כלבים, נשים (וסיפורי מעשיות)
  מסתבר שמין עם בעלי חיים זה לא רק כיף וצחוקים—יש גם סכנות... וסיפור מעניין גם מעבר לפיקנטריה.

לפי דיווח של "אייריש סטאר" (אינו זמין אינטרנטית) קיפחה תושבת לימריק בת 43 את חייה בגלל אלרגיה לזרע של כלבים.

תחילתו של הסיפור כאשר האשה יצרה קשר עם מר שון אודונל (57) בחדרי שיחה אינטרנטיים לחובבי מין עם בעלי חיים והביעה את רצונה במפגש אינטימי עם כלב הרועים הגרמני אותו טיפח מקדונל למטרות אלו ממש.

המפגש הגורלי אירע ב-7 באוקטובר 2008 ובמהלכו הורה מקדונל לכלב לקיים יחסי מין עם האישה. בשעה שבע ושלושים בערב, אחרי המפגש או במהלכו, חשה האישה ברע והוחשה לבית החולים מיד-ווסטרן. מותה נקבע בשעה שמונה באותו ערב מאנאפילקסיס—תגובה אלרגית חזקה הדומה לזו שמעוררת אלרגיה לבוטנים.

אחרי שסולקה הסברה כי מותה של האישה נבע מאלרגיה לבוטנים הושם הכלב בהסגר (הוא נמצא שם מאז 2008) ומקדונל נעצר ואמור לעמוד לדין בהתאם לחוק עבירות נגד אדם משנת 1861, סעיף 61. סעיף זה בחוק האנגלי, שהיה אז גם החוק באירלנד, מטיל עונש של מאסר עולם (ולא פחות מעשר שנים) על מי ש"הורשע בפשע הנתעב של מעשה סדום, המבוצע עם אדם אחר או עם בעל חיים כלשהו." החוק הבריטי עבר מאז שני גלים של שינויים, בשנים 1956 ו-2003 והיום הוא קובע מאסר של עד חצי שנה או קנס (במשפט מהיר) או מאסר של עד שנתיים (בהרשעה רגילה). איני יודע אם החוק באירלנד שונה אך מקדונל יהיה האדם הראשון המועמד לדין לפי סעיף זה מאז נחקק, לפני 160 שנה.

כל זה נשמע ססגוני מאוד, אבל ספק אם ניתן יהיה להרשיע את מקדונל לפי סעיף 61—אם הוא בכלל קיים—שכן מבצעת העבירה היא האישה. סבירות רבה יותר יש להרשעה לפי סעיף 62, העוסק בתקיפה בכוונה לבצע מעשה זה (מאסר של 3-10 שנים). כל העניין נשמע מפוקפק למדי, במיוחד בהתחשב בכך שמקדונל והאישה ביצעו את מעשיהם בהסכמה. העבירה מתייחסת להיעדר היכולת של הכלב להעניק הסכמה כזו—והכלב החף מפשע, נזכיר, נענש בהסגר מתמשך, על לא עוול בכפתו. ספק אם לתוצאה הטרגית יש קשר כלשהו לסיפור.

אבל, חכו עוד רגע, זה ממשיך להסתבך. אירועים של אלרגיה לזרע גברי מדווחים בספרות המחקרית משנת 1967. התופעה נדירה ביותר—בכל אופן, נדירה ביותר בדיווח רפואי—ועד שנת 1995 תועדו רק 30 מקרים כאלו, שאף אחד מהם לא הסתיים במוות. לפי מחקר אחר התופעה דווחה לראשונה ב-1958, בהולנד. התופעה אופיינית לנשים צעירות, רובן כאלו הסובלות מרגישות אלרגית חזקה. יש גם חשד—אך לא יותר מחשד, בגלל מיעוט המקרים המדווחים—לשילוב בין רגישות למזון ולפרוטאינים שונים בנוזל הזרע. האם ייתכן כי מקרה המוות הראשון התרחש דווקא באירוע חריג זה? העובדה שהנתונים על החקירה, כמו גם סעיף העונשין, לא באו ממקור רשמי אלא מהדלפה לא רשמית, מעוררת ספק אם אכן הסיפור כולו או אף מקצתו אמת.
 
 
רשימת תגובות (3)
 
 
כלב מי שלא לובש קונדום.
13/7/2011
נכתב על ידי אליסה

הנה, עכשיו הכל שוויוני כמו שצריך.
 
 
 
 
ברצוני להפנות את תשומת לב המערכת
14/7/2011
נכתב על ידי אליסה

לכך שבפוסט זה עוד לא התבצע שום חיתוך ביצים ראוי לשמו. אודה לטיפולכם המהיר.
 
 
 
 
לדעתי התבצע (בכלב). אבל אין לי תיעוד מצולם
17/7/2011
נכתב על ידי אורי רדלר