת היא, בעצם, אחד ממקורות ההשראה של הביטלס. אם לא ידעתם, הנה אתם יודעים. ביצוע לא רע, אגב (מ/כ מיכי קושניר ופייסבוקה).

והקשר היהודי של הלהקה רחב יותר מששיערנו:ולא רק הביטלס נגועים בתופעת המעתיקנות הזו. גם "האבנים המתגלגלות" סובלים מאותה תופעה, ודווקא עם תיסלם.
הממ... אני אמור לעבוד עכשיו, אבל פתאום כל דבר חוץ מעבודה נראה לי נורא מעניין. יש גם תופעה מוזרה והפוכה. לדוגמה, חווה אלברשטיין עשתה גרסה לא רעה ל-Hey Jude של הביטלס.זה דווקא עשוי בטעם. לחווה אלברשטיין יש חוש, כפי שאפשר לראות גם מגרסה יפה זו של "אלינור רגבי" או "בנג בנג" (תלחצו על הלינק, שווה).

גם הצ'רצ'ילים מעולים. הם עשו גרסה כבדה ויפה מאוד של She's a Woman. שווה ביותר (ומשעשע לראות שהם לא ממש יודעים את המילים וקצת מנחשים).דברים אחרים עשויים בטעם טוב קצת יותר או קצת פחות. לדוגמה, Here, There and Everywhere עובד לא רע בכלל ל"אין בגני שקדיה" לצוות הווי פיקוד המרכז. בדרך כלל, מנת הומור קצת עוזרת בהקלת בליעת היומרה, כמו ב-Girl הפך ל"גזר" (אם כי ההומור לא מקל על הביצוע האיום והמילים השוביניסטיות להכעיס) או ב"בחזרה לברה"מ" בגרסה העברית הלא רעה של מישה סגל:


אם כי לא תמיד זה עובד, כמו ב"אני רוצה לאחוז בידך" שהפך בידיו הלא אמונות של יהורם גאון ל"זה נדבק" ב-Mother Nature's Son בגרסה הסתמית של שמוליק קראוס, ב"הבלדה על ג'ון ויוקו" הצולעת ב"היה לנו טוב נהייה לנו רע" (ויש אפילו גרסה של "זקני צפת" לעיבוד של איינשטיין) או ב-From me to You שהפך ל"למה את לא יוצאת איתי."

יש עוד הרבה. אריק איינשטיין ויפה ירקוני עשו גרסה מצחיקה ביותר, שלא בכוונה ל"אתמול" ואלברט כהן מנסה (ולא ממש מצליח) להפוך את "לילה של יום מפרך" לשיר קברטי. יש גרסאות שלא ממש כדאי להתייחס אליהן, כמו No Reply המחורב בכיף על־ידי סי-ואן (יש לה עוד בושות ובושיות דומות) או ה"תופין" בדמות החירבוע של Imagine על־ידי כוכבי כוכב נולד.דיון כזה אי אפשר לסכם, כמובן, בלי התייחסות ליצירת המופת "ורנר הרצוג קורא את 'איפה אפי'":ועכשיו, אחרי שחירבשתי לכם רבע שעה מהחיים, אתם יכולים להרגיש טוב.
 
 
רשימת תגובות (4)
 
 
למה הגרסה של ירקוני ואיינשטיין מצחיקה?
22/11/2010
נכתב על ידי אליסה

 
 
 
 
יש בה משהו מגוחך
22/11/2010
נכתב על ידי אורי רדלר

אבל אולי זה רק אני. אבל אולי זה לא רק אני.
 
 
 
 
למה,
22/11/2010
נכתב על ידי אליסה

דווקא יפה. אפילו שאף פעם לא סבלתי את ירקוני.
 
 
 
 
תוציא כבר ת'מקטרת מן הפה, בן זונה!
29/11/2010
נכתב על ידי אסף רומנו

כך צווחת קרן הדר, שהתאמצה כל כך לעשות קברט מקברט.


ואם כבר הגבתי, הנה פרי מוצלח יותר של החיבור בין אלברשטיין לטהרלב: