די-די-טי לכל דורש
קצת ישן (מ/כ לאיל), אבל מעניין. קטע מהתוכנית 20/20 האמריקנית. מה עושה הטמטום האנושי: הורג מליוני אפריקנים כדי שהאמריקנים ירגישו קצת יותר טוב. הקטעים משנות החמישים והשישים הם די מדהימים. ואף אחד לא חלה בשום דבר.
 
אורי רדלר 1/1/2010
רשימת תגובות (15)
 
 
בכלל, ג'ון סטוסל עשה עבודה קודש ב-20/20
1/1/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

מעולם לא ראיתי כתב טלוויזיה בערוץ מרכזי עם דעות כל-כך קרובות לשלי. העבודה שהוא עושה בניפוץ מיתוסים סוציאליסטים, סביבתיים, על-טבעיים וכו' היא ללא תחרות בערוצי הברודקסט. אני מקווה שהתוכנית החדשה שלו בפוקס-ביזנס טובה לא פחות.
 
 
 
 
סטוסל
2/1/2010
נכתב על ידי אליסה

בהחלט היה אנומליה בשלשת הרשתות, והיה ברור שזה רק עניין של זמן עד ש"יועבר" לפוקס. הבעיה היא שפוקס (החדשות) נהנית מאחוזי צפיה נמוכים בהרבה מזה של שלשת הרשתות ו-CNN.
 
 
 
 
הפוך גוטה, הפוך
2/1/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

הרשתות בדעיכה ופוקס בנסיקה. סטוסל פשוט מהמר על הסוס החדש. גם לא נראה שהוא "הועבר", אלא פשוט קיבל הצעה לתוכנית משלו.
 
 
 
 
באמת? יפה!
3/1/2010
נכתב על ידי אליסה

 
 
 
 
אם כבר סטוסל אז הנה המלצה.
3/1/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

לפני שנתיים סטוסל יצר תוכנית ספיישל על חינוך בארה"ב בשם stupid in America, אחת מהטובות ביותר שלו. כל ח"כ צריך לראות את התוכנית ולהפנים.


(זהירות! 40 דקות)

http://www.youtube.com/watch?v=Bx4pN-aiofw
 
 
 
 
שומר הלילה-
4/1/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

המצב של מערכת החינוך בישראל דומה מאוד לזה שנחשף ב-20/20. המצב בעצם גרוע יותר - למרבה הצער, אין אצלנו תוכניות "נסיוניות" של צ'רטרים ושוברים...
 
 
 
 
זה לא מדוייק
6/1/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

כמו בארה"ב גם בארץ יש ניצנים של מרידה במלכות. חוק נהרי אמנם כיוון לחרדים, אך בתי ספר פרטיים וחילונים מוקמים בגללו. קבלינק:

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20090828_1110681
 
 
 
 
שומר-
6/1/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

אני מכיר חלק גדול מה"יוזמות" הללו. לא מדובר כאן במשהו שאפילו מתחיל להתקרב למערכת בתי הספר הפרטיים בארה"ב. זה אפילו לא מזכיר את הצ'רטרים שם או אפילו את הניסויים בשיטת השוברים. בכל בתי הספר הללו יחד לומדים אולי כמה אלפי ילדים, ובתי הספר הללו לא מאוד נגישים לכלל האוכלוסיה. כך שדברי עומדים בעינם.
 
 
 
 
Patience young grasshopper...
7/1/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

החוק הוא בסה"כ בן שנתיים וכבר קמו מס' בתי ספר. זאת התחלה טובה. אני מניח שעם הזמן נראה עוד ועוד יוזמות כאלה. הנה, דוקטורנט מהמעבדה שלי שסיים, עומד בראש עמותה ללא כוות רווח להקמת בי"ס שכזה באיזור מגוריו. העלות היא כ-500 ש"ח לחודש + פטורים חלקיים ומלאים מתשלום לכ-20% מהתלמידים שהוריהם במצב סוציו-אקונומי לא משהו. תבין שהם נאלצים לדחות מועמדים מפאת חוסר מקום. בניגוד למה שהמדינה חושבת, הורים (כן, גם כאלה משכונות מצוקה) הם לא מטומטמים.

אני מקווה שעצם העובדה שבתו של שר החינוך לומדת בבי"ס שכזה, הוא עצמו לא ינסה לטרפד את הניסיונות הללו.
 
 
 
 
נ.ב. - הלינק לאתר שלך לא עובד
7/1/2010
נכתב על ידי שומר הלילה

 
 
 
 
איך הגענו לחינוך...
9/1/2010
נכתב על ידי אורי רדלר

אני לא בדיוק יודע. אבל הלינק של דוגמה-נגדית באמת לא עובד. שנה את הלינק שנוצר אוטומטית כשאתה שולח הודעה.
 
 
 
 
שומר-
9/1/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

ועדיין, מצבנו טוב פחות; ברור שלאט לאט יהיו יוזמות, אולם כל העניין הזה אצלנו עוד בחיתוליו עתה, ורק שינוי מהותי יותר יסייע. אני דווקא מאלה שתולים תקווה ב"חוק נהרי ב'" - אני חושב שלאורך זמן מחוק מעין זה יכולה לצמוח מעט ישועה. אלא שאין זה משנה להערתי - יש מעט מדי יוזמות, ואין איזו נכונות של המערכת ללכת עם היוזמות הללו, אלא להיפך - יש נסיונות רבים לנסות ולסכל אותם. גם העובדה שציינת לגבי שר החינוך לא משנה יותר מדי; שרי חינוך, כידוע לך חגב יקר, באים והולכים ומשרד החינוך לעולם עומד...
 
 
 
 
נ.ב.-
9/1/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

בעניין האתר - האתר של אורי מתעקש להוסיף קידומת מסויימת לפני הקישור שמונעת ממנו לעבוד. אורי, איך משנים את זה?
 
 
 
 
נ.ב.נ.-
9/1/2010
נכתב על ידי dugmanegdit

לא משנה. הצלחתי להבין לבד (כמה מפליא!).
 
 
 
 
לשומר לילה
16/1/2010
נכתב על ידי איתי

מעניין למה הם לא סקרו את שיטת החינוך בפינלנד, שנמצאת במקום ראשון בציוני מבחנים.. אולי בגלל ששם הילדים לומדים בבתי ספר ציבוריים שנמצאים באזור המגורים שלהם..

למרות זאת, אני לא מאמין בבתי ספר ממשלתיים (אבל גם לא מאמין בתשלום על בית ספר כתחלופה) ולו רק מהסיבה העקרונית, שאני לא מאמין במונופול ממשלתי על הידע.