הכינו את המגבות: החיזרים פולשים
  החיים העצובים של מדענים. לפעמים, הם צריכים לחכות עד להשלמת הדוקטורט ואחר־כך עוד לחקור כל מיני עניינים מעניינים שונים כדי שאפשר יהיה לשחק בבובות וב"נדמה לי." זה מה שעולה, כמדומה, מהדיווח הבא ב"הארץ" (22.8.2011, כה"כ לגונזו): מדעני נאס"א סבורים, לכאורה, כי ההתחממות הגלובלית עלולה להגביר את הסיכוי לפלישת חייזרים. (הערה: הדיווח ב"גארדיין")

החוקרים, לפי "הארץ," הם מהאגף המדע הפלנטרי של נאס"א, בנו כמה תסריטים אפשריים למפגש עם חייזרים—מעויין עד אוהד וממטריד עד מעורר אדישות—כשהם מעלים אפשרויות למצב בו החייזרים יגיעו לכאן כדי לאכול (אותנו, או בכלל), שהם יהפכו מטרד משני, ישאלו אותנו אם יש כרטיס מועדון גלקטי ויציעו לנו להצטרף, ינסו לבצע ניסוי פיזיקלי הרסני או אפילו יתעצבנו על חוסר האחריות שלנו ביחס לכדור הארץ ולבעלי־החיים בו ויחסלו אותנו לפני שנלכלך את כל שביל החלב בשקיות פלסטיק.


לפתע, רעיון הבדיקה הרקטלית נראה הרבה פחות מפתה


ככל הניסיונות לעסוק בחייזרים, גם כאן יש לנו מקרה מובהק של שגגת הסופר: ההנחה כי תנאי החיים או אופן החשיבה במקום אחד זהים לאלו הקיימים במקום אחר. החוקרים הנכבדים מניחים כי חייזרים שפתרו את בעיית התנועה במרחב במהירות האור או דרך חורים שחורים עדיין מתלבטים בבעיות של ייצור חלבונים או פחמימות באופן מלאכותי, או שהמידע שקיבלו על שינויים בכדור הארץ (כלומר, המידע שנע במהירות האור והוא עדכני לשנת 1700, בערך) יניע אותם לנסוע בצי פולש למרחק מאות שנות אור כדי לכבוש את כדור הארץ ולענוש את תושביו הפוחחים על התנהגותם הרעה לבעלי־חיים.

אבל זה לא כל הסיפור, כמובן. כפי שניתן ללמוד מעיון במחקר עצמו (מאפריל 2011), המחקר אינו מטעם נאס"א ואינו בחסותה. אחד משלושה הכותבים, שון דומגל-גולדמן, שאכן עובד בנאס"א, הבהיר כי למסמך לא היה שום קשר לנאס"א. הוא פשוט נמצא בשלבי הפוסט-דוקטורט שלו, ועובד בנאס"א בארגון וועידות וכינוסים. שניים מחבריו הראו לו מאמר שעשוע ספקולטיבי שהם עמלים בכתיבתו, והוא הצטרף אליהם. את כל הפניות בנושא, הוא אומר, יש להפנות לסת' באום מהמחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטת פנסילבניה. הוא כתב את זה. תעזבו אותי באמא שלכם. (את ההפניות מצאתי בעיקר בבלוג K2P)

וכמובן, חשוב לזכור ולשכוח: א) לא לשכוח שצלחתי את העניין בלי להגיד "עונת המלפפונים" אפילו פעם אחת. ב) ולזכור לעקוב אחרי "הארץ." נראה כמה זמן ייקח להם לתקן את השטות.מדבר סאהרה מוריק
ומבלוף אחד, לבלוף אחר. אחת הסכנות החמורות מפניהן התריעו חסידי התיאוריה שהתחממות כדור הארץ היא מעשה ידי אדם היא התגברות הבצורות והמידבור. מאמר הסבר של פיליפ מולר על אזור הסאהל—דרום מדבר סהרה, שהופק במימון האגודה למדיניות התחממות גלובלית ומתבסס בעיקר על ממצאי חוקרים הולנדיים, מספר כי ברצועת הסאהל—שטח צחיח החובק את דרום מאלי, ניג'ר, צ'אד ומאוריטניה המדבר דווקא מוריק מזה כמעט שלושים שנה. התהליך כה מהיר, עד שמולר מעלה אפשרות כי מדבר סהרה כולו עשוי להפוך אזור פורה לעיבוד וסוואנה בתוך כמה עשרות שנים—תפנית שאירעה כבר כמה פעמים לאורך ההיסטוריה. ההסבר לתופעה? למולר רק השערות, וביניהן שינויים אקלימיים, מחזור טבעי וצמיחה מהירה יותר בזכות שפע פחמן דו־חמצני.

הוא מסכם: "למרות התחזיות העגומות למקרים תכופים יותר של בצורת ורעב בגלל ההתחממות הגלובלית, הצמחיה בסאהל התפשטה במהירות לאורך שלושת העשורים האחרונים. מדובר בהתפתחות מועילה ומבורכת עבור תושבי הסאהל. העליה בכמות הממטרים, שנגרמה קרוב לוודאי בגלל העליה בטמפרטורות ובריכוז הפחמן הדו-חמצני עשויה אפילו—אם תמשך עוד כמה עשרות שנים—להביא להורקת הסהרה—התפתחות נפלאה ממש."

הערה בצד: מטיול רשתי קצר אני למד כי המידע כאן אינו חידוש של ממש. למעשה, מדברים על התופעה מאז 1990. השינוי היחיד ממחקרים, כמו אלו של אולסון ואחרים הוא בקישור המובהק להתחממות גלובלית, שאינו קיים בפועל במחקרים עליהם מסתמך הדו"ח.

הצטרפו לקבוצת הקוראים המרגשת בפייסבוק וזכו בעדכונים

 
 
רשימת תגובות (3)
 
 
יישר כוח !! שטיון-קיץ-פסבדו-מדעי זה מסביר גם את הוודו-נומיקס של קרטוניהו, 10 נפיחות יאיר היפה
22/8/2011
נכתב על ידי עו" אורי פרייס

ואפילו את נטישת הגבול המצרי ע"י הצבא, גיהוקי החוץ של ליברמן (כל השנה, הוא נולד בארץ קרה)ות ופעות מדעות תמוהות אחרות. כל הכבוד !! קול השפיות חשוב מאד. והתרשים חשוב. קשה להחליט למי להפיץ אותו כדי לא לאבד חברים, שאינם מבינים באופנה, בגדי ים בפרט.
 
 
 
 
בדיוק
22/8/2011
נכתב על ידי אורי רדלר

 
 
 
 
זה בסדר
23/8/2011
נכתב על ידי חירותניק ליברלי

לפחות פלישת החייזרים תנוצל למטרות טובות יותר.

http://blog.acton.org/archives/25518-krugman-aliens-worth-more-to-economy-than-men-and-women-video.html