העיתונאי שלא היה שם

"פרופ' עומר מואב מהאוניברסיטה העברית תקף במהלך הרצאה את המוסדות להשכלה גבוהה," מספר דודי אביטן בוויינט ומקשר לסרטון יו-טיוב (מ/כ, יונתן אוקון) החושף את הזוועה.

מואב הקשוח, מספר אביטן, "שטף" במהלך ההרצאה את הסטודנטים "שהקשיבו לו ומתח ביקורת נוקבת על התנהלות כל המוסדות להשכלה גבוהה בישראל." הדברים הקשים, הוא ממשיך, הותירו חותם עמוק: "אחד הסטודנטים שנכחו בהרצאה סיפר כי נותר בהלם במשך דקות ארוכות לאחר ששמע את דבריו הקשים של המרצה הבכיר."

אלא שלא היה ולא נברא. כלומר, מואב אכן הטיח ביקורת באיכותן של חלק מהפקולטות באוניברסיטאות—ביקורת שהוא מעלה לעתים קרובות בראיונות ובמאמרים—אך הרצאה כזו לא נערכה בפני סטודנטים, והסטודנט ש"נותר בהלם במשך דקות ארוכות" הוא פרי דמיונו של אביטן.

וכל־כך למה? מסיבה פשוטה מאוד: ההרצאה המצולמת היא דברים שנשא פרופ' מואב בפני כשבעים מאנשי התנועה הליברלית החדשה, באירוע שנערך בבית הסופר (קודם כתבתי "בית סוקולוב"—תוקנתי) בתל־אביב. האירוע צולם והנה גרסתו המלאה:זו, כמובן, לא הפעם הראשונה שעיתונאים ממציאים ציטוטים או אפילו בוראים מרואיינים מזועזעים. בדרך כלל, עם זאת, הם לא ממציאים גם את האירוע. דודי אביטן הוא, ללא כל ספק, חתן פרס מינכהאוזן לשבוע זה.


הצטרפו לקבוצת הקוראים המרגשת בפייסבוק וזכו בעדכונים


 
אורי רדלר 16/7/2012
רשימת תגובות (3)
 
 
החרדים יהיו כאן רוב בעוד 30 שנה
17/7/2012
נכתב על ידי גרי

או כך לפי הפרופ'. מביך או מה?
 
 
 
 
זה בגדר "נו, טוף"
18/7/2012
נכתב על ידי אורי רדלר

 
 
 
 
הוא לא אמר שהחרדים יהיו כאן רוב
18/7/2012
נכתב על ידי אפי

הוא ציטט אותה ואמר שבכל מקרה אין מה לדאוג כי ״כשהם יהיו רוב, הם יבינו שהם רוב...״.

במהלך ההרצאה היה הרבה יותר לעניין מאשר להתחיל להסביר למה זה לא נכון.