הידעתם: גילוי האיד, האגו והסופר-אגו על–ידי פרויד התרחש אחרי שנרדם במהלך קומזיץ ל"ג בעומר וכאשר התעורר, גילה שכל הקרטושקעס הצטננו (אבל זה עובד רק אם אתם חושבים על זה חצי דקה)  
 
ארבינקא 7/11/2011
 
 
רשימת תגובות (8)
 
 
ככה מסקרנות, כי אתה חוזר אל זה לפעמים - תגובתך?
10/11/2011
נכתב על ידי שאול

http://krugman.blogs.nytimes.com/2011/11/10/its-not-about-welfare-states/
 
 
 
 
האם יש המשך להרפתקאות מיכה והצועקת?
10/11/2011
נכתב על ידי בטח

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4146074,00.html
 
 
 
 
אהבתי במיוחד את התגובות
12/11/2011
נכתב על ידי אורי רדלר

ההמשך להרפתקאות מיכה והצועקת הועבר לפסים של צניעות מטעמי צניעות הצניעות הצנועה. מדי פעם אני מפציע עם משהו, אבל כשהם עברו מפסים של סקס סוער לוויכוחים ולהערות על כך שהוא מסריח זה הפך פחות אטרקטיבי.

מכל מקום אהבתי את המגיב 11 שטען: "בגבעתיים בלילות שומעים גניחות מירמור ואכזבה מהחלונות"

מספר 53 הזדהתה כצעירה שבסיפור וטענה: "טוב, תשמעו... הסיפור באמת הזוי לחלוטין. קודם כל לא צעקתי, אני לא מהצועקות, קשה להתרכז ככה... שנית, קיבלנו דו"ח על "הרעש" כביכול שהיה, מה שמצחיק זה שהגיעו 2 ניידות בשביל זה. חברים, תבינו על מה מבזבזים את כספי הציבור. ומה שלמדתי מהסיפור - זה שבפעם הבאה אני אצעק יותר חזר ואם לשכנה המתוסכלת מינית שלי (אתם צריכים לראות איך היא נראית, כן...) אם יש לה בעיה עם זה, שתביא גם את צה"ל, כולל טנקים. בביתי אזדיין כרצוני !!!!"
 
 
 
 
ככה, בקטנה
12/11/2011
נכתב על ידי אורי רדלר

שאול, בניגוד לקרוגמן, אני חושב שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ולכן הלכתי אל טבלת Social Expenditure - Aggregated data של OECD (היא נמצאת כאן) ובדקתי באופן ספציפי את הנתונים החשובים לעניין 'יציבות פיננסית' כאן:
א. תשלומי פנסיות בכסף (לא בשירותים): איטליה, מקום ראשון. יוון, מקום רביעי. פורטוגל, מקום חמישי. ספרד, מקום חמש עשרה. שוודיה מדורגת במקום ה-14 (כרפרנס)
ב. קצבת שארים, כנ"ל: איטליה, מקום ראשון. יוון, שלישי. ספרד, שישי. פורטוגל עשירי. שוודיה: 22.
ג. הוצאה ציבורית, במזומן, על קצבאות, כאחוז מהוצאות הממשלה: איטליה, מקום ראשון. יוון, מקום שני. פורטוגל, מקום רביעי.

אבל הטעות הגדולה ביותר של קרוגמן, לדעתי, טמונה בסברה שהבעיה עליה מצביעים היא עם מדינת הרווחה. המשבר מתרחש עתה קודם עם איטליה, פורטוגל ויוון - כי אלה מדינות שבהן שימש הכסף כדי לשחד באופן ישיר את הבוחרים. הן נופלות ראשונות לא בגלל שהן היו מדינות רווחה מפוארות מדי אלא בגלל שהן בחרו להשקיע את הכסף ביצירת מנגנוני שליטה פוליטיים קצרי טווח (חלוקת כסף לציבור) בלי שאלו יגובו במנגנוני יצירת רווח איתנים. השוודים, באותה תקופה, כיווצו את הממשלה שלהם (יחסית), ריסנו את התקציב ועשו מעשים רבים כדי לצמצם את הגרעון שלהם. תסתכל רק על המצב בשנת 2005, כששוודיה הייתה צמודה לארה"ב, עם כ-60 אחוז חוב ממשלתי (וישראל, במקום החמישי המסוכן) והמצב ב-2011, בו ישראל צנחה למקום ה-17 ושוודיה למקום ה-26.
 
 
 
 
אם כבר פרטים
12/11/2011
נכתב על ידי שאול

אז חשוב להפריד בין הלוואת של הממשלה מלווים מקומיים (שזה להעביד בקרב משלמי המיסים מכיס אחד לכיס אחר) ובין ללוות מגורמים מחו"ל. בין ללות בכסף מקומי לללוות במטבע זר. בין גירעון בתקציב העיקרי לגרעון בתקציב הכולל (יען - כולל תשלומי ריבית), וכו'. למה דווקא תשלומי פנסיה בכסף נראים לך רלוונטיים במיוחד- אללה יודע.

בכל מקרה, דבר אחד אני חושב שחשוב להדגיש כאן: מכל המשבר הזה, אולי למדנו שממשלות מסוימות נוטות לחוסר אחריות, אולי למדנו משהו על הגודל האופטימלי של איחוד מטבע - כל מיני דברים אולי למדנו. אני לא רואה מה למדנו על מדינת הרווחה והאפשרות לממן אותה.
 
 
 
 
ככחחחחחח
13/11/2011
נכתב על ידי אורי רדלר

תשלומי פנסיה במזומן הם שיקוף של המידה בה המדינה חיה מן-היד-אל-הפה במובן זה. סוג של מדד עקיף של שיקול דעת. במקום לבנות מערך שירותים לקשישים, לדוגמה, העדיפו שם לחלק סטיפות של כסף לחבר'ה.

לגבי חוב חיצוני, שלתפישתך הוא מדד חשוב יותר, המצב נראה על הפנים. אתה רואה איך אירלנד מחזירה חוב חיצוני של 1,307 אחוז? איך בריטניה מחזירה חוב של 413 אחוז? בלגיה מחזירה חוב של 314 אחוז? לא יקרה.
 
 
 
 
אוי נו, דיברנו על זה, לא?
13/11/2011
נכתב על ידי שאול

אתה מבלבל חוב חיצוני של המשק ברוטו, עם חוב חיצוני של הממשלה. מה עניין החובות שלקח על עצמו יזם בשוק הפרטי עם גודלה הרצוי של ההוצאה הממשלתית? שלא לדבר על זה שכמתייחסים לחובות של כלל המשק אין שום הגיון בחישוב ברוטו - צריך לחסר מהחוב של המדינות האלו את החובות של העולם אליהן, ולדבר על החוב נטו. ואם לא הכל יוחזר? זה טיבו של שוק האשראי. אם כל הלוואה הייתה מוחזרת, הייתה בעולם רק ריבית אחת.

בחייאת אורי. אי הסכמות ישארו, אבל את מי ישאר לקרוא בארץ אם גם אתה תתחיל לכתוב שטויות?
 
 
 
 
לא הבנתי את הבדיחה, אורי. בבקשה תעזור לי.
14/11/2011
נכתב על ידי יוסי