טל והטל
  לפני זמן מה עסקנו כאן בדו"ח השערורייתי שפרסמה "אור ירוק" על התאונה בה נהרג האופנוען טל שביט ובהיקף הידע של החוקר הראשי, עוזי רז ("הדוקטורים של יורק"). עתה, דומה, מגיעה הפרשה העגומה לסיומה הזמני.

מיצו בדרכים מסכם את הסיפור כולו, מהתאונה ועד להתנצלות-שאינה-התנצלות של "אור ירוק."

ולמי שפספס את כל מה שנכתב קודם, סיכום תמציתי: לפני כמה חודשים נהרג האופנוען טל שביט בתאונה. האירוע הטראגי—מותו של אחד האופנוענים הידועים בישראל, ועיתונאי רכב מוכר—תואר תחילה כמקרה טיפוסי של התנהגות בלתי־הולמת של נהג הרכב.

לא כך נראו הדברים כאשר פרסמה "אור ירוק" דו"ח בנושא—דו"ח שהטיל את האשמה בשביט ובהחלקה על פס ההפרדה, ולא בהתנהגות הנהג. תגובתם הנזעמת של אופנועני ישראל לא אחרה לבוא, אך "אור ירוק," אף שהשעתה את פרסום דו"ח הביניים, סירבה לחזור בה.

לבסוף, הוגש כתב אישום נגד הנהג, חיים בר-עם, באשמת גרימת מוות ברשלנות. כתב האישום מתבסס על דו"ח המשטרה, ועולה ממנו כי ניתוחה של המשטרה היה דומה מאוד לניתוח שהציגו האופנוענים.

ושלוש מחשבות לסיום: ביורוקרטיה: מסתבר שהנהג המואשם זכה ברישיון הנהיגה שלו בחזרה, באופן זמני. הו, אדישותה של הביורוקרטיה; הפרסום: רבים טענו, בעת פרסום דו"ח "אור ירוק" כי הנהג עתיר הקשרים הוא זה שתזמר את הדו"ח למענו. חיים בר-עם האלמוני, כך נדמה לי, אינו מתאים לתיאור זה; הלקח: ל"אור ירוק" כדאי לזכור, להבא, כי לפני שדורכים למישהו על הקבר, כדאי לבדוק אם הוא לא מסוגל בטעות לדרוך בחזרה.
 
 
רשימת תגובות (1)
 
 
ובבניין ציון ננוחם
2/6/2011
נכתב על ידי אליס