שיט משולש
  סיור דפדפן בין עיתונים:
א. "הארץ": הכותרת הראשית: מי יקבל את פרס ישראל? הגשת מועמדות לפרס ישראל תשע"ב למידע נוסף לחץ כאן. כותרות נוספות? ליברמן: לא איימתי לפרק את הקואליציה אם נתניהו לא יעניש את הפלסטינים. נפתח עם חלון השהייה של 4 שניות. מעל הכותרת: חג שמח מסופרפארם מגוון בשמים ב-99₪ ליחידה. מאחור נפתח חלון פרסומת. כיביתי את "חסימת החלונות הקופצים" וניסיתי שוב. ליברמן מכחיש הבוקר (רביעי) את הפרסום ב"ידיעות אחרונות" על איום לפרישה מהקואליציה.

יש צילום של "ראש הממשלה נתניהו ורעייתו הלילה בנתב"ג לפני ההמראה לניו יורק." הוא בחליפה שלא יושבת עליו משהו ובעניבת תכלטורקיז. היא בשמלת שיבר ועליונית (מראה חלוק הבית של טנטה רוזה, רק ממשי). עשתה דיאטה. הם עומדים בזווית ומחייכים (שפתיים בלבד) אל צלם אחר. מסביב ארבעה אנשי בטחון. שניים בכמעט-חזית, עם חולצת סטז'ר שחורה ומתחתיה חולצת כפתורים, בעמידת פיסוק של מאבטחים. בצד רואים יד של מישהו, סוחב מזוודה. מתחת יש רשימה ארוכה למדי של תגובות. ב"הארץ" שיפרו את מנגנון התשובות. הטוב: עכשיו קל יותר לקרוא אותן. הרע: עכשיו גם מפתה יותר להגיב. הרבה "זעקי ארץ אהובה." עוד בעמוד: פרסומת לתואר שני בעריכה ספרותית ותרגום באוניברסיטת חיפה. טיזר: "רושמת בארמית ומדמיינת בצרפתית?" אלוהים אדירים.

חדשות משפט ופלילים: בצד, נתן ליפסון ב"מאמרים ודעות" שואל "האם בלוגרים הם עיתונאים?" לחיצה מובילה לעמוד ב"דמרקרקפה". ליפסון מספר, באופן מבולבל למדי, על כך שבעל הבלוג טק-קראנץ', העוסק בהשקעות, הקים קרן הון סיכון להשקעות. היה בלאגן ובעל הבלוג פרש. ליפסון אומר שיש צורך ב"גילוי מלא וברור" וב"גיבוש מדיניות מערכת ברורה" ולהקוראים: קוויט אמפטור.

ידיעה: נהג משאית שדרס למוות שני חיילים בעכו לא יעמוד לדין. נקבע כי הוא לא אחראי למעשיו. הפסיכיאטר המחוזי קבע כי הוא "זקוק לאשפוז נוכח מצבו."

ידיעה מתורגמת מאי.פי: "מלחמת הצבעונים של רומניה והולנד." ההולנדים גורסים כי הרומנים נוקמים בהחרמת פקעות צבעונים כצעד ענישה ולחץ על ההולנדים, המתנגדים להשתלבות רומניה באמנת המעבר החופשי בין מדינות אירופה (אמנת שנגן). ההולנדים שלחו לרומניה בשנה שעברה "כתשעה מיליון פקעות פרחים."

עוד בעולם: "סיפור הפרברים של פאריס." תרגום של כתבה ב"ניו יורק טיימס": בלה קורנב, פרבר עני של פאריז, הורסים את בניין "בלזאק," במסגרת עוד סבב של מפעל שיקום שכונות בפרברי פאריז. בתחילת שנות השישים—תקופת תור הזהב של ההנדסה החברתית והאדריכלות החברתית—האמינו כי ניתן להתוות את האופן בו יחיו אנשים באמצעות הסביבה האדריכלית. 'שיכוני רכבת' ענקיים דוגמת "בלזאק" היו עמוד האש, החזון, הלה-קורבוזיה ושקופית 1א' במצגת המהפכה האדריכלית. בשנת 1973 ביקשו הצרפתים להפסיק עם זה וללכת לכיוון אחר. בשנת 1986 פוצצו את מגדל "דביסי" בלה קורנב אגב הכרזות חגיגיות על התחדשות עירונית. זה לא קרה. בשנת 2000 הרסו את מגדל "רנואר." בשנת 2004 הרסו את מגדלי "ראוול" ו"פרסוב." יש שינויים נוספים: מילות המפתח היום הם "שילוב" ו"פתיחות." ביומרה לתכנן מלמעלה עדיין לא השתנה דבר, כך שניתן לנחש מראש מה יקרה עם החידושים הנוכחיים.

ב. "וויינט." כותרת ראשית: "האינטרנט במהירות ה-Chrome"—המילה Chrome על הכפתור נמצאת פיקסל אחד למטה מדי. זה מה שקורה כשהגרפיקאי חושב שמיישרים אותיות לפי הלמעלה ולא לפי קו הבסיס של האות.

למטה מדי


אתה מקבל לפי מה שאתה משלם.

בשולי הידיעה, "החלו חגיגות ההכרה: 'נהיה המדינה ה-194'." הפלסטינים חוגגים. התוצאה הסופית תהיה כנראה שדרוג מעמד הרשות ל"מדינה משקיפה" באו"ם (בהיעדר אישור במועצת הבטחון). למה אנחנו מתנגדים לזה בדיוק? הדיקטטור של ונצואלה, צ'אבס, נמצא עכשיו בקובה לסיבוב נוסף של הקרנות (יש לו סרטן. לא ברור אם הטיפול עובד) ומכתב תמיכה שלו בפלסטינים פורסם עתה.

כותרת נוספת: "דיווח: אובמה ביקש מנתניהו לעזור לו בקונגרס." כותרת הידיעה: "דיווח: אובמה היה תלוי בנתניהו להחלטה בקונגרס." תוכן הידיעה: לפי דיווח ב"ניו־יורק טיימס" נתניהו נענה לבקשת השגרירות האמריקנית ומזכירת המדינה ביקש נתניהו מחברי קונגרס שביקרו בישראל לא להתנגד לסיוע לפלסטינים. נו.
בתחום הכלכלה, הידיעה הראשית עוסקת באתר המועצה הישראלית לצרכנות, הכתובת הראשונה לצרכנות נבונה לכניסה לאתר החדש לחץ כאן. לחצתי כאן. המועצה היא חברה ממשלתית המציגה עצמה כארגון צרכנים בלתי תלוי. למועצה תקציב של 5.5 מליון שקל ועל־פי חוק יש לה דירקטוריון בן 11 חברים הממונה על־ידי שרים (בפועל, רשומים רק 9 חברי דירקטוריון). אין עדכון עדכני מאוד לגבי פעילותה. בעמוד "אודות," שעודכן באחרונה ב-2008, מסופר כי "לב לבה של עבודת המועצה הוא הטיפול בתלונות הצרכנים. בשנת 2007 טופלו במועצה למעלה מ-40.000 פניות." למרות זאת, אין דיווח שקוף ובהיר על האופן בו מנוצל תקציב המועצה. המועצה גם עורכת תחקירים. היא גילתה טעויות רבות בסימון מחירים ברשת רמי לוי, אף כי הטעויות לא הצביעו על ניסיון להונות אלא על עדכון לקוי (בחלק מהמקרים היו המחירים בפועל גבוהים מהמחיר המסומן, באחרים היו נמוכים מהמחיר המסומן). לא מצויין תאריך הבדיקה (כאן או באף תחקיר אחר).

עוד בכלכלה: סניף "אהבה" בלונדון נסגר בשל הפגנות פרו-פלסטיניות מול שעריו, ששיבשו את פעולתו העסקית. לכאורה. בפתיח נכתב כי הוא "משך אליו המוני קונים נלהבים" אך בגוף הכתבה אומרים הבעלים, שלהם גם חנויות אחרות בלונדון, כי "החנות לא הייתה רווחית." מה שמוזר בכל הסיפור הוא שהוא לא חדש. ההודעה על סגירת החנות עם תום חוזה השכירות בספטמבר יצאה כבר באפריל (זהירות: אתר אנטישמי).

ד"ר ארי אוליאל מסכים שזה נראה רע, אבל גורס ש"אירופה תצא מזה." כלומר, מעיסת המשבר. ההצעה הקונקרטית שלו היא להוריד את הריבית, להנהיג הרחבה מוניטרית ולהוציא את יוון מגוש האירו. הוא טוען כי "הנזק שייגרם מכך לא יהיה גדול ולא יתרחש אפקט דומינו, לפיו עוד מדינות יפרשו מהגוש אחרי יוון." לא ברור על מה זה מתבסס. אם יוון בחוץ, הדבר הראשון שהיא עושה הוא להתכחש להתחייבויותיה האג"חיות. את זה יודעים כולם. וזה יגרום לעליה מיידית וחריפה בריבית אגרות החוב של פורטוגל, ספרד, ואיטליה. אפקט הדומינו לא קשור לחובות של יוון אלא לכיבוד החובות של יוון. "הכותב הוא מרצה לכלכלה ומימון במרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה."

תומר פרת עולץ על מותן של נורות הלהט. כלומר, ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את התקנות של שר התשתיות לחסכון באנרגיה וכך ייכפה עלינו לא להשתמש במנורות להט גדולות וזולות אלא במנורות פלואורוסנט יקרות (CFL) שאורן אולי עמום, שקרבתן מסרטנת וששבירתן היא סכנה חמורה לציבור (לידיעתכם, במקרה הישברות של נורת CFL יש סכנת הרעלה חמורה משאיפת הזהו שבתוך המנורות: ההוראה היא לצאת את הבית מיידית ולהותירו עם חלונות פתוחים לרבע שעה ואחר כך לאסוף את שברי הנורה חמושים בכפפות חד־פעמיות וביעה מאולתר (אם תשתמשו ביעה רגיל תצטרכו לזרוק אותו לפח). מומלץ לארוז את המנורה ואת שבריה בשקית ניילון כפולה ולהעבירה ישירות לאתר השמדת אשפה ביו-כימית). אין ספק שזהו יום גדול לפיליפס (שעמדה מאחורי החקיקה בארצות־הברית) ולשדולת יבואני המנורות היקרות. אזרחים: התחילו לאגור את נורות הלהט. עורכי־דין: החלו בעריכת התביעות הייצוגיות נגד משרד התשתיות והשר לנדאו.

ג. "אנ-אר-ג'י מעריב": כותרת ראשית: המחיר - Outlet לחץ כאן המכונית -רייד מוביל לחץ כאן! בשולי הכותרת: פוענח רצח הזוג מעוז: הבן עשה זאת, גורסת המשטרה. לחיצה על הדף מלווה ביותר מעשר שניות של פרסומת על אם הדרך. נפתח גם חלון נפרד: "תתעורר ! הגיע הזמן לחסוך בהוצאות הסלולר." הנקודה בסוף המשפט בפונט לא נכון. רווח לפני סימן הקריאה.

עוד בכותרות, צוות רוטשילד (ספיבק-יונה הם מכנים את עצמם) קורא לבטל את חוק ההסדרים. זה לא דמוקרטי, הם טוענים, שמשרד האוצר שולט בתקציב המדינה. ההצעה שלהם היא להגביל את אגף התקציבים לפיקוח על ביצוע תוכניות העבודה ולא ייכנס לסעיפי התקציב. בפועל, אפשר לקרוא את זה כך: הממשלה תקבע את תקציבה בהתאם למערך הכוחות הפוליטי, בלי הגבלה כלשהי. בסרט הזה כבר היינו, אבל מן הסתם גל-נור ורעיו פספסו את ההקרנה. יש עוד המלצות: בניית קאדר עובדי מדינה בכירים, שיהיו ליבה של "משרתי ציבור" (במקום מינויים פוליטיים); חיזוק הרשויות המקומיות והחלשת השליטה של משרד הפנים בהן; והפיכת ארגונים התנדבותיים לגופים נתמכי מדינה. את הדו"ח שלהם ניתן למצוא כאן.

ועוד: "תחנת המשטרה בדיזנגוף תהרס." במקומה, מלון ודירות מגורים וכן חנויות. בקרוב לא נוכל להיכנס לשם כדי לשמוע שאת התלונות צריך להגיש במקום אחר. מהרו פן תאחרו.

ועוד (אחרי 15 שניות של פרסומת): "ה'אולטרסאונד' מקרית אתא בדרך לספר השיאים של גינס." מסתבר כי הרב חיים עמרם איפרגן, המכונה "אולטראסאונד" הושיב על ברכיו הרבה תינוקות שחתכו להם, עד שמספרם מעניק לו את הזכות להיות סנדק שיאן בספר השיאים. לרב עצמו אין ילדים. יצויין כי הרב (במובן זה שהוא נטול השכלה רבנית) הוא אחיו הבכור של הרב יעקב ישראל איפרגן ("הרנטגן"), בן דודו של הרב ישראל יעקב איפרגן ("התהודה המגנטית"), אח דודתו של הרב יעקב עמרם חיליק ("הטומוגרפיה הממוחשבת"), דוד אחותו של הרב עמרם ישראל ביליק ("הטיפולים בגרורות על-ידי שימוש ב-RF מונחה הדמיה") ובן אמו של הרב עמרם בן ישראל בום ("הביופסיה חודרנית מינימאלית, בסיוע ואקום")


הצטרפו לקבוצת הקוראים המרגשת בפייסבוק וזכו בעדכונים


 
 
רשימת תגובות (9)
 
 
לו ידעתי על חילוקי הדעות בין רומניה להולנד לא הייתי נוסעת לאמסטרדם
21/9/2011
נכתב על ידי ווספה

חוק החרם לא חל על יהודים שמחרימים גויים, נכון?
 
 
 
 
זו לא הייתה פיטי-קומנט.
21/9/2011
נכתב על ידי ווספה

 
 
 
 
"הכותב הוא מרצה לכלכלה ומימון במרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה."
21/9/2011
נכתב על ידי פורטנוי

אתה עושה לעצמך את החיים קלים,
קריאה לקויה של המציאות לא מאפיינת רק את אזובי הקיר
 
 
 
 
ג דברים:
21/9/2011
נכתב על ידי אפי

א. מספר התגובות היורד: הירידה היא באתר כאן או בכלל?

ב. דו"ח הביניים של ועדת הריכוזיות נמצא באתר הבית של משרד האוצר (http://www.mof.gov.il/Pages/default.aspx). מוזר, בדרך כלל אני זה שמתפעל מהיכולת שלך למצוא מסמכים עלומים מתהומות הנשיה של הרשת.

ג. נסעת להולנד על ווספה??
 
 
 
 
אפי, למצגת ולהודעה לעיתונות הגעתי לבד...
21/9/2011
נכתב על ידי אורי רדלר

הדו"ח עצמו היה חסר לי ומן הדברים עולה שהוא עדיין לא בנמצא.
 
 
 
 
פורטנוי, בוודאי שאני עושה לעצמי את החיים קלים. אחרת החיים היו קשים...
21/9/2011
נכתב על ידי אורי רדלר

 
 
 
 
שטיא שכמוני
21/9/2011
נכתב על ידי אפי

ושכמותם. על פי הפרסומים הם הגישו את הדו"ח לראה"מ - שיתפנה לקרוא את הדו"ח.

אהממ... כמדומני של-RSS יש את המעלות ואין את החסרונות של קבוצה בפייסבוק.
 
 
 
 
רסס אני עדיין לא יודע איך עושים, זה ההבדל הגדול
22/9/2011
נכתב על ידי אורי רדלר

 
 
 
 
אם היה לך ad blocker הטור הזה היה קצר בחצי...
25/9/2011
נכתב על ידי אסף הנוסף