פשטות גאונית
  תומאס ל. פרידמן כותב ב"ניו־יורק טיימז" (21.6.2012):

האמת היא שעלינו לעשות ארבע דברים בעת ובעונה אחת כדי שנוכל לשמר סיכוי כלשהו לשימור גדולתה של אמריקה: אנו זקוקים ליותר תמרוץ כלכלי כדי למנוע מהכלכלה לגלוש שוב למיתון. אבל עלינו לשלב את התמרוץ הזה עם תוכנית אמינה, בחוק, לטווח ארוך לקיצוץ ההוצאה ולשליטה בגרעון שלנו... ועלינו לגייס הכנסות חדשות כדי להשקיע מחדש במעוזי כוחנו: חינוך, תשתיות ומחקר במימון ממשלתי כדי לפרוץ את מעטפת הידע.

כך בדיוק. עלינו לעשות ארבעה דברים בו־זמנית: לבזבז, לקצץ, למסות ולהשקיע. ואם לא נעשה את ארבעתם בו זמנית, לא נוכל למנוע את דעיכתנו האיטית. אבל כדי לעשות את כל הארבעה בו־זמנית נצטרך לאמץ פוליטיקה היברידית, שאינה מותאמת לסדר היום הפוליטי של המפלגות הגדולות.

מה שאוכל אותי, ואני מודה בכך בגלוי, הוא לא הרעיונות הנהדרים של פרידמן אלא זה שאני לא חשבתי על זה קודם. יש גם אחרים שנאכלים מבפנים כמוני. זה הרי כל־כך פשוט: מצד אחד, תגדיל את החוב. מצד שני, תקטין את החוב. מצד שלישי, תקטין את ההון להשקעות. מצד רביעי, תגדיל את ההשקעות. פשוט, וברור שזה יעבוד.

מה שמוכיח לנו שלפעמים הרעיונות הטובים ביותר פשוט מונחים על מדרכת, וצריך רק לקוד ולהרים.

צריך גם להיות נורא מטומטם, אבל זה כבר נושא למאמר אחר.
 
 
רשימת תגובות (2)
 
 
תומס פרידמן הוא ענק רוח של פעם במילניום
3/7/2011
נכתב על ידי פורטנוי

 
 
 
 
Friedman's Four Freedoms
3/7/2011
נכתב על ידי Solomon Gursky

I would just add one thing to Friedman's agenda: We need to send someone to Mars, but in an ecologically friendly way that involves solar power . DZ